Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Първоначално публикуван от andreiS40
    Славчо, да ти кажа само, че няма смисъл да си хабиш думите да защитаваш морално остаряло пищовче като АП...А това, какво да си купя, ти нали знаеш, как стоят нещата с издаване на разрешения? Така, че моля, без спам......
    Като си такъв традиционалист, вземи си някакъв испански ,,Стар" от началото на 20 век или злополучните АП-та и него го разнасяй за самозащита...Прочее, форумът е свободен и публичени и аз изказвам мнение.
    Кажа нещо и ти тръгваш да контрираш...няма нужда, не сме на съдебни прения...
    Защитавам? Нищо не защитавам, направи ми впечатление, че си вадиш изводи от странни места и генерализираш на база недостатъчна информация. АП-то е оръжие, което бих носил с удоволствие.
    Традиционализма ми се изразява в това да си купя железен пистолет с външен предпазител и чук и да му сложа дървена дръжка. Когато едно оръжие е изправно и можеш да разчиташ на него няма значение марката и калибъра - винаги ще е по-добре с него от колкото без.
    Относно контрите - алергичен съм към глупости.
    42

    Коментар


    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      По темата.
      Макаров има по-удобни мерни прибори от АП отделно е по-здрав. Недостатък, гадния предпазител ( нещо се изкилиферчих с този дълбок хват и съм разранен палец)
      АП има по удобна ключалка за пълнителя спрямо Макаров, но това вече не е предимство след новата дръжка на ФАБ ( тествах я, уникална е и с дълбок хват нямам проблем).
      Последно редактирано от derhunter; 25-04-16, 19:21.

      Коментар


      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
        По темата.
        Макаров има по-удобни мерни прибори от АП отделно е по-здрав. Недостатък, гадния предпазител ( нещо се изкилиферчих с този дълбок хват и съм разранен палец)
        АП има по удобна ключалка за пълнителя спрямо Макаров, но това вече не е предимство след новата дръжка на ФАБ ( тествах я, уникална е и с дълбок хват нямам проблем).
        Тая дръжка има ли я в България и колко струва ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          По мои наблюдения предпазителя на Макаров е обратен на всички други /предимно немски/ пищови.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Тая дръжка има ли я в България и колко струва ?
            Няма я. Поръчаха ми я от Израел, излезе 96 лв. Пристигнала е в България, но още не съм я получил.
            Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
            "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

            Коментар


            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Украинците надменно ме отрязаха - за България не пращали.
              Писах им, че ще си я поръчам от Русия!
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                По мои наблюдения предпазителя на Макаров е обратен на всички други /предимно немски/ пищови.
                На Валтер ППК и АП-то със сигурност, за другите не знам. Лично за мен е по-удобно и по-логично, позиция 'На предпазител" да е горе, а позиция "Огън" да е долу. Някак по-удобно ми идва при изваждане на пистолет на предпазител, палецът да смъкне лостчето на предпазителя, а не да го вдига за положение "Огън". Но това си е лично предпочитание.

                Коментар


                • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                  ..... Някак по-удобно ми идва при изваждане на пистолет на предпазител, палецът да смъкне лостчето на предпазителя, а не да го вдига за положение "Огън". Но това си е лично предпочитание.
                  Напълно съгласен. Но и на моята Берета е на опаки.Гадост...

                  Коментар


                  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Палецът надолу(на сгъване) е по-силен, отколкото нагоре(разгъване) и е логично предпазителят да е, като на Макаров- надолу. На мен моя Арсенал ми е много удобен за стрелба и за носене. Преди да го купя във Вип-а стрелях със всичко налично и установих, че е моят пистолет. В интерес на истината Валтер ППК ми е по-удобен, но калибъра слабичък, патроните сравнително скъпи и редки.... Държал съм Люгер Парабелум- има уникално-удобен хват, но си е екзотика. Държал съм и револвер Наган- изключително фин, лек и ергономичен, но е още по-екзотичен и от Парабела(да не говорим за патроните).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Палецът надолу(на сгъване) е по-силен, отколкото нагоре(разгъване) и е логично предпазителят да е, като на Макаров- надолу. На мен моя Арсенал ми е много удобен за стрелба и за носене. Преди да го купя във Вип-а стрелях със всичко налично и установих, че е моят пистолет. В интерес на истината Валтер ППК ми е по-удобен, но калибъра слабичък, патроните сравнително скъпи и редки.... Държал съм Люгер Парабелум- има уникално-удобен хват, но си е екзотика. Държал съм и револвер Наган- изключително фин, лек и ергономичен, но е още по-екзотичен и от Парабела(да не говорим за патроните).
                      При мен беше същото, и аз така избрах ПМ. Стрелял съм с Валтер ППК, но не съм разглеждал Парабел и Наган. Интересното, което скоро четох за Наган-а е, че въпреки впечатляващия като означение боеприпас 7.62х38R, 6.3 грамовия куршум се изстрелва с 290-320 м/с, което е доста близо до тежест на проектил и скорост на 9х18М и то при 114 мм. цев за Наган-а (93 мм. ПМ). Разбира се, диаметрите на проектилите са различни, оттам пробивност и стоп ефект ...
                      Последно редактирано от piton; 02-05-16, 15:02. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        За Валтер, Р-08, и Нагант има писано много, аз самия мога да напиша по няколко страници практика за всеки един, познавам ги отблизо, но темата е за друго.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Според мен в този калибър или ПМ или CZ 82/83......
                          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                          Коментар


                          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Като притежател на 82ка мога да кажа,че това е един страхотен пистолет.Говоря като мерни прибори,УСМ,капацитет на пълнителя.За 7 месеца откакто го имам съм изстрелял 600 патрона с него,напълно непретенциозен към марки боеприпаси.Препоръчвам го горещо на хората,които се колебаят между ЧЗ и Макаров.Няма да сгрешат в избора си.
                            Последно редактирано от derhunter; 16-05-16, 20:00.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X