Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Дилемата ми е за избор на пистолет за граждански цели - самоотбрана и спорт.
    Решил съм да е калибър 9х18 Макаров по ред причини, но имам нужда от помощ относно избора на пищова:
    - "Макаров" (P-M01) български на Арсенал ново производство или употребяван
    - "Макаров" ПМ руски на Ижмаш ново производство или употребяван
    - Байкал 442 руски на Ижмаш ново производство или употребяван
    - CZ VZ-82, VZ-83 ново производство или употребяван

    Относно конструктивните особености има достатъчно информация, но относно точност не открих.
    Конкретно ме интересува от собствен опит кой каква групираност е постигал с изброените по-горе пистолети,
    - с какви боеприпаси
    - на какви дистанции
    - от упор или от ръка

    ПП
    Задавам въпроса понеже в Интернет има някои неща, но каква полза от данните на някакъв американец примерно за група на 7 метра, след като патроните му ги няма на нашия пазар?

  • #2
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Хм ..сериозни въпроси задаваш...Сигурно ще ти е първия пистолет...Що не пробваш с нещо 22LR...и кефа голям и патроните на хубава цена и навици ще придобиеш...А пък живот и здраве на по добро от Макаровеца да минеш
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Ще ми е първия собствен...
      Иначе не че съм стрелял тонове олово, но с малокалибрен започнах в кръжока по спортна стрелба към ОСО още като ученик...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        За спорт 9/19 и по голям.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Колега, вземай нов ПМ на Арсенал и не си тормози главата, сто човека ще ти дадат 100 и едно мнения......Пък като му свикнеш си е и точен пищова..
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
            Ще ми е първия собствен...
            Иначе не че съм стрелял тонове олово, но с малокалибрен започнах в кръжока по спортна стрелба към ОСО още като ученик...
            Ами ти си готов тогава Предполагам си цар на прецизната стрелба Виж за самоотбрана ти трябват по добри мерни прибори от макаровските...Макаровеца е идеалния втори пистолет. Събери някой лев повече и си купи Глок Щото пак ще си купиш накрая
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Ами ти си готов тогава Предполагам си цар на прецизната стрелба Виж за самоотбрана ти трябват по добри мерни прибори от макаровските...Макаровеца е идеалния втори пистолет. Събери някой лев повече и си купи Глок Щото пак ще си купиш накрая
              9х18 ще е - това е решено, но не тук мястото да коментираме мотивите.
              Тук въпросът е конкретно за точността в български условия на гореизброените агрегати, така да ги наречем...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                От конкретно изброените във въпроса пистолети - арсеналски Макаров, втора употреба. Ако прецизността е най-важният параграф, може ЧЗ-то, но аз лично нищо не мога да кажа за ЧЗ в 9х18.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Здрасти колега, щом си решил да си вземеш пистолет 9х18, моето мнение е, че български Макаров втора ръка е най-доброто решение. Ползван от някой охранител, който не е стрелял много-много, а основно го е носил. Може да се намери на доста добра цена. Писал си, че ще го ползваш за спорт и самоотбрана. Предполагам, че не гониш някакви спортни рекорди (не съм запознат с тази тема), а искаш да стреляш на стрелбище за удоволствие. Относно самоотбраната, мисля че, ако си свикнеш с личния Макаров, той си е едно доста добро и напълно достатъчно оръжие за самоотбрана на цивилен. От моя скромен опит с него мога да кажа, че няма засечки, удобен е за скрито носене и е непретенциозен. За точността-мисля, че с тренировки може да постигнеш групи в лист А4 и по-добри до 25 метра, което според мен е предостатъчно за самоотбрана. Доколкото съм чувал реалната самоотбрана е до 10-12 метра, където можеш да правиш още по-добри групи. Аз досега съм стрелял основно с т.нар. "червени" патрони на Арсенал и чешките С&Б. Моят Макаров е производство 1996 г. на Арсенал и съм много доволен от него. Стрелял съм с чз-82, но съм свикнал с Макаров и ми е по-удобен, но това е евентуално. 12-зарядния байкал не го харесвам заради по-дебелата дръжка. При избора си все пак постреляй, за да видиш кое ще ти пасне. Надявам се да съм бил полезен.


                  Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                  Дилемата ми е за избор на пистолет за граждански цели - самоотбрана и спорт.
                  Решил съм да е калибър 9х18 Макаров по ред причини, но имам нужда от помощ относно избора на пищова:
                  - "Макаров" (P-M01) български на Арсенал ново производство или употребяван
                  - "Макаров" ПМ руски на Ижмаш ново производство или употребяван
                  - Байкал 442 руски на Ижмаш ново производство или употребяван
                  - CZ VZ-82, VZ-83 ново производство или употребяван

                  Относно конструктивните особености има достатъчно информация, но относно точност не открих.
                  Конкретно ме интересува от собствен опит кой каква групираност е постигал с изброените по-горе пистолети,
                  - с какви боеприпаси
                  - на какви дистанции
                  - от упор или от ръка

                  ПП
                  Задавам въпроса понеже в Интернет има някои неща, но каква полза от данните на някакъв американец примерно за група на 7 метра, след като патроните му ги няма на нашия пазар?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    С руски Макаров на 25 метра с армейски боеприпаси с червена маркировка съм правил група колкото цигарена кутия . Всичките осем изстрела бяха в десетката . Хват с две ръце . Същото направих и с осем заряден Байкал който на теория трябва да е по точен защото е с шест канална цев и регулируем мерник . Това с прилично бавно темпо заради мерниците . Макаров не ми е сред фаворитите като пистолет но съм бивш съзтезател така че се справям и с него .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Ето тук интересно за CZ
                      http://forum.guns.ru/forummessage/4/132943.html
                      Ето какво пише производителя
                      we are glad then you bought our pistols CZ 83. You did not wrote with calibre and with distance you shot but it is not problem.In our factory we shoot on 20 meters distance and the factory test is:
                      cal 7,65 Browning - 6 cartridges round less 100 mm
                      cal 9 mm Browning - " - 140 mm
                      cal 9 mm Makarov -"- 180 mm
                      We shooting from the fixed equipment.
                      Best regards

                      Rostislav Šmehlik
                      sales manager

                      Има и мишени от един от участниците.
                      Само че не мога да смъкна размерите на кръга от мишената - някой ако знае какъв е диаметъра на черния кръг да пише.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Щом калибарът е твърд, то тогава избора се ограничава единствено до бюджет. Малко пари - ПМ, повечко пари - CZ. И двете естествено втора употреба. Аз лично препоръчвам CZ-то на моите приятели, пред които е стоял този избор и до сега нямам оплаквания
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Стрелял съм и ЧЗ и с Макаров, почти еднакви са.Мое мнение е, че ЧЗто е по-удобно и с по-добри мерни уреди. Съответно по-лесно се прицелваш. Също така ЧЗто събира повече патрони.
                          SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Първоначално публикуван от Biceps Преглед на мнение
                            Стрелял съм и ЧЗ и с Макаров, почти еднакви са.Мое мнение е, че ЧЗто е по-удобно и с по-добри мерни уреди. Съответно по-лесно се прицелваш. Също така ЧЗто събира повече патрони.
                            ..и моите 5 стотинки: имал съм и ЧЗ(което продадох), продължавам да си нося и ПМ..напълно поддържам горното мнение, но имам и допълнения:ЧЗ-то е по-тежко(щот е с 50% повече патрони), ръкохватката му е по-дебела(по същата причина), по-лесно се поддържа(полигоналната цев се чисти по-лесно).Определено обаче ПМ-а ми стреляше по-точно от чеха(може би щото имах възможност да избирам при покупката му,лично мнение)
                            А, и още: чеха има бутон за бързо вадене на пълнителя, но пък УСМ му е по-сложен, което за мен е недостатък, със здраве!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Да-относно теглото и дебелината
                              ПМ - тегло зареден - 0,810 кг.; ширина 30 мм.
                              CZ-82/83 - тегло зареден - 0,920 кг.; ширина 36 мм.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X