Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    Най доброто с което съм стрелял в калибър 9x18 e "Стечкин" но не се предлага за цивилна употреба,а най доволен ще останеш ако се спреш на Арсеналския Макаров с комбинация от хром и никел и тъмно оксидирани мерни прибори,поръчваш си едни чирени от орех и е перфектен пистолет с отлична стрелба при добра прострелка.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Най доброто с което съм стрелял в калибър 9x18 e "Стечкин" но не се предлага за цивилна употреба,а най доволен ще останеш ако се спреш на Арсеналския Макаров с комбинация от хром и никел и тъмно оксидирани мерни прибори,поръчваш си едни чирени от орех и е перфектен пистолет с отлична стрелба при добра прострелка.
      Приготви 2500 лв. и разрешително образец 1 и ще имаш Стечкин... на единична разбира се и само с два пълнителя и кобур приклад. И си направи здравна застраховка, че току виж докато го слагаш на нощното шкафче вземе та гръмне.Иначе за мен извинете целия този разговор по темата е в стил: Дали да си купя ВАЗ 2107 правена в СССР , сглобявана тук или ново руско производство или пък да е Шкода 1000 МБ... Обсъжданите модели до един са морално и технически остарели, като най малко остарял е ЧЗ-83. Просто в2012 пистолет без блокировка на иглата от случаен изстрел е ..... анахронизъм. Цената на боеприпасите до две три години ще е точно колкото тази на 9х19, че и малко отгоре..... Причина: армейските запаси взеха, че посвършиха (още повече откакто се осъществи "мъртвия" бартер с МВР), та дори родното МВР преди години купуваше чешки патрон на пазарните цени.
      За точността- с боеприпаси със стоманен сердечник- т.нар "червени"- по точен е ПМ, за чешки или ППУ- ЧЗ в добро състояние дава по прилична група. Резултатите са от станок за оръжие. При стрелба "от ръка" субективно ПМ дава по добри групи заради по малките и с малък просвет мерни прибори...
      Ако говорим само за ПМ бих ги класирал така:
      Произведени в СССР преди 1985 та година.
      Произведени в РБ преди 1992 година.
      Ново производство на Арсенал.
      Ново производство Байкал.
      Старото "военно производство " ПМ са с много по-добро качество на изработка и вложени материали от новите на Арсенал (най-малкото щото половината стомани по технологична карта или не се правят или братския руски народ просто отказва да им ги продаде) и са заменени с "заместители". За Байкал изобщо не искам да говорим, че ще решите че в мен се е вселил духа на Стефан- откакто няма гос приемка там всичко с луфт не позволяващ свободното видимо преминаване на слънчеви лъчи го пускат на тезгяха. Да не говорим, че последният опит за привеждане към нормален бой на едно такова отроче завърши с пълна замяна на мерните прибори- иначе мушката беше толкова гротескно в ляво , че чак яд те хващаше... Честно казано тяя работа "за първи пищов" аз много не я разбирам - като знам какви въртели са да вземеш заветната бумажка по добре се поразтърси - ей тука подаваха един Зиг 2022 почти без пари....
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        С всичко съм съгласен само не и с моралното остаряване. То по тая логика 1911 с всичките му деривати не трябва да се произвежда въобще. И айде сега "анахронизъм". Бих казал "професионализъм". Ако ще разчитаме само на една джиджавчица да не ни гръмне "случайно" пищова по добре да не боравим въобще с такъв.
        Съгласен съм, че пин-блока е хубаво нещо, но лично аз при избора на Сянката бях привлечен именно от неговата липса. Да не говорим, че в остарялата системата ПМ, същия е напълно излишен.
        Другото, което ме "дразни" в съвременните пищови е така модерния декокер. Вече навсякъде ги наслагаха. Ами като си нямаме сами доверие и 5 декокера да си сложим пак ще си гръмнем капачките. Единствено на H&K P30 са му намерили "правилното" място, ама хеклерите винаги са ми били слабост, така че не съм учуден.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Като по-невеж в оръжейните механизми (все пак не съм професионален оръжейник) имам въпрос: за ПМ с изправен УСМ са ми обяснили, че предпазителят блокира затвора, ударника и спусъка, тогава питам възможен ли е случаен изстрел при предпазител в безопасно положение, спуснато чукче (щом предпазителят е вдигнат-декокване) и патрон в цевта? Такъв случаен изстрел от някакъв насочен и силен удар в спуснатото чукче ли ще бъде предизвикан?

          Коментар


          • #20
            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            С всичко съм съгласен само не и с моралното остаряване. То по тая логика 1911 с всичките му деривати не трябва да се произвежда въобще. И айде сега "анахронизъм". Бих казал "професионализъм". Ако ще разчитаме само на една джиджавчица да не ни гръмне "случайно" пищова по добре да не боравим въобще с такъв.
            Съгласен съм, че пин-блока е хубаво нещо, но лично аз при избора на Сянката бях привлечен именно от неговата липса. Да не говорим, че в остарялата системата ПМ, същия е напълно излишен.
            Другото, което ме "дразни" в съвременните пищови е така модерния декокер. Вече навсякъде ги наслагаха. Ами като си нямаме сами доверие и 5 декокера да си сложим пак ще си гръмнем капачките. Единствено на H&K P30 са му намерили "правилното" място, ама хеклерите винаги са ми били слабост, така че не съм учуден.
            Всички 1911 произведени след 1970 са с "пин Блок" - басче искаш ли да чукнем по темата? А защо се произвеждат е тема на друг разговор..... Сянката е спортно оръжие- там нещата са на коренно различно ниво. И въпреки това никога и никъде няма да бъде приета като служебно оръжие. Точно пък поради този факт.
            Декокера е най-устойчивата съвременна предпазителна система- наложи след компрометирането на блокиращите предпазители и доказаната неадекватност на 90% от личния състав на армии и полиции да ползва оръжие по системата Кокт енд Локт. Не е въпрос на доверие а на статистика от това което се случва при използване на оръжие в ситуации на стрес и напрежение. Не забравяй, че 90% от оръжието по този свят се разработва като "служебно"....
            Макаров при поставен предпазител гърми макар и рядко. При патрон в патронника, свален предпазител и изпускане върху чукчето- 1-2 пъти от 10.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Макаров при поставен предпазител гърми макар и рядко. При патрон в патронника, свален предпазител и изпускане върху чукчето- 1-2 пъти от 10.
              А в какъв случай би гръмнал ПМ при поставен предпазител? Нали предпазителя блокира ударника, чукчето, затвора и спусъка- или УСМ не е изправен или при внезапен удар в чукчето, предпазителят се чупи и не блокира чукчето и ударника? Това ми се струва доста невероятно дори и да се опиташ да го направиш нарочно.

              А да вкараш патрон в цевта, да спуснеш предпазителя и да изпуснеш пистолета върху чукчето- е, ако си успял да свършиш всичко това едновременно, то не мисля че пин-блок или каквато и да е друга предпазна система ще помогнат

              Коментар


              • #22
                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                А в какъв случай би гръмнал ПМ при поставен предпазител? Нали предпазителя блокира ударника, чукчето, затвора и спусъка- или УСМ не е изправен или при внезапен удар в чукчето, предпазителят се чупи и не блокира чукчето и ударника? Това ми се струва доста невероятно дори и да се опиташ да го направиш нарочно.

                А да вкараш патрон в цевта, да спуснеш предпазителя и да изпуснеш пистолета върху чукчето- е, ако си успял да свършиш всичко това едновременно, то не мисля че пин-блок или каквато и да е друга предпазна система ще помогнат
                Ако вкарам патрон в патронника и спусна чукчето с декокера мога да си ритам Зиг Зауера от Руски паметник до жълтите павета и обратно и на всеки десет метра да правя "забивки" с чукчето надолу в асфалта. Няма да гръмне. Пин блока е именно предпазител за ситуацията в която при не натиснат спусък чукчето или иглата тръгнат напред - ако има такъв то УСМ ще се спусне, но иглата няма да достигне капсула на патрона. По същия начин - декокерът служи за безопасно спускане на чукчето в предно положение без изстрел . Пистолет с патрон в патронника и спуснато чукче е точно толкова безопасен колкото и револвер с пълен барабан (ако не знаеш револверите - поне съвременните - нямат блокиращи предпазители). Предпазителя на ПМ има навика особенно на оръжия с дълга употреба да се "свлича" , а да не говорим, че наличието на блокиращ предпазител е нещо което се счита за анахронизъм в оръжията.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Макаров при поставен предпазител гърми макар и рядко. При патрон в патронника, свален предпазител и изпускане върху чукчето- 1-2 пъти от 10.
                  Колкото и да не харесвам Макаровия все пак го признавам за съвсем достатъчно осигурен пистолет. Ако това не беше така 80% от полицаите досега да са се самопростреляли.
                  Та с колко килограмов чук трябва да се тресне Макаровия по спуснатото чукче (при положение че е на предпазител) та да гръмне? При втория случай пък я гръмне я не ама с толкова много "акота" че работата трябва да е съвсем осрана и вмирисана та да гръмне.
                  По темата - аз лично бих избрал ЧЗ-то от така предложените 3. Стрелял съм и с различни макаровци и с ЧЗ-то и определено при ЧЗ-то:
                  1. Хвата ми е много по-удобен
                  2. Мерните прибори също са ми по-удобни
                  3. Ваденето на пълнителя става по нормален удобен начин
                  Някои биха посочили и полигоналната цев като предимство, на мене ми е все тая. Когато за пръв път стрелях с ЧЗ-то направих групираност не по-лоша от тази с Макаровеца, с който стрелях 7 години.
                  При избора на оръжие аз слагам кефа от боравенето с него на първо място, а едно оръжие започва да ме кефи или не, още като го хвана за първи път в ръка. Дотук по този мой критерий категорично съм отписал Макаров (и производните му) и Глок от списъка на оръжията , които бих си купил.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Колкото и да не харесвам Макаровия все пак го признавам за съвсем достатъчно осигурен пистолет. Ако това не беше така 80% от полицаите досега да са се самопростреляли.
                    Та с колко килограмов чук трябва да се тресне Макаровия по спуснатото чукче (при положение че е на предпазител) та да гръмне? При втория случай пък я гръмне я не ама с толкова много "акота" че работата трябва да е съвсем осрана и вмирисана та да гръмне.
                    По темата - аз лично бих избрал ЧЗ-то от така предложените 3. Стрелял съм и с различни макаровци и с ЧЗ-то и определено при ЧЗ-то:
                    1. Хвата ми е много по-удобен
                    2. Мерните прибори също са ми по-удобни
                    3. Ваденето на пълнителя става по нормален удобен начин
                    Някои биха посочили и полигоналната цев като предимство, на мене ми е все тая. Когато за пръв път стрелях с ЧЗ-то направих групираност не по-лоша от тази с Макаровеца, с който стрелях 7 години.
                    При избора на оръжие аз слагам кефа от боравенето с него на първо място, а едно оръжие започва да ме кефи или не, още като го хвана за първи път в ръка. Дотук по този мой критерий категорично съм отписал Макаров (и производните му) и Глок от списъка на оръжията , които бих си купил.
                    Колега, те полицаите не са се изпонапростреляли само и единствено защото 99.7 % от тях ходят без патрон в патронника. А и така е по инструкция доколкото знам. При празен патронник - няма начин да гръмне фервай ми. Именно проведените експерименти в стресови ситуации са наложили да НЯМА блокиращи предпазители. Примерно за това при ЧЗ-75 няма възможност за поставяне на предпазител ако чукчето не е във взведено положение. По съжата причина и предпазителя на Берета 92 е станал печално известен като "предпазителя на мъртвеца".
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      [QUOTE=Mad Dog;1941207
                      Старото "военно производство " ПМ са с много по-добро качество на изработка и вложени материали от новите на Арсенал (най-малкото щото половината стомани по технологична карта или не се правят или братския руски народ просто отказва да им ги продаде) и са заменени с "заместители". За Байкал изобщо не искам да говорим, че ще решите че в мен се е вселил духа на Стефан- откакто няма гос приемка там всичко с луфт не позволяващ свободното видимо преминаване на слънчеви лъчи го пускат на тезгяха. Да не говорим, че последният опит за привеждане към нормален бой на едно такова отроче завърши с пълна замяна на мерните прибори- иначе мушката беше толкова гротескно в ляво , че чак яд те хващаше... Честно казано тяя работа "за първи пищов" аз много не я разбирам - като знам какви въртели са да вземеш заветната бумажка по добре се поразтърси - ей тука подаваха един Зиг 2022 почти без пари....[/QUOTE]

                      Казаното за производството на Арсенал важи ли и за СЛР-95 в сравнение със старите СА-93?
                      Съжалявам за спама.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Колега, те полицаите не са се изпонапростреляли само и единствено защото 99.7 % от тях ходят без патрон в патронника. А и така е по инструкция доколкото знам. При празен патронник - няма начин да гръмне фервай ми. Именно проведените експерименти в стресови ситуации са наложили да НЯМА блокиращи предпазители. Примерно за това при ЧЗ-75 няма възможност за поставяне на предпазител ако чукчето не е във взведено положение. По съжата причина и предпазителя на Берета 92 е станал печално известен като "предпазителя на мъртвеца".
                        А има, има...! Когато си тъпанар, извадиш патроните и не ги преброиш, пищова ти и да има ако ще най-съвършения пин-блок и декокер, пак си гърми, та стой че гледай! Имам си за спомен дупка колкото юмрука ми в тавана на кухнята от един надеждно "осигурен" Ruger 357Маg и един тъпанар, който го държеше.

                        Болшинството от нараняванията с ПМ са ставали не защото оръжието не е достатъчно сигурно, а от човешкия мързел. Имам предвид не изтървания и носене с патрон в цевта, а вадене на боеприпасите от пълнителя, посредством многократно издърпване/спускане на затворната рама и както и естествено игра с оръжието.

                        Така, че въпроса не е в осигуровките на оръжието. То никога няма да гръмне само. Винаги има намесен човешки фактор или по-скоро човешка простотия, неопитност, самоувереност или рутина, за да се случи нежеланата случка.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Отклоняваме се от темата...
                          ...както си е редно по нашенски де

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Е, нали още в мнение номер 6 по темата ти обясниха, че си на грешен път. Верният се намирал с приблизително 1000 лв. Mad Dog ти обясни, че ако оръжието няма пин-блок, то задължително ще се простреляш още при първият допир... Нищо, че всички сакатлъци са от неправилно боравене с оръжието, а не по вина на самото оръжие! Сега още някой ще ти обясни колко си глупав, защото не искаш да дадеш повече от 200 лв. за желязо и типично по български, темата ще стане сбирток от простотия и безполезна за теб...
                            Последно редактирано от Павлин Андреев; 13-09-12, 19:18.
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Колега, те полицаите не са се изпонапростреляли само и единствено защото 99.7 % от тях ходят без патрон в патронника. А и така е по инструкция доколкото знам. При празен патронник - няма начин да гръмне фервай ми. Именно проведените експерименти в стресови ситуации са наложили да НЯМА блокиращи предпазители. Примерно за това при ЧЗ-75 няма възможност за поставяне на предпазител ако чукчето не е във взведено положение. По съжата причина и предпазителя на Берета 92 е станал печално известен като "предпазителя на мъртвеца".
                              Ъхъ, фервам ти и пак казвам че в описаните от тебе случаи има твърде много "акота" поради което понамирисват на твърде малко вероятни! Щото Макаровия може да гръмне ако някой е вкарал патрон в патронника + ако предпазителя не е в ред или е свален + ако някой го изтърве + ако падне точно на чукчето си! И даже и да се изпълнят и четирите "акота" отпред има все пак едно много важно "може" , което прави гръмването почти толкова малко вероятно, колкото малко вероятно е и да ти гръмне патрон докато го лентоваш в пълнителя.
                              И не си ритай Зига до жълтите павета и обратно, че току виж си се гътнал като видиш на какво ще заприлича, та и пин блока няма да те спаси! Хеле пък ако рекът заради такава ритнипищовщина да ти вземат разрешителните, тогава инфаркта ти е в кърпа вързан!
                              Предпазителя и неговото действие е единственното нещо, което не харесвам в моя ЧЗ 85В. Един декокер щеше да ми пасне много по-добре, ама такова ЧЗ намерил, такова купил тогава!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Стар руски макаров,стар български макаров.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X