Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

    кой е по-добрият калибър 9х18 или 22 lr
    Няма по-добър. Има много калибри, различни. Всеки е добър за дадено нещо. Няма универсален. "Пенкилер-а" при боеприпасите още не е открит. Това е като "кои гуми са по-добри" - е как кои, моите са най-добри, щото аз си ги харесвам най-много
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

      [QUOTE=Dimitar Nenchev;2142907]Гарантира. Точно обезвреждане. Не е казано, че трябва целта да е мъртва, но е обезвредена. За това полицаите зад океана го ползват и то с HP. Шока е много голям. Организма не може да го понесе. Т.с. целта може да е жива, ама нищо не може да направи. И по-малките калибри също гарантират физическа смърт. След изстрел в главата целта пада, следват 1-2 конвулсии и получава ерекция. И душата е отделена от тялото.

      Колега Ненчев, има няколко условности в горното. Първото е, че всеки изстрел в главата и сърцето би следвало да води до обезвреждане и смърт- дори с .22 калибър, който май е най-добър за точна стрелба. Но в реална престрелка- при целия адреналин, независимо от тренировките-колко човека са способни да улучат човешка глава в движение и на каква дистанция?? Нека отчитаме попадение в най-голямата цел- торса. Аз не съм стрелял по хора, но в посочената от мен статия, човек с опит и инструктор на силови служби посочва цитирам:

      "Точка първа – пистолетните патрони, без значение от какъв калибър, са всичко, което един колега нарича “несигурно”. Нито един не може да бъде сигурно, че ще свали противника надеждно. Понятието “спирането с един патрон” е градска легенда, мечтана от тези с неотменен интерес в тези неща. Виждал съм 45ци да работят и да се провалят, виждал съм и деветки да работят и да се провалят. За протоколът, единственият изстрел, завършил с падане (изключая изстрелите в главата) бе направен от мой добър приятел, когато влезнахме в нарко къща по време на SWAT операция. Той стреля в лошия точно в сърцето с 9mm +P+ от SIG P-226. Той стреля само веднъж, защото лошия падна преди моя приятел да е готов за втори изстрел.


      Виждал съм всеки от тези калибри да се проваля по едно или друго време. Има ги тези, които презират 9 мм като неизползваеми за нещо различно от катерици. Със съвременните амуниции това просто не е вярно. Има също и мит и култ, развил се около .45 ACP в тази страна (САЩ). За съжаление, това не е смъртоносния чук на Бог, както защитниците му твърдят. Това не е нищо ново – прочетете Стреляй, за да оживееш на Fairbairn. Той пише за два отделни случая, когато .45 се проваля да проработи спрямо каквото и да е друго. Въпреки това един милиметър повече може да ви даде малко предимство при слабо попадение в тялото, но в повечето случаи ще има много малка разлика, произтичаща от това какъв калибър ползвате. Травматолозите и признатите балистични експерти са склонни да се съгласят с това твърдение.

      Нека го обясня и друго яче. Мой ученик, работещ в отдел Наркотици наскоро ми разказа следното. Той и неговите момчета влезли в престрелка с разбеснял се нарко пласьор. Моя ученик прострелял пласьора веднъж с пушка, заредена с Federal Tactical Slugs. (Slugs случайно са .72 caliber и се смятат като застраховка срещу мечки в Аляска). Патронът влязъл от дясната страна на гръдния кош от около 2:00 и излязъл от задната на около 8:00

      Добър изстрел, но лошия не само продължил да се съпротивлява, но откраднал кола и успял да избяга от преследващите го полицаи в гориста местност. Седмица по- късно, адвокатът му уредил да се предаде. Той бил жив. Сега нека някой да ми каже колко смъртоносни са му пистолетните патрони?"

      Край на цитата! Е, аз лично съм чувал от хора, които не си измислят истории на лагерния огън за животни простреляни няколко пъти с патрон 9.3х62 в торса- би трябвало да паднат веднага, но не - продължават да бягат и ги намират на доста разстояние и се питат- как се случи при такива попадения?

      Коментар


      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

        Важното е и какъв куршум се използва. Не напразно казах, че в САЩ за любители на ХП. Отдава цялата енергия на тялото. Естествено, че винаги ще има някой оцелял, но това по-скоро е изключение. Представи си какъв е шока при изстрел в торса, особено от голям калибър с подходящия боеприпас. Приказвал съм с полицаи В САЩ, по-точно от Тенеси хайуей патрул с които сме работили, бил съм там на обучение и имах честта да се запозная с някои тънкости в техния занаят. Единия от тях бе полицай с 30 години служба и на следващия ден след като се пенсионира се записва в националната гвардия и служихме в един екип в Афганистан. Та човека каза, че големия калибър, разбирай 45 сваля всичко, имали са случаи с 9х19 да стрелят по дрогирани хора и за да ги свалят са стреляли доста в тях, в торса и ефекта е слаб. В смисъл не падат на мига. С 45 това било по-различно. Аз за това в някои теми наблегнах и за дублета, това шанса пък се увеличава многократно. Реално погледнато в 99% от случаите след изстрел в торса с голям калибър целта е обезвредена на момента. Изключения винаги има.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Важното е и какъв куршум се използва. Не напразно казах, че в САЩ за любители на ХП. Отдава цялата енергия на тялото. Естествено, че винаги ще има някой оцелял, но това по-скоро е изключение. Представи си какъв е шока при изстрел в торса, особено от голям калибър с подходящия боеприпас. Приказвал съм с полицаи В САЩ, по-точно от Тенеси хайуей патрул с които сме работили, бил съм там на обучение и имах честта да се запозная с някои тънкости в техния занаят. Единия от тях бе полицай с 30 години служба и на следващия ден след като се пенсионира се записва в националната гвардия и служихме в един екип в Афганистан. Та човека каза, че големия калибър, разбирай 45 сваля всичко, имали са случаи с 9х19 да стрелят по дрогирани хора и за да ги свалят са стреляли доста в тях, в торса и ефекта е слаб. В смисъл не падат на мига. С 45 това било по-различно. Аз за това в някои теми наблегнах и за дублета, това шанса пък се увеличава многократно. Реално погледнато в 99% от случаите след изстрел в торса с голям калибър целта е обезвредена на момента. Изключения винаги има.
          Колега Ненчев, няколко неща. Аз разбирам, че под НР се има предвид hollow point- въпрос: такива патрони разрешени ли са в БГ и за кого: цивилни, частна охрана, полицаи и военни? За отдаването на цялата енергия в поразения обект съм изцяло съгласен, но въпрос: кой боеприпас ще отдаде по-голяма енергия в поразения обект - по-пробивния с по-висока енергия (и скорост) или този по-малка пробивност? Не ли е по-добре- по-малко пробивен в незащитена от бронижелетка цел и по-пробивен в бронирана цел, пак с оглед нанасяне на поражение и отдаване на енергията? Нямам представа за статистиката в 99% от случаите, но човекът от статията май има и е казал- "За протоколът, единственият изстрел, завършил с падане (изключая изстрелите в главата) бе направен от мой добър приятел, когато влезнахме в нарко къща по време на SWAT операция. Той стреля в лошия точно в сърцето с 9mm +P+ от SIG P-226." Четох в другата тема, че си имал досег с полицаи от Техеси хайуей патрул, но човекът които доста цитирам тук е бил в SWAT, което е нещо различно и след това е бил инструктор и на други щатски ведомства. Освен всичко друго е дал доста смислени критерии за избор на оръжие за цивилен и не само за цивилни!

          Коментар


          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

            Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
            ...hollow point- въпрос: такива патрони разрешени ли са в БГ и за кого: цивилни, частна охрана, полицаи и военни?
            Позволявам си аз да отговоря - hollow point са боеприпаси с експанзивно действие и що се отнася до граждани може да се притежават само ако разрешителното е за спортни или ловни цели.
            От друга страна Наказателния кодекс не ограничава средствата с които при условията на неизбежна отбрана можете да се отбранявате, особено ако нападението е животозастрашаващо.
            За полицията и армията не мога да кажа.

            Коментар


            • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

              Всъщност ние пак се отклоняваме от темата, обаче пък тя си остава интересна - 11,240 прегледа от 09.09.2012 до сега.
              Дано добрият тон се запази и занапред

              Коментар


              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                Забранени са за самоотбрана БП с експанзивно деййствие, както и за военни цели са забранение от Хагската конвенция, които ние подписахме за разлика от друуги държави. Ако има прострелян с ХП и дали ХП е с експанзивно действие решава вещото лице/лица по делото, т.е. в Бг зависи кой ще го "натисне" или колко ще му/им платиш. Никъде няма списък на БП с експанзивно действиев БГ, забранение за самоотбрана, няма документ, който казва това е разрешено, това е забранено. та като стане белята, вещите лица решават, но това малко си губи смисъла, щото вече ще има труп/трупове в моргата, в смисъл те така или иначе вече са мъртви, какво значение има ХП или ФМЖ. Е има, с ФМЖ ще страдат повече.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  Няма по-добър. Има много калибри, различни. Всеки е добър за дадено нещо. Няма универсален.
                  Нямам какво да добавя.


                  Интересен за мен остана факта че като стрелях с другия си пищов - Валтер ПП 7.65мм,от 8 куршума 5 я пробиха,2 останаха вътре , а един се показа с половината си дължина!
                  Факт!
                  И 6.35 мм се забива по-дълбоко в дърво от Макарова.
                  Макаров не е конструиран за поразяване на "леко бронирани цели" макар, че в куршума има стоманен сърдечник.
                  Когато в Съюза се обявява конкурс за нов пистолет за подмяна на ТТ и Нагант, основните изисквания са били да има самовзвод /дабъл екшън/ и по-малка пробивност, а по-голямо възпиращо действие.
                  Какви са предимствата на ПМ според мен:
                  1. Прост по устройство и лесен за обслужване.
                  2. По тази причина почти безотказен.
                  3. Евтин като пистолет и като боеприпаси.
                  4. Покриващ изискванията за точност, някои екземпляри са доста точни като все пак не е спортно оръжие.
                  5. Добро възпиращо действие на куршума.
                  Недостатъци:
                  Те са несъществени, но за мен са важни. При този маломощен боеприпас можеше да бъде по-тънък, изчистен и елегантен.

                  За мен най-добрия калибър за граждански цели и ежедневно носене е 7,65 мм.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение

                    За мен най-добрия калибър за граждански цели и ежедневно носене е 7,65 мм.
                    Защо? По-принцип недостатъците са обсъждани много, но какви са му предимствата?
                    42

                    Коментар


                    • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                      Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                      Позволявам си аз да отговоря - hollow point са боеприпаси с експанзивно действие и що се отнася до граждани може да се притежават само ако разрешителното е за спортни или ловни цели.
                      От друга страна Наказателния кодекс не ограничава средствата с които при условията на неизбежна отбрана можете да се отбранявате, особено ако нападението е животозастрашаващо.
                      За полицията и армията не мога да кажа.
                      Аз съм на същото мнение като цяло с малки уточнения. Знаем, че лов е разрешен с гладкоцевна или нарезна пушка, което значи практически че холоу поинт следва да са разрешени само за ловни пушки и карабини, не и за пистолети и револвери (говорим за цивилни). За спортните цели не знам. Вярно е, че НК не ограничава средствата за самоотбрана. Все пак как ли ще гледа съда на случай, когато вместо обикновени ФМЖ патрони са използвани холоу поинт, които според експертизата ще са по-смъртоносни и неразрешени от закона вероятно. Дали това ще е отегчаващо вината обстоятелство при причинена смърт? Как ще се изтълкува?

                      Коментар


                      • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                        Как ще се изтълкува?
                        Следствие-прокаратура-съд. И трите истанции за да си вържат гащите, ще те искарат виновен, освен ако няма някакво смекчаващи вината обстоятелство $
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                          Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                          ... Как ще се изтълкува?
                          Зле ще се изтълкува.
                          ХП са забранени за самоотбрана и значи за употреба в оръжие с такова предназначение. Режимът на ловното и спортното оръжие е такъв, че употребата му е несъвместима с понятието за неизбежна отбрана.

                          пп
                          Всъщност, има силно ограничен кръг казуси, при които може и да мине. Примерно по време на тренировка на стрелбището, или по време на ловен излет в ловния район.
                          Последно редактирано от davc; 27-03-13, 16:50. Причина: допълнение
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                            Отклоняваме се от темата - "Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров"
                            Последните няколко мнения всъщност са за
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...152671&page=12


                            Коментар


                            • пистолетиОт: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                              Защо? По-принцип недостатъците са обсъждани много, но какви са му предимствата?
                              Мнението ми е чисто субективно.
                              Не зная какви недостатъци са обсъждани /сигурно не съм попаднал на темата/, но освен по-слабия боеприпас спрямо 9х19 и нагоре, което за граждански нужди не съм сигурен /аз/ дали е недостатък, какво друго?
                              За служебни, полицейски и армейски пистолети, където вероятността да ги използваш "по предназначение" е реална е ясно, многозарядност, по-големи калибри, магнум патрони и т.н. Там не е задължително и скритото носене, и спокойно можеш да го запашеш на външни кобури.
                              В началото на миналия век при бума в конструирането и производство на "автоматични" пистолети, тези в кал 6.35 и 7.65 мм са рекламирани като граждански. И това не е случайно. Те са по малки, по лесно се носят ежедневно, по-красиви са което не е маловажно, по-точни /по това може да се спори/. След снаредяването на патроните с бездимен барут са достатъчно мощни да ти свършат работа за самоотбрана в краен случай. Ако си реално застрашен, то пистолета няма да ти помогне. Или охрана или увиси един шмайзер под шлифера и пак няма гаранция.
                              Има хора любители на големите калибри и многозарядните пълнители, има други които обичат красиви и елегантни "пистолетчета" които не им смъкват панталоните или им увисва рамото от "железото".
                              Пистолета е лично оръжие което предполага стрелба до десетина метра и няколко изстрела. Над тези "ограничения" нито може да се очаква
                              100% точност, нито можеш да ползваш "института на неизбежна отбрана". Отиваш към престрелки и убийства, а за това има други оръжия.
                              Аз с моята "Астра-Фалкон" 7,65 на десетина метра мога да улуча всичко от кибритена кутия нагоре. За какво ми е друго, малка, удобна, сравнително лека, красива? Мога да си я нося постоянно без проблем /макар, че вече не го правя/.
                              Личното оръжие е за "краста", пазене на страх, за хвалба ако щеш, като излезеш сред природата, на лов или на село и речеш да гръмнеш за кеф, да не се чуе чак в областния център. На никой не пожелавам реално да си спасява живота с него, но ако се наложи, да му имаш доверие и да знаеш какво да правиш с него.
                              Та така, всеки с предпочитанията си.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Избор на пистолет калибър 9х18 Макаров

                                Та така, всеки с предпочитанията си.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:320026_10150367922429600_2093305477_n.jpg
Прегледи:1
Размер:12.5 КБ
ID:5465449
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X