Обява

Свий
Няма добавени обяви.

24 ЧАСА В КАТАР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 24 ЧАСА В КАТАР

    Stas, гилотина е нямало. Или поне не се споменава публично. Важното е, че им припарва под опашката от време на време. Даже и на емирите.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: 24 ЧАСА В КАТАР

      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
      .....

      Едва ли всичко е розово, но определено в социален и финансов аспект са дръпнали страшно. А напоследък дърпат и в инфраструктура. Парите са страшен двигател.
      Дърпат и политически. С финансирането на определени движения и организации полека-лека си поставиха "свои хора" начело на почти цяла С. Африка. И не само там.

      Коментар


      • #18
        От: 24 ЧАСА В КАТАР

        Предстои ми полет през Доха с подобен престой в хотел там. Как успя да организираш обиколката на града? Ще съм ти благодарен да ме просветлиш .

        Коментар


        • #19
          От: 24 ЧАСА В КАТАР

          Обиколката там бе част от пакета на Qatar Airways - самолетен билет, хотел, сититур и визи. Ако имаш билет от Катарските можеш да си доплатиш за останалото като цените на хотелите са по-изгодни с тези пакети, а обиколката е бонус.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #20
            От: 24 ЧАСА В КАТАР

            Браво! Да бях там нямаше да ми е толкова интересно отколкото да прочета разказа.
            Лопата - друг солдата!!!

            Коментар


            • #21
              От: 24 ЧАСА В КАТАР

              Браво,страхотно сте си прекарали цялото семейство!Благодарско за споделянето!Да сте си живи и здрави!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #22
                От: 24 ЧАСА В КАТАР

                Интересно и красиво, но да си турист само.

                Имам познат архитект който работи там. От година се опитва да се прибере ама йок.
                Без подпис от работодателя неможе да напуснеш държавата. Последно му "обещаха" да го пуснат октомври.

                Коментар


                • #23
                  От: 24 ЧАСА В КАТАР

                  Страхотен пътепис Stas. И аз благодаря за споделянето.
                  Пожелавам още много такива преживявания!

                  Коментар


                  • #24
                    От: 24 ЧАСА В КАТАР

                    Много красиво, Багодаря
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #25
                      От: 24 ЧАСА В КАТАР

                      Мерси много за споделянето!!
                      Наистина е много красиво....
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: 24 ЧАСА В КАТАР

                        Браво, уникално е!
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #27
                          От: 24 ЧАСА В КАТАР

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Интересно и красиво, но да си турист само.

                          Имам познат архитект който работи там. От година се опитва да се прибере ама йок.
                          Без подпис от работодателя неможе да напуснеш държавата. Последно му "обещаха" да го пуснат октомври.
                          Вероятно е така. Аз нямах проблем с прибирането. (Шегувам се.)

                          Истината е, че ние за тях сме някакви смотани бедняци и се усеща леко пренебрежителното им отношение. Затворени хора са. Не ни възприемат лесно. Така че всичко там е супер, ако си катарец. Ако не си - просто отиваш да печелиш пари и толкова. Ако си известен специалист отиваш за много пари.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #28
                            От: 24 ЧАСА В КАТАР

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Вероятно е така. Аз нямах проблем с прибирането. (Шегувам се.)

                            Истината е, че ние за тях сме някакви смотани бедняци и се усеща леко пренебрежителното им отношение. Затворени хора са. Не ни възприемат лесно. Така че всичко там е супер, ако си катарец. Ако не си - просто отиваш да печелиш пари и толкова. Ако си известен специалист отиваш за много пари.

                            Катар както и останалите страни от залива - ОАЕ, КСА, Бахрейн,Кувейт, Оман- обединени в GCC,са интересно място, много по различно от останалият арабски свят, но носещи и типичните белези от това какво е мнозинството в страната -шиити или сунити. Но определено Доха или Дубай е мястото където араби, евреи, руснаци и американци правят бизнес...та и от тази гледна точка не ги мислете местните, че един ден щял да свърши петролът, 10 % от Airbus е Катарска собственост....и в БГ имат собственост вече, да не говорим за останалият свят. Сметките и плановете са направени много отдавна и за години напред. Специално за Доха, учи се от грешките на Дубай. От 2010 всички големи проекти ( без NDIA новото летище, впрочем сте кацнали на новата писта затова бусчето пътува дълго до старият терминал) QNB, Al Quds, West Bay Exhibition Centre( точно до Сити мола където сте били) ... всеки за над 5 милиарда е на изкоп и бетон и замразен. Сега сме 2012 и вървят 2 години пазарлък да се намали цената за изграждането им, не защото нямат пари...а, това са сгради на по 100 етажа, над 500 метра, а това дето е на снимката от залива към брега е на по 250-280 м, а в строителството над 300 метра светът става друг вече и там не са много специалистите. ( за да разберете колко щедро плащат)

                            Та горното го връзвам с една друга инвестиция ( за спорта е известно) образованието, Education City, първата жена на емира шейха Муса, де да е знаела че в БГ ние Студентското градче ще го махаме, те от три години го създават. Клонове на американски университети като Texas Univercity (там има една млада българка преподавателка с докторска степен) Well Cornel болница и клиника към американският университет ( българин ръководеше проектантската част по изграждането) и един куп други учебни сгради с цел-от 2020 катарците да имат подготвени кадри да управляват страната. На практика какво става е друга тема, но са отлични психолози и търговци, не за подценяване-винаги са на печалба.

                            Нефт и газ. QP или Катар Петролиум е най голямата, има 4-5 по малки петролни фирми на братовчеди...но в този бизнес правилата се налагали с оръжие, после с нормативи, правила, стандарти и технологии. Концесиите са стар модел на разплащане. Така че американските и английски петролни гиганти са пак там, но не на първа страница като концесионери -а като консултанти. Мир да има.

                            Производство. Наличието на природен газ прави конкурентни цените на производството в металургията и химията.

                            Климат. Наистина ужасен. Зимата ако завали, на пътищата става страшно. Канализацията в нито една арабска дуржава не съм видял да работи при дъжд.Къде запушена от пясък, къде тотално нескопосано направена, лятото човек да не си забрави в колата компа или телефона..

                            Беднотия. Там има" роби"..., и заплатите по 1000 долара са за непалеца шофьор, който е понаучил английски. Но пита ли го ако премине на червено, кой ще му плати глобата ?На строежите се пържат по 10-12 часа на ден за по 350-450 долара. Между другото, на всички светофари има датчик на асфалта до бялата линия и камера. Глобата е неизбежна само да настъпиш бялата линия, но съм виждал -катарци вечер как си минават на червено не един път....те нали са малко и с големи родове, все са роднини на някой министър.Както се изказа един мой колега, иракчанин, тия до вчера са живяли с овцете, днес се събудил милионер и направо в големият джип-поводът беше поредното опасно отнемане на предимство от един катарец на пътя ни.

                            Аве, аз уж за малко ама се отплеснах...

                            Много хубава разходка сте направили и чудесни снимки имате.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #29
                              От: 24 ЧАСА В КАТАР

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Интересно и красиво, но да си турист само.

                              Имам познат архитект който работи там. От година се опитва да се прибере ама йок.
                              Без подпис от работодателя неможе да напуснеш държавата. Последно му "обещаха" да го пуснат октомври.

                              За всяка изработена година се плаща една заплата бонус, над пет години по повече ...парите се изплащат при напускане на страната, на куп.
                              Преди това, работодателя трябва да е съгласен да пусне лицето което работи при него.

                              Преди години още в Дубай имаше по 2-3 страници във всеки вестник с издирвани лица. И сега ги има, но по малко.Причината е че там много лесно се взимат кредити от банки-дори банките преследват да дават кредити. Така че системата там е проста и ефективна. Строг контрол на границата, и ако по някакви причина длъжник към банка, полиция, фирма се измъкне от страната- масрафа се заплаща от работодателя/спонсорът. Това често се използва от не коректните работодатели за изнудване.
                              Дет се казва в тия страни -това което се вижда, не е това което е, в най пълна степен.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                От: 24 ЧАСА В КАТАР

                                Благодаря на Жоро за тези уточнения. Те перфектно допълват моите впечатления и не, не си се увлякъл! Точно на място са си.
                                Шофьорът не беше непалец, а индиец, но каза, че глобата за минаване на червено е ужасна. Непалецът беше екскурзовод. Всички се чувстват експлоатирани, но общо взето никой не се оплака от заплащането. Особено доволни са служителите на Qatar Airways.

                                За летището - възможно е да сме кацнали на новата писта. Пътуването над 20 минути с автобус до самолета и после 20 минути чакане да се качим (това при трансфера от София към Куала Лумпур), меко казано не отива на 5-звездна авиокомпания, но това са единствените ми забележки към тях. Иначе си е удоволствие да пътуваш с техните самолети.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X