Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С Богом, СВД!

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Такова животно по светя няма - поне на мен не ми е известно. Ако имаш инфо къде има подобно чудо - сподели. Курса в Куантико е 10 или 8 седмици, като обаче на края остават под 1/10 от започналите. Курса в КСК е 6 седмици, в Ройал Марин Командо - 8. Какво точно ще се учи 1.5 години идея си нямам.
    Не,абсолютно си нямам и бегла представа...Просто си мислех,че е малко...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #32
      От: С Богом, СВД!

      Те не ги събират по улиците! Все трябва да знаят от коя страна се държи пушкалото.

      Коментар


      • #33
        От: С Богом, СВД!

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Те не ги събират по улиците! Все трябва да знаят от коя страна се държи пушкалото.
        Ха-ха Абсолютно съм съгласен!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #34
          От: С Богом, СВД!

          Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
          ...а ние всъщност какви ли снайпери имаме във войските.
          "Донеотдавнашната" ни доктрина за водене на война, практически не включваше такава тактика и прочие специалисти. Доколкото нещо такова се застъпваше, то беше в подразделения, с поскоро полицейски функции (ВВ, ГВ), които в момента резонно не са част от армията. Впрочем, въпросната доктрина беше "копи-пасти" на ...знаем коя - та затова и в нейните рамки СВД минаваше за снайпер (сега всичките СВД-та са заедно със споменатите части извън армията).
          В момента имаме снайпери със съответното обучение (вече е станало въпрос - а и родно). Официалното на въоръжение, снайперско оръжие в БА е Наган (Мосин), но всъщност "циркулират" разнообразни образци, като по същество всичките са на изпитание и напрактика тече подбор.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: С Богом, СВД!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            "Донеотдавнашната" ни доктрина за водене на война, практически не включваше такава тактика и прочие специалисти. Доколкото нещо такова се застъпваше, то беше в подразделения, с поскоро полицейски функции (ВВ, ГВ), които в момента резонно не са част от армията. Впрочем, въпросната доктрина беше "копи-пасти" на ...знаем коя - та затова и в нейните рамки СВД минаваше за снайпер (сега всичките СВД-та са заедно със споменатите части извън армията).
            В момента имаме снайпери със съответното обучение (вече е станало въпрос - а и родно). Официалното на въоръжение, снайперско оръжие в БА е Наган (Мосин), но всъщност "циркулират" разнообразни образци, като по същество всичките са на изпитание и напрактика тече подбор.
            Студено....
            В БА в момента "Пушката на Зайцев" я има като "спомагателен" образец.
            Има пет системи снайпери на въоръжение:
            СВД.
            PSL - Румънска снайпер който макар да прилича на СВД всъщност е "папкал" АК.
            Застава М 91.
            Това са вариации по темата "СВД и приятели".

            Отделно - има няколко десетки пушки Heckler &Koch MSG91A1 с оптики Леуполд и до края на година още доста бройки от същите с оптики Найтфорс.
            Има и 10 броя Blaser Tactical 2 -=338 Lapua Magnum.
            В плановете е окончателното преминаване на Heckler &Koch MSG91A1...
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #36
              От: С Богом, СВД!

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              ...Има пет системи снайпери на въоръжение... ...има няколко десетки пушки Heckler &Koch MSG91A1 с оптики Леуполд и до края на година още доста бройки от същите с оптики Найтфорс.
              Има и 10 броя Blaser Tactical 2 -=338 Lapua Magnum...
              Та аз какво казвам! ...А "пушката на Зайцев" (впрочем, тия нашите не са и като на Зайцев, а просто конфекция от дълбоките складове) може и да е "спомагателен образец" напрактика, но официално си е именно титуляра.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: С Богом, СВД!

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Та аз какво казвам! ...А "пушката на Зайцев" (впрочем, тия нашите не са и като на Зайцев, а просто конфекция от дълбоките складове) може и да е "спомагателен образец" напрактика, но официално си е именно титуляра.
                М нем... Официалната е СВД. А и нуждите на БА от снайперски пушки са не повече от 250 бр.- т.е. ако приемем, че до две години ще има около 150 Хеклер и Кох въпроса с това коя ще е пушка по същество е решен. По принцип се планира и Блазерите да станат около 50 броя.
                Да не забравяме че съгласно светлите планове на нашите "мозъци" армията е сведена до две механизирани бригади и един полк специални сили... Общата численост на реалния личен състав отива на под 15 000 души- останалото ще са чиновници и друга подобна сволоч.
                За сметка на това от догодина като нищо ще си имаме няколко ескадрили Ф15 и Ф 18 и няколко хиляди GI на гости...
                Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 19:23.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #38
                  От: С Богом, СВД!

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  М нем... Официалната е СВД...
                  Не мога да споря с теб по "търговските" подробности и съм далеч от осведомеността ти, та и до бройки (що се касае - новозакупени), но в горното съвсем-съвсем не съм убеден (деликатно казано )!...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: С Богом, СВД!

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    .......

                    Отделно - има няколко десетки пушки Heckler &Koch MSG91A1 с оптики Леуполд и до края на година още доста бройки от същите с оптики Найтфорс.
                    Има и 10 броя Blaser Tactical 2 -=338 Lapua Magnum.
                    В плановете е окончателното преминаване на Heckler &Koch MSG91A1...
                    Защо ми се струва, че Heckler&Koch MSG 91A1 няма? А има Heckler&Koch MSG 90A1. Прав ли съм?

                    Коментар


                    • #40
                      От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Не мога да споря с теб по "търговските" подробности и съм далеч от осведомеността ти, та и до бройки (що се касае - новозакупени), но в горното съвсем-съвсем не съм убеден (деликатно казано )!...
                      Ами както искаш- Мосин Наган в цялото БА има едно 50 броя... СВД над 180...
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: С Богом, СВД!

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Защо ми се струва, че Heckler&Koch MSG 91A1 няма? А има Heckler&Koch MSG 90A1. Прав ли съм?
                        Напълно си прав... Май мистейк.... Даже се води MSG90A1-BG според класификацията на Хеклер и Кох... Разликата е че е с Пикатини релса, друг тип двунога и малко по различна комплектовка от стандартната.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: С Богом, СВД!

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          ...Мосин Наган в цялото БА има едно 50 броя...
                          По причина, че не са "нов внос" - ще си остана неубеден във точната ти информация по конкретно тази бройка. А СВД-тата бяха и доста повече, но просто в момента не са в БА (МО), а в НС "Полиция" (МВР).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: С Богом, СВД!

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            По причина, че не са "нов внос" - ще си остана неубеден във точната ти информация по конкретно тази бройка. А СВД-тата бяха и доста повече, но просто в момента не са в БА (МО), а в НС "Полиция" (МВР).
                            Забравяш че доста от тези на ВВ (и гранични) отидоха в МО... в замяна на мноооого патрони за ПМ. Инфото ми идва от това че преди две години работих заедно с катедра "Разузнаване" от НВУ по проекта за "Курсове по снайперска подготовка" и данните им ги бяха дали от Сухопътни... Мосин Наган мисля има в момента основно в 101 Планински и малко бройки в 68 за тренировъчен процес. Апропо има отделни пушки с групи по 1 МОА че и под нея.
                            Ето ти малко "български" снайпери:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11465_1204436084656_6080414_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5404485
                            Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 20:04.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: С Богом, СВД!

                              Има една съществена подробност в Русия има закон според който на въоръжение в тяхната армия няма как да бъде прието нещо ако дори и един болт се произвежда извън територията на Русия. Добре са си научили урока след разпадането на СССР когато една не малка част от ВПК остана извън техните граници . Така че вестниците могат да си пишат каквото искат но реалностите са съвсем други .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: С Богом, СВД!

                                Заставата не струва след 30 изстела сдава богу дух.Жалко защото хваща око на външен вид.Като казваш това са варияции по темата СВД.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X