Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С Богом, СВД!

    Accuracy International AX Rifle .338 LM 10 Round Magazine

    • Fits the Accuracy International AX .338 Lapua Magnum Rifle
    • *Please note: Not compatible with the AX AICS Chassis!
    • Caliber: .338 Lapua Magnum
    • Capacity: 10 Shot
    • Featured Item








    Коментар


    • #17
      От: С Богом, СВД!

      И като равносметка - http://www.arms-expo.ru/055057052124...056055053.html

      Коментар


      • #18
        От: С Богом, СВД!

        Че новото оръжие ще се произвежда в Русия няма съмнение... Проблема е че за момента руските "безаналогови" снайперски системи са с цени напълно аналогични на западните.... Едната причина е че голяма част от компонентите са внос "второ направление"- приклади от Мак Милън , цеви от Лотар Валтер , спусъци на Джевел Тригър и т.н. и т.н.
        По спомен въпросният
        А 20 трилиона рубли звучи гръмко- ако не ме лъже спомена за курса-620 милиарда долара - около 2/3 от годишния бюджет на Пентагона (средствата за закупуване на ново въоръжение са около една от цялата сума- за 2013 например е предвидена сумата от 172 милиарда долара). Но все пак- Русия е трета по военен бюджет - след САЩ - 780 милиарда и Китай-167 милиарда .
        П.П. Оказа се че имам каталога на ORSIS заедно с ценовата им листа за експорт- предлаганата цена за модела Т-5000 е 5250 долара/брой без допълнителните оптика монтажи и прочие аксесоари. Което е добра цена- повечето пушки от този клас са с около 20-30% по- скъпи. Оказа се че и те сами си правят цевите- браво.
        Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 12:52.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #19
          От: С Богом, СВД!

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          ...приклади от Мак Милън , цеви от Лотар Валтер , спусъци на Джевел Тригър и т.н. и т.н. ...
          Ето това е една от формите за реализиране на въпросната компилация. Постепенно ще успеят в удволетворителна степен да усвоят същността на конструкциите, технологията на материалите и техниката на производството (най-вероятно наистина първоначално са купували и готови цеви, а ето вече...).
          И какво им е "безаналоговото" - след петдесет години по глух клон от еволюцията, са стигнали до концепцията на прецизно изработена, от качествени материали магазинна пушка, като снайперско оръжие. Впрочем, (както вече неведнъж е ставало въпрос) те отдавна се въздържат да представят абревиатурата "СВД" като Снайперска ... ... - говорят за Самозарядна, а самото оръжие класифицират като такова за "уплътняване на прицелната стрелба".
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: С Богом, СВД!

            За Снайперская винтовка Лобаева нищо не казвате или и тя е копие и имитация.
            п.п Интересно, на това състезание са участвали и сърби и македонци, а ние всъщност какви ли снайпери имаме във войските.
            Лопата - друг солдата!!!

            Коментар


            • #21
              От: С Богом, СВД!

              Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
              За Снайперская винтовка Лобаева нищо не казвате или и тя е копие и имитация.
              п.п Интересно, на това състезание са участвали и сърби и македонци, а ние всъщност какви ли снайпери имаме във войските.
              И кое е точно оригиналното в нейната конструкция? В 21 век ако закупиш правилното оборудване и използваш качествени стомани - основно швабски и австрийски не е кой знае каква висша математика да произвеждаш високо прецизни оръжия в не големи серии. За сравнение - в САЩ и Европа има около 30 дребни фирми произвеждащи "поръчкови" пушки за бенч рест и прочие. Апропо фирмата на Лобаев - ООО "Царь-Пушка" прекрати спортна дейност на територията на РФ през 2010 и изнесе производството в ОАЕ. В момента работи за концерна "TADS" и пушките му ще се продават под марката Хайнел за Европа.
              Интересен е друг факт- при толкова много "родни" разработки - защо ФСО и ФСБ продължават да закупуват западните образци- Акюраси Интернешанъл, Сако и прочие?
              Апропо поразпитах за Т 5000 - закупили са доста качествено оборудване - даже скоро и у нас ще има една такава пушка и ще може да я сравним с наличните Акюрасита , Блазери, Сако и прочие.... Ако се окаже удачна при тази цена си е направо бинго....
              А за това какви снайпери имаме - за полиция или армия питаш?
              Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 15:26.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #22
                От: С Богом, СВД!

                До колкото аз знам,в България няма снайперска школа.Има курс за снайперисти.Не ми се вярва армията да изпраща наши войници за обучение в такива школи.За полицията е ясно,но пък какво сложно има в стрелбата в градски условия..?Мисълта ми е,че едва ли някой е завършил истинска снайперска школа.А може и да греша..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: С Богом, СВД!

                  Сега не знам, но едно време имаше. На всяка застава по турската и гръцка граница имаше поне по трима. Това го знам, че изкарах в Елхово 27 месеца служба.

                  Коментар


                  • #24
                    От: С Богом, СВД!

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    До колкото аз знам,в България няма снайперска школа.Има курс за снайперисти.Не ми се вярва армията да изпраща наши войници за обучение в такива школи.За полицията е ясно,но пък какво сложно има в стрелбата в градски условия..?Мисълта ми е,че едва ли някой е завършил истинска снайперска школа.А може и да греша..?
                    Имаме снайперисти в армията завършили различни снайперски школи... до Куантико включително. По линия на "обмена" на НАТО тези неща лесно стават. Преди четири години курс за инструктори по снайперска подготовка в 68 Бригада бидеше проведен от главния инструктор на KSK - оберщабсфелдфебел Розенбeрг (позивна Роузи). В леко пехотните подразделения не знам- в специалните сили курса е три модула по 1 седмица или нещо подобно.....
                    Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 16:33.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: С Богом, СВД!

                      Е-е,супер! Не знаех,наистина... Значи имаме хора,завършили снайперски школи..?Браво! А колко време са прекарали там,знаеш ли?Имам предвид,че не е било разходка за по 2-3 месеца,нали?
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: С Богом, СВД!

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Е-е,супер! Не знаех,наистина... Значи имаме хора,завършили снайперски школи..?Браво! А колко време са прекарали там,знаеш ли?Имам предвид,че не е било разходка за по 2-3 месеца,нали?
                        Школата в Куантико е два месеца ако не се лъжа- останалите и те толкова... Ти какво очакваш- висше училище за снайперни кадри ? Снайпериста учи цял живот. Трябва добра основа и след това - патрони и здрав гъз....
                        Последно редактирано от Mad Dog; 04-09-12, 16:43.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: С Богом, СВД!

                          Школата е като вземането на шоферска книжка. После почва тегавото.

                          Коментар


                          • #28
                            От: С Богом, СВД!

                            Всъщност - полу висше,тоест 1-1.5г. поне..?Аз говоря за военен снайперист,полицейски - да,може за 2-3 месеца.Нехуманно ми се вижда да пратиш някого на фронта като снайперист само след 2 месеца подготовка...Ами нали няма да може да научи нищо повече?!
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              Всъщност - полу висше,тоест 1.5..?Аз говоря за военен снайперист,полицейски - да,може за 2-3 месеца.
                              Такова животно по светя няма - поне на мен не ми е известно. Ако имаш инфо къде има подобно чудо - сподели. Курса в Куантико е 10 или 8 седмици, като обаче на края остават под 1/10 от започналите. Курса в КСК е 6 седмици, в Ройал Марин Командо - 8. Какво точно ще се учи 1.5 години идея си нямам.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: С Богом, СВД!

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Школата е като вземането на шоферска книжка. После почва тегавото.
                                Със КУРС-а е такашколата е друго нещо...
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X