Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С Богом, СВД!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С Богом, СВД!

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Човека говори за 70-80години.Имаше ли СПООР тогава?Не съм запознат, питам сериозно.
    Края на 80-те определено - случката с атентаторите в хотел Интернационал на Златни Пясъци, отвлечения самолет дето уж кацнал във Виена или Истанбул (не съм сигурен за симулираното летище), а кацнал във Варна - все знакови акции в които е участвало това подразделение.

    Коментар


    • От: С Богом, СВД!

      СПООР тогава,нямаше.Появи се към края на 90-те

      Коментар


      • От: С Богом, СВД!

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        СПООР тогава,нямаше.Появи се към края на 90-те
        Към края на 90-те ги разформироваха или по-точно станаха "Сигма"! Това го твърдя със сигурност!!!

        Коментар


        • От: С Богом, СВД!

          "Сигма" не бяха ли някакви мотористи със най-вече КАТ-аджийски функции. Също съвсем "необременен" въпрос.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: С Богом, СВД!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            "Сигма" не бяха ли някакви мотористи със най-вече КАТ-аджийски функции. Също съвсем "необременен" въпрос.
            Моторизирана охранителна полиция са "Сигма" - съвсем необременен отговор! Това е и причината "кадрите" да напуснат почти на 100%. Затова и използвах "разформироваха"...

            Коментар


            • От: С Богом, СВД!

              БМБ, СПООР са рожби на демокрацията. Сигма е "наследник" на разформированото БМБ. По соца е имало звена към ДС. Към 2 ри отдел по точно.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: С Богом, СВД!

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Към края на 90-те ги разформироваха или по-точно станаха "Сигма"! Това го твърдя със сигурност!!!
                Сигма са с моторите, СПООР са друго.Случките които разказваш са с участие на СОБТ или поне така пишеше в една книжка издадена преди време за историята на баретите.СПООР имат други изпълнения, които не са толкова известни.Мога да разкажа и още ама не тука

                Коментар


                • От: С Богом, СВД!

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Моторизирана охранителна полиция са "Сигма" - съвсем необременен отговор! Това е и причината "кадрите" да напуснат почти на 100%. Затова и използвах "разформироваха"...
                  Тоест, службите като функции нямат нищо общо, просто след разформирането на едната, кадрите са прехвърлени в другата - "да няма брожения"?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: С Богом, СВД!

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Сигма са с моторите, СПООР са друго.Случките които разказваш са с участие на СОБТ или поне така пишеше в една книжка издадена преди време за историята на баретите.СПООР имат други изпълнения, които не са толкова известни.Мога да разкажа и още ама не тука
                    Е то не е тайна отдавна това дето не искаш да го разказваш ... СОБТ имат участие - да! С един Як ги разхождаха където се наложи (и в двата конкретни случая също). За другото - физически поделенията и личния състав бяха едни и същи. Връткаха им имената само, щото така от нищото толкова обучени хора нямаше откъде да се вземат. Гарантирам, че поделението на СПООР във Варна стана "Сигма" - личен свидетел съм на този процес - ама тука толкоз...

                    Коментар


                    • От: С Богом, СВД!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Тоест, службите като функции нямат нищо общо, просто след разформирането на едната, кадрите са прехвърлени в другата - "да няма брожения"?
                      В общи линии... Повечето кадри излязоха на улицата (тези които не бяха излезли преди това...)

                      Коментар


                      • От: С Богом, СВД!

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Е то не е тайна отдавна това дето не искаш да го разказваш ... СОБТ имат участие - да! С един Як ги разхождаха където се наложи (и в двата конкретни случая също). За другото - физически поделенията и личния състав бяха едни и същи. Връткаха им имената само, щото така от нищото толкова обучени хора нямаше откъде да се вземат. Гарантирам, че поделението на СПООР във Варна стана "Сигма" - личен свидетел съм на този процес - ама тука толкоз...
                        СПООР не съществуват ли до сега?Не съм запознат със структурите на полицията.

                        Коментар


                        • От: С Богом, СВД!

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          В общи линии... Повечето кадри излязоха на улицата (тези които не бяха излезли преди това...)
                          Ти да не си живял в 212 блок, от 15тия етаж нагоре?
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: С Богом, СВД!

                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            СПООР не съществуват ли до сега?Не съм запознат със структурите на полицията.
                            Май има, но сега са СОП - специализирано охранително поделение към областните дирекции. Не съм на ясно до колко имат нещо общо със стария СПООР - специално поделение за опазване на обществения ред като функции и задачи..?!!

                            Коментар


                            • От: С Богом, СВД!

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Ти да не си живял в 212 блок, от 15тия етаж нагоре?
                              Не сме пили и по една ракия и взехме да се питаме за адресите... Както каза Davc - аз съм пенкилер - от всичко по малко и на края - нищо! В тази връзка съм живял на много места...

                              Коментар


                              • От: С Богом, СВД!

                                Подразделенията се наричат СТЗБД - Специализирани тактически Звена за Бързи Действия. Варненския специално са много свестни, читави и грамотни момчета.
                                Последно редактирано от derhunter; 20-04-13, 20:28.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X