Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от стършели ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да се отърва от стършели ?

    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
    То има един вид където баш през ноща излазат - като жилят се целели в очите. Внимавай колега при изтреблението че това не е шега работа.
    Дядо ми, преди 2 или 3 години го ухапаха 2 стършела в слепоочието, наду му се окото, но не отиде на лекар. Имаше оток, около 1 седмица и му мина. А преди 5 години един човек от моето село, беше починал от ухапване от стършели , отишъл да сече една дуда, за агнетата, но там било гнездото на стършелите. Нахапали го много сериозно и там го намериха, починал. А едни казват, че бързо починал, защото бил леко пийнал. Както и да е.
    В село до нашата къща преди имахме много, стършели, вечерта като седнеш вънка на двора да пиеш ракия, да хапваш салатка. Така със кеф се удряха във входната врата, защото има лампа и идваха много до нея.Летят - летят и плясссс и ние веднага с метлата ги трепехме. Взима ли сме, какви ли не спрейове, хапчета под формата на някакви кутийки, ТОВА СА ГЛУПОСТИ.
    Палиш горелката отиваш и работата става, за точно 5 секунди. Сега на асмалък, сме сложили 4 бирени бутилки да висят, до половината пълни със нафта. Нямаме и пчели на асмалък, а преди през лятото не можеш да си откъснеш грозде.

    Коментар


    • #32
      От: Как да се отърва от стършели ?

      Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
      Дядо ми, преди 2 или 3 години го ухапаха 2 стършела в слепоочието, наду му се окото, но не отиде на лекар. Имаше оток, около 1 седмица и му мина. А преди 5 години един човек от моето село, беше починал от ухапване от стършели , отишъл да сече една дуда, за агнетата, но там било гнездото на стършелите. Нахапали го много сериозно и там го намериха, починал. А едни казват, че бързо починал, защото бил леко пийнал. Както и да е.
      В село до нашата къща преди имахме много, стършели, вечерта като седнеш вънка на двора да пиеш ракия, да хапваш салатка. Така със кеф се удряха във входната врата, защото има лампа и идваха много до нея.Летят - летят и плясссс и ние веднага с метлата ги трепехме. Взима ли сме, какви ли не спрейове, хапчета под формата на някакви кутийки, ТОВА СА ГЛУПОСТИ.
      Палиш горелката отиваш и работата става, за точно 5 секунди. Сега на асмалък, сме сложили 4 бирени бутилки да висят, до половината пълни със нафта. Нямаме и пчели на асмалък, а преди през лятото не можеш да си откъснеш грозде.
      Ако имаш проблеми с асмалъка, сложи оцет. Стършелите и осите се давят в него.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #33
        От: Как да се отърва от стършели ?

        Да взема и аз да споделя болката а колегата.Близо до пчелина ми се появиха стършели.Най напред ги локализирах,брех че сложна дума намерих...Та намерих ги къде са, вечерта се придебих до входа - пълзешком разбира се, метнах им една мрежа за мухи на входа и през мрежата със син райд от аптеката .....На другият ден беше мирно и спокойно.

        Коментар


        • #34
          От: Как да се отърва от стършели ?

          Първоначално публикуван от d_arbaliev Преглед на мнение
          Да взема и аз да споделя болката а колегата.Близо до пчелина ми се появиха стършели.Най напред ги локализирах,брех че сложна дума намерих...Та намерих ги къде са, вечерта се придебих до входа - пълзешком разбира се, метнах им една мрежа за мухи на входа и през мрежата със син райд от аптеката .....На другият ден беше мирно и спокойно.
          В твоя случай, се прави с полипропиленова пяна. С нея действа безотказно!
          П.С.- Разсмя ме с
          Първоначално публикуван от d_arbaliev Преглед на мнение
          локализирах,брех че сложна дума намерих
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Как да се отърва от стършели ?

            Градски, проблема ти е сериозен и опасен. Преди 2 години го имах на Ливадето. Таман строях и до работниците на метър-два от главите им си летят стършели. Четох, че е опасно да ги биеш поеденично. При смърт отделяли феромон, който сигнализира "атака" на другите. Обадих се на дезинфекционна станция, но жената не поиска да си прати хората, защото е опасно. Посъветва ме да се обадя на 112. Не вярвах, но се обадих. Дойдоха късно вечерта (почти 24 ч. беше - така и бях чел, че се биели, като се приберат и заспят). Казаха, че съм и третия за тази вечер. Обясних им къде ги виждам, че влизат, рабудиха ги с клопане да се уверят, че са там. Разбръмчаха се яко (казаха, че е сериозен кошер). Напръскаха с някакъв препарат във всички възможни дупки и бръмченето утихна. Разглобихме стената (на барбекюто - OSB отвън и гипскартон вътре) - 50-60 см от горния ъгъл на 2 Л образни греди се спускаха питите им. Исках да си платя - казаха, че не се плаща. Исках да ги почерпя - верно, че беше късно - не искаха и си тръгнаха с едно "Благодаря"
            Лошото е обаче, че наскоро говорих за това със шефката на дезинфекционна станция и тя каза, че гражданска защита май вече не ходили по стършели. Но поне опитай, или поне ги питай с какво да ги пръскаш! Варианта с огън не си го и помисляй! Един съученик (управител е на ресторанта на "Острова") същото лято беше лежал в болница и за малко да го изпуснат, защото се беше опитвал да ги гори с дезедорант.

            ПП. Па от друга страна се чудя - мойте стършели бяха стотици и никой не ужилиха, а един приятел в гората го намерил един, заплел му се в косата и ... добре, че има GSM-и вече... че инак можеше и да не го намери жена му жив...

            Коментар


            • #36
              От: Как да се отърва от стършели ?

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              Градски, проблема ти е сериозен и опасен. Преди 2 години го имах на Ливадето. Таман строях и до работниците на метър-два от главите им си летят стършели. Четох, че е опасно да ги биеш поеденично. При смърт отделяли феромон, който сигнализира "атака" на другите. Обадих се на дезинфекционна станция, но жената не поиска да си прати хората, защото е опасно. Посъветва ме да се обадя на 112. Не вярвах, но се обадих. Дойдоха късно вечерта (почти 24 ч. беше - така и бях чел, че се биели, като се приберат и заспят). Казаха, че съм и третия за тази вечер. Обясних им къде ги виждам, че влизат, рабудиха ги с клопане да се уверят, че са там. Разбръмчаха се яко (казаха, че е сериозен кошер). Напръскаха с някакъв препарат във всички възможни дупки и бръмченето утихна. Разглобихме стената (на барбекюто - OSB отвън и гипскартон вътре) - 50-60 см от горния ъгъл на 2 Л образни греди се спускаха питите им. Исках да си платя - казаха, че не се плаща. Исках да ги почерпя - верно, че беше късно - не искаха и си тръгнаха с едно "Благодаря"
              Лошото е обаче, че наскоро говорих за това със шефката на дезинфекционна станция и тя каза, че гражданска защита май вече не ходили по стършели. Но поне опитай, или поне ги питай с какво да ги пръскаш! Варианта с огън не си го и помисляй! Един съученик (управител е на ресторанта на "Острова") същото лято беше лежал в болница и за малко да го изпуснат, защото се беше опитвал да ги гори с дезедорант.

              ПП. Па от друга страна се чудя - мойте стършели бяха стотици и никой не ужилиха, а един приятел в гората го намерил един, заплел му се в косата и ... добре, че има GSM-и вече... че инак можеше и да не го намери жена му жив...
              Благодаря ти за отделеното време. Вече е студено и няма да си ходя на вилата. Ако до година са там ще видя как ще я бъде тази работа!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #37
                От: Как да се отърва от стършели ?

                Опитай се да намериш гнездото на стършелите и- унищожавай там. Така, да ги пръскаш, както си летят- няма да има ефект. Преди година се борих с едни оси- бяха си направили огромно гнездо- вижте прикачените снимки. Нямаше как да се гори гнездото, тъх като беше хванато на дървена греда в подпокривното пространство на къщата.
                Пръсках с какво ли не- някакъв райд за летящи насекоми, някаква друга отрова, накрая напръсках с WD 40 и един литър нафта. След като всичко в гнездото измря- около 2-3 кг оси- тези, които летяха наоколо- не помислиха да се връщат.
                http://dadko.snimka.bg/other/osi.704740

                Коментар


                • #38
                  От: Как да се отърва от стършели ?

                  Благодаря ти, проблема е там, че не знаех къде им е гнездото. Сега вече е студено, дано напролет да ги няма.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #39
                    СТЪРШЕЛИ

                    Здравейте колеги.Извинявам се предварително за темата,но това за мене си е истинско оцеляване в екстремни условия.Живея на село и имам две малки деца,които по цял ден бягат из двора до тук добре,но до тях летят и едни големи стършели.Обърнах целият двор и градината,но не мога да им намеря гнездото.Та въпросът ми е има ли някакъв превантивен препарат срещу стършели,може и някоя бабина рецепта.Благодаря за помоща.

                    Коментар


                    • #40
                      От: СТЪРШЕЛИ

                      Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги.Извинявам се предварително за темата,но това за мене си е истинско оцеляване в екстремни условия.Живея на село и имам две малки деца,които по цял ден бягат из двора до тук добре,но до тях летят и едни големи стършели.Обърнах целият двор и градината,но не мога да им намеря гнездото.Та въпросът ми е има ли някакъв превантивен препарат срещу стършели,може и някоя бабина рецепта.Благодаря за помоща.

                      Покрива с керемиди ли е?
                      Ако да - там са.

                      Коментар


                      • #41
                        От: СТЪРШЕЛИ

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...d.php?t=150952
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #42
                          От: СТЪРШЕЛИ

                          Едно време правих следните капани:
                          В стъклено шише с широко тяло и тясно гърло (от коняк примерно) се сипва оцет и захар до около 1/3 от шишето. Капана се оставя там където се въртят гадините. Стършелите и осите много налитат на тази смес но като влязат в шишето не могат да излязат и се давят о оцета.

                          Иначе стършелите не са безобидни. Миналата година имах престой в болница заради ужилване, при все че не съм алергичен и преди не съм имал проблеми заради жилещи насекоми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: СТЪРШЕЛИ

                            Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги.Извинявам се предварително за темата,но това за мене си е истинско оцеляване в екстремни условия.Живея на село и имам две малки деца,които по цял ден бягат из двора до тук добре,но до тях летят и едни големи стършели.Обърнах целият двор и градината,но не мога да им намеря гнездото.Та въпросът ми е има ли някакъв превантивен препарат срещу стършели,може и някоя бабина рецепта.Благодаря за помоща.
                            Колега недай си боже да се случи нещо за това при твоя риск веднага си вземи противоалергични медикаменти, разни (антихистамини) хапчета за леки случаи и кортикостероиди за сериозни случаи и "Епипен" и/или ампули адреналин с игли и спринцовка за ЕКСТРЕМНИ ситуации.

                            Кортикостероидите и Адреналина се СЛАГАТ В РАЗЛИЧНИ дози за деца и възрастни, образовайте се по темата, НЕ са скъпи нещата и за 20тина лева ще си вържеш гащите семейно.

                            Препоръчително е ти и жена ти да се образовате как се ползват тези неща и да знаете как е действа при ситуация, щото от ужилване и тежка алергична реакция човек си отива за минутки а все пак знаем всички за колко време идва ако въобще дойде линейка на село, и друга тема е какво те имат като лекарствени наличности и като персонал...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: СТЪРШЕЛИ

                              На хижата ми в Искърския пролом е пълно със стършели. Никога не са ни нападали/жилили, дори когато ги гоня, че щерката пищи, като ги види. Не ги дразнете и те няма да ви пречат.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: СТЪРШЕЛИ

                                На моята вила миналата година имаше нашествие на оси, а тази година се пръкнаха стършили от някъде. Та осите бяха на всякаде. Под стари варели, между керемиди, но най-вече в металните тръби за лозето, асмата и в едни стари радиатори. Внимателно прегледай такива външни тръби ако имаш - там има 100 процента. Понеже миналата година запуших всички тръби с пяна, борбата със стършилите беше по-лесна. Както казва колегата Трапер, ако не ги закачаш и те няма. При мен проблема беше, че нападаха гроздето и нямаше как... Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X