Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от стършели ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се отърва от стършели ?

    ВД 40 мори оси без грешка (при директно напръскване). За стършели не знам, аз едно време ги лекувах с метлата и после стъпкване с крак.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      От: Как да се отърва от стършели ?

      В сайта нa WD-40 има над 2000 (две хиляди) приложения описани от доволни клиенти, но няма публикувано приложения за борба против стършели.Новатор.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #18
        От: Как да се отърва от стършели ?

        Има разни фирми за борба с насекомите, защо не им свъннеш и най-вероятно ще ти решат проблема за 20-30лв.
        Лопата - друг солдата!!!

        Коментар


        • #19
          От: Как да се отърва от стършели ?

          Стършели и оси се морят най-безопасно вечер на мръкване. За целта е добре да видиш къде е гнездото. Осите обикновено са високо, под керемиди или друго напечено и закътано място. Стършелите пък са в разни дупки в земята, по които стигат до стари дънери или заровени и изгнили дървета. Аз досега винаги съм бил успешен с райт - и срещу оси, и срещу стършели. Разбира се винаги се обличам подходящо и даже пчеларска маска нанизвам на главата.

          Тези са от това лято в корените на една отсечена преди години круша:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5404180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:112.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5404181

          Коментар


          • #20
            От: Как да се отърва от стършели ?

            Благодаря на всички! Аз всяка вечер си убивам по 3,4 с чехъла , но те си се въдят отново и отново. Трябва да им намеря гнездото, но си нямам и на идея къде е..
            . Прочетох всички мнения, и най-много да пробвам всичко .
            Още един път благодаря на всички, отделили време да прочетат темата !

            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
            Това не те спасява от ужилване,някоя пчелар ще му даде най добър съвет как да се справи.
            Колега, аз съм пчелар. Вече повече от 60 години, фамилията ни се занимава с това. Знам, че стършели,около кошера се морят с оцет, но в моя случай не помага.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #21
              От: Как да се отърва от стършели ?

              Пак ще ти кажа - купи си спрей за стършели - ако намериш гнездото - пръскаш вътре. Ако не - пръскайки наоколо, след някой друг ден спират да идват там, въпреки че си летят в останалата част от двора. Може да не са умни, но имат някакъв инстинкт.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #22
                От: Как да се отърва от стършели ?

                Абе ко са излагате, спрейове. Горелка имаш ли, ако нямаш - ще ти дам. Т'ва е лесната работа,а тия праскала нека си ги продават на бабешкия пазар.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се отърва от стършели ?

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Пак ще ти кажа - купи си спрей за стършели - ако намериш гнездото - пръскаш вътре. Ако не - пръскайки наоколо, след някой друг ден спират да идват там, въпреки че си летят в останалата част от двора. Може да не са умни, но имат някакъв инстинкт.
                  Това и ще направя. Обаче, ако намеря гнездото, най-добрият вариант е с полипропиленова пяна. С нея като пръсна в гнездото, стършелите се омазват и не могат да летят, след това пяната се раздува и запушва гнездото. Това съм го правил не веднъж. Но там е проблема, че те идват при мен, като на кръчма и после си се прибират.

                  Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                  Абе ко са излагате, спрейове. Горелка имаш ли, ако нямаш - ще ти дам. Т'ва е лесната работа,а тия праскала нека си ги продават на бабешкия пазар.
                  Абе, като си ида ги почвам с горелката. Проблема е там, че лампата е малко нависоко..

                  П.П.- Някой може ли да ми каже, къде ги има тия спрейове и на каква цена ?
                  Последно редактирано от Райковски; 03-09-12, 11:17. Причина: П.П.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се отърва от стършели ?

                    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                    Това и ще направя. Обаче, ако намеря гнездото, най-добрият вариант е с полипропиленова пяна. С нея като пръсна в гнездото, стършелите се омазват и не могат да летят, след това пяната се раздува и запушва гнездото. Това съм го правил не веднъж. Но там е проблема, че те идват при мен, като на кръчма и после си се прибират.



                    Абе, като си ида ги почвам с горелката. Проблема е там, че лампата е малко нависоко..

                    П.П.- Някой може ли да ми каже, къде ги има тия спрейове и на каква цена ?
                    http://apteka.framar.bg/30018512/бро...ли-300-мл-
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се отърва от стършели ?

                      Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                      Благодаря, ще ида да видя, дали го продават там, откъдето си купувам Варотом за пчелите.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се отърва от стършели ?

                        Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                        Благодаря, ще ида да видя, дали го продават там, откъдето си купувам Варотом за пчелите.
                        Дано да го има,че наистина с тия гадове не е приятно да съжителстваш!
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се отърва от стършели ?

                          Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                          Дано да го има,че наистина с тия гадове не е приятно да съжителстваш!
                          Гадно си е, като те изпредаши е още по-гадно!
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да се отърва от стършели ?

                            Лошото е че незнаеш къде им е кошера, а тея покрай крушката/лампата с каквото и да ги напръскаш, тип "мухозол" (килтокс, мататокс, мегатокс и т.н.) се ще ги умориш. Незнам дали няма да е удачно да вземеш една от тея "пъжещите лампи" за разни насекоми .
                            Абе тея гадини вечер като зЛади не се ли прибират, осите, пчелите знам, че сутрин рано и вечер не са много активни, че им е студенко .
                            Вашите пчели там някъде ли са, че тая лампа да не опържи и от тях, те май вечер се прибират де (не съм много в час), но все пак.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да се отърва от стършели ?

                              То има един вид където баш през ноща излазат - като жилят се целели в очите. Внимавай колега при изтреблението че това не е шега работа.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да се отърва от стършели ?

                                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                                Лошото е че незнаеш къде им е кошера, а тея покрай крушката/лампата с каквото и да ги напръскаш, тип "мухозол" (килтокс, мататокс, мегатокс и т.н.) се ще ги умориш. Незнам дали няма да е удачно да вземеш една от тея "пъжещите лампи" за разни насекоми .
                                Абе тея гадини вечер като зЛади не се ли прибират, осите, пчелите знам, че сутрин рано и вечер не са много активни, че им е студенко .
                                Вашите пчели там някъде ли са, че тая лампа да не опържи и от тях, те май вечер се прибират де (не съм много в час), но все пак.
                                Вилата ми е точно до черния път към гората, а кошерите са 3км. навътре, далеч от всички вредни емисии и газове-няма страшно за тях. Само, че аз колкото повече ги трепя стършелите, те толкова повече идват.
                                Вечер, дори и през най-горещите дни на лятото, става много студено- стоя със яке и дълги гащи, ама стършелите явно студ не ги бърка..

                                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                                То има един вид където баш през ноща излазат - като жилят се целели в очите. Внимавай колега при изтреблението че това не е шега работа.

                                Благодаря ти, това не го знаех!
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X