Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми - зимата се задава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Зимни гуми - зимата се задава

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    ...За живеещите в планината ситуацията е друга.
    Аз какво говоря непрекъснато.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #62
      От: Зимни гуми - зимата се задава

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Аз какво говоря непрекъснато.
      Ами то като се замислиш място с място няма еднакво, та да дадеш универсална рецепта. Те ти няколко примера:
      Във Варна и Бургас сняг не виждат (образно казано) и затова повечето там карат целогодишно с летни гуми, а някои с всесезонни. Но пък имат от време на време страхотни поледици: С 10 км/ч приближаваш светофар и не можеш да спреш.
      В София имаш изчистени булеварди до асфалт и малките квартални улички неразринати и с ледени коловози. Общо взето имаш 100-200 метра ужас и след това разчистено, но със задръствания. Всякакви зимни и всесезонни гуми те устройват, но с летните рано или късно ще пострадаш.
      В Батак (не знам колко и как се чисти там) зимата и да не е проходимо в града, можеш да се придвижиш пеш - разстоянията са малки. Но пък, на където и да тръгнеш да излизаш, си ти трябват истински зимни гуми.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #63
        От: Зимни гуми - зимата се задава

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Колега vlageo, вашата идеална зимна гума много се доближава до всесезонната май (важно е на асфалт, а не на киша, сняг и лед)...? Аз имам друго мнение за зимната гума - акцента е точно в/у лоша зимна настилка - киша, сняг и лед. На студен, мокър и сух асфалт ще си джиткаш без проблем и с най-зимната гума, но на сняг лед и киша става интересното.
        М/у другото съм съгласен с теб за зимните дни в Бг - малко са и затова реших да мина на гуми АТ целогодишно.
        Джиткането си е джиткане. Моеш си джиткаш и с летни. И зимните дни не са малрко - снежните дни са малко.
        Въпроса опира до това какви критерии за сигурност имаш и доколко усещаш разликите в поведението на колата.
        80% от масовите шофьори няма и да хванат разликата между поведението на колата с един или друг тип гума.
        Аз претендирам че я усещам в някакви осезаеми граници и искам да мисля за по-малко неща докато карам.
        Хубавата гума ти печели ценни десети от секундата в екстремна ситуация. Може да ти спечели и секунди даже...а и метри...
        Това всичкото има значение ако можеш да реагираш достатъчно адекватно по принцип.

        Всесезонната гума не е за тук.
        Твърде топло е лятото, и твърде студено зимата.
        Карал съм с такива само веднъж (Вредщайн) и никога не повторих.

        А въпросния Бриджстон не е добър именно в киша...
        Избора с какво да караш си е твой - тука е пълно с хора които си карат зимата с АТ.
        Аз не си чувствам сигурно с контрола върху колата който АТ гумите ми дават при ниски температури и мокра настилка.
        Еле пък на лед...

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        В София имаш изчистени булеварди до асфалт и малките квартални улички неразринати и с ледени коловози. Общо взето имаш 100-200 метра ужас и след това разчистено, но със задръствания. Всякакви зимни и всесезонни гуми те устройват, но с летните рано или късно ще пострадаш.
        Колкото по-тежка е колата, толкова по-истински зимни гуми ти трябват за тия 100-200 м.
        Както и за преодоляване на задръстванията...
        Така като се замисля - проблема в София при сняг е най-вече с паркирането и прецизните маневри. Да излезеш от коловозите и да паркираш успоредно на нашата улица например си е сериозно предизвикателство. Да обърнеш посоката при условие че го правиш с изкачване към гаражи и на заден и на преден - също...

        Днес имах ситуация при която аз се престроявах надясно, а колата от дясната лента се престрояваше наляво.
        Пуснах го да мине пред мен, бяхме в средна лента, и още преди аз да се изнеса надясно тоя пич наби спирачки за да направи ляв завой от средна лента. От моята муцуна до неговата задна броня 2 метра. Малко спирачка и рязка маневра вдясно. Гудрич Слалом е хубава гума. С АТ варианта тоя зад мен щеше да се тресне в мен най-вероятно. Или поне него щяха да се треснат отзад. Първо щото аз щях да приплъзна, после щото такава рязка маневра с АТ гумата не знам дали щеше да се получи без да поднеса.
        Последно редактирано от vlageo; 02-11-12, 10:05.

        Коментар


        • #64
          От: Зимни гуми - зимата се задава

          Карал съм всесезонни гуми на лека кола, а сега джипката ми е с втори комплект гуми всесезонки... Мога да твърдя, че тези гуми стават само за сухо и топло време, ако са чисто нови вероятно и за нещо друго. След последното горещо лято сега спирането на мокро с всесезонките е още по-екстремно от миналата година, явно лятото са се поизпекли, а иначе имат много грайфер. А иначе ми е известно, че над 7 градуса при мокро време летните гуми спират по-добре от зимните. Сега хич не ми се дават 1000лв. за гуми, но не искам като падне малко сняг да карам пак 4х4 често в града и на места, където има чист асфалт да се чудя как да завивам. И още по-важно е да не се нацепя, в някого и да плащам щети. За този Bridgestone нищо не казахте http://www.tyrereviews.co.uk/images/...izzak-LM80.jpg Според мен, като гледам шарката ще се държи по-адекватно в ситуациите описани по-горе при които DM-V1 се представа по-слабо.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #65
            От: Зимни гуми - зимата се задава

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5420747С това съм през зимата.Мека основа и грайфер.Добро поведение на дълбок сняг,утъпкан сняг,мокро,сухо и кално.
            Нека силата да бъде с нас!
            Suzuki Grand Vitara
            +34 642 91 4154

            Коментар


            • #66
              От: Зимни гуми - зимата се задава

              Първоначално публикуван от РАДО/РАДОСТИН РАДНЕВ Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]508350[/ATTACH]С това съм през зимата.Мека основа и грайфер.Добро поведение на дълбок сняг,утъпкан сняг,мокро,сухо и кално.
              А това е...???
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #67
                От: Зимни гуми - зимата се задава

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                А това е...???
                Съдейки по надписа и с помощта на гоголето - Hercules Avalanche Extreme
                Доколкото разбирам - те са само дилър - някой ги прави за тях...
                Освен това са предвидени за пирончета...

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                ...над 7 градуса при мокро време летните гуми спират по-добре от зимните...
                ММММ...не точно...

                "...if you are reluctant to change tyres and have nowhere to store summer tyres when they are not in use, you are better off using winter tyres all year round.
                Winter tyres are as quiet and comfortable as summer tyres and, thanks to sophisticated compound technology, do not wear any more quickly.
                There is a slight trade off with stopping distances as a winter tyre does not stop as quickly in the dry as a summer tyre, however, on balance if it is not possible to switch tyres in the winter, experts say you are better off with winter tyres all year round. This is because the difference in stopping distances of summer tyres in winter is far greater than for winter tyres in the summer. ..."
                Оттук:
                http://www.conti-online.com/generato...winter_en.html

                Склонен съм да се съглася с написаното по-горе.
                Зимните започват да спират по-зле от летните при доста по-високи температури от 7оС
                При това разликата се вижда на сухо - не на мокро... личен опит...
                Недостатък на зимните гуми през лятото е високото сцепление което освен до по-високо износване на самата гума, води до по-висок разход на гориво. Освен това при високи скорости - когато гумата се нагрява твърде много - сцеплението се скофтва.
                Иначе за градско каране през пролетта и есента са супер. Лятото свирят твърде много по завоите...
                Последно редактирано от vlageo; 02-11-12, 12:15.

                Коментар


                • #68
                  От: Зимни гуми - зимата се задава

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  А това е...???
                  Avalanche X-treme

                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #69
                    От: Зимни гуми - зимата се задава

                    Поразгледах какво се предлага по сайтовете. Единственото, което поне е листвано в някакви смислени (за мен) размери е това.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:no_hakkapeliittalt2.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5420757
                    NOKIAN Hakkapeliitta LT 2
                    Ама цените са все едно ги доставят от луната. За такива пари предпочитам да си взема Mickey Thompson MTZ от Англия и да си го карам по-внимателно там където е нужно.

                    П.П. Това, че е листвано в БГ-сайт все още не значи, че действително е възможно да го доставят, разбира се...
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Зимни гуми - зимата се задава

                      Малко тестове на руски. За леки коли и гуми с шипове повечето.
                      http://www.autoreview.ru/_archive/se...ECTION_ID=7083
                      http://www.autoreview.ru/_archive/se...GEN_1=2#anchor

                      За колата боднах 4 Conti IceContact на неприлично ниска цена, сега като гледам тестовете съм още по- доволен.

                      Мислех този да пратя и видях че има два нови за тази година.
                      http://www.autoreview.ru/archive/2009/19/wintertyres/
                      Land Rover Discovery
                      Където е текло пак ще тече ...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Зимни гуми - зимата се задава

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Понеже в България карането по сняг е малко (като дни), за зимните гуми е по-важно да държат на сухи и мокри настилки при температури -5/+10 градуса. Да държат според мен значи да не хлъзгат, но също така и да не се износват по асфалта. Пък и всяка зимна гума държи на сняг и лед повече от всяка лятна. За тази цел върши работа и всесезонната гума, но при нея дилемата е дали ще се опече лятото и следващата зима няма да държи - няма еднозначно мнение по въпроса.
                        За живеещите в планината ситуацията е друга.
                        точно така, говориш за всесезонните гуми! И добрите, или много добрите не се опичат лятото... Е, не съм ги държал 6 месеца само на слънце... идва 3-та зима и ако са запазили качествата си както през тези 2 г. всички коментари са излишни, поне за мен...
                        P.S. Общо взето, от 15 г. има 5 марки. които са в 5-та при всевъзможни тестове на всевъзможни размери гуми.
                        С много малко размествания - като смяната на бельо в казармата - сменят се, но помежду си.
                        И колеги, що си правите експерименти? Хубаво-евтино няма! 2-ра употреба и т.н.
                        Изгодно и ново, да...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Зимни гуми - зимата се задава

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ...И колеги, що си правите експерименти? Хубаво-евтино няма! 2-ра употреба и т.н.
                          Изгодно и ново, да...
                          Аз, колега, експерименти не правя. Лятото съм с МТ гуми, зимата съм с Мишелин алпин.
                          Искрено ти пожелавам и 3-тата зима да ти държат всесезонките. С това определено ще ти се избият като пари. При мен за едно лято ще станат на парцал, пък колко пъти ще закъсам - не ми се мисли.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #73
                            Зимни гуми

                            Bridgestone BLIZZAK DM-V1 някой да има преки впечатления от този модел на Bridgestone ?
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • #74
                              От: Зимни гуми

                              Първоначално публикуван от itsme Преглед на мнение
                              Bridgestone BLIZZAK DM-V1 някой да има преки впечатления от този модел на Bridgestone ?
                              Бих ги взел без да се замислям.Не се произвеждат обаче в желания от мен размер.Уникално меки,много ламели...Предполагам,че на сух асфалт ще са малко ,,лигави''
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #75
                                От: Зимни гуми - зимата се задава

                                Аз карам с такива от няколко седмици. Не ми прави впечатление да е "лигава" на асфалт, но е много шумна За сега ми се вижда много добър избор, но ще почакам да дойде истинска зима, да ги покарам малко повече и тогава вече ще споделя.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X