Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Steyr S/M 9-А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Steyr S/M 9-А1

    Привет!
    Потърсих с търсачката и открих 3 темичи свързани с пистолета но нищо конкретно.
    В процес съм на избор на КНО. Имах идея за ПМ/Байкал с адаптер за 22lr но вариант с 9/19 + 22lr като отделен пистолет е съвсем нелоша и нелогична идея.
    Въпросите ми относно Щаера са насочени предимно към собственици на това оръжие, които имат пряко наблюдение върху него.
    Моля да споделите до колко сте имали проблеми с него - проблеми при вкарване на патрон в цевта, при изхвърляне на гилзата, издръжливост на финиша, някакви конструктивни особености, с какви патрони го храните. Има някаква информация из нета но не е така изчерпателна като за Глок или Валтер например.
    Настрела на пистолета ще бъде 50-100 патрона на месец, за повече стрелба се надявам да се сдобия с 22-ка.
    Предполагам, че ще има отговори от типа на "за какво ти е това, вземи си онова", лошо няма, но все пак съм се насочил в определена посока и избора на оръжие си е субективен фактор. Това е причината да не питам дали Щаера е удобен, дали рита, или пък го намирате за красив.
    Благодаря на всички отзовали се!
    42

  • #2
    От: Steyr S/M 9-А1

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Привет!
    Потърсих с търсачката и открих 3 темичи свързани с пистолета но нищо конкретно.
    В процес съм на избор на КНО. Имах идея за ПМ/Байкал с адаптер за 22lr но вариант с 9/19 + 22lr като отделен пистолет е съвсем нелоша и нелогична идея.
    Въпросите ми относно Щаера са насочени предимно към собственици на това оръжие, които имат пряко наблюдение върху него.
    Моля да споделите до колко сте имали проблеми с него - проблеми при вкарване на патрон в цевта, при изхвърляне на гилзата, издръжливост на финиша, някакви конструктивни особености, с какви патрони го храните. Има някаква информация из нета но не е така изчерпателна като за Глок или Валтер например.
    Настрела на пистолета ще бъде 50-100 патрона на месец, за повече стрелба се надявам да се сдобия с 22-ка.
    Предполагам, че ще има отговори от типа на "за какво ти е това, вземи си онова", лошо няма, но все пак съм се насочил в определена посока и избора на оръжие си е субективен фактор. Това е причината да не питам дали Щаера е удобен, дали рита, или пък го намирате за красив.
    Благодаря на всички отзовали се!
    Y
    Щаер М-9 е един НЕдостатъчно надежден пистолет....Това го пави неподходящ като оръжие за самоохрана. Справка- отзивите за това оръжие в чуждестранни оръжейни форуми.
    Отзиви в Български оръжейни форуми за щаер М-9 и недобрата му работа / капризен към качеството на боеприпасите-особено ао са руски или български патрони, кито се отличават с по-твърда и по-нечувствителна капсула /.
    Моят добронамерен съвет, при това като човек носещ почти постоянно КНО за с9амоохрана- да не се занимаваш с Щаер...
    Щом си се насочил към Щаер, бюджетът ти е в диапазона 900-1100-1200 лева. За тези пари си купи един Глок 17 или в краен случай Глок 19...
    ПП не рекрламирам Глок. Самият аз съм фен, притежавам и носа Зиг Зауер P226R....
    Но пак казвам най-добронамерено- прочети повече за М9 на Щаер...Това не е твоят пистолет.
    попитай и Mad Dog от форума....Предполагам знаеш кой е, с какво се занимава, какъв опит с огнестрелни оръжия има...той ще ти дада компетентен съвет. Сигурен съм, че и той НЯМА да ти препоръча Щаер М9...

    Поздрави!

    Послепис:
    Внимавай с покупката на КНО / особено ако ти е първо /, защото изборът е важен. Това не е като покупка на ДжиЕсЕм...А да не забравяме и трудното пролучаване на разрешение за придобиване, съхранение и носене на КНО за самоохрана в България. Затова и първото КНО, обикновено остава и единствено.
    Внимавай с избора.
    Съветът ми е да изключиш Щаер от възможните марки пистолети за придобиване.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #3
      От: Steyr S/M 9-А1

      Всяко оръжие "страда" от употребата на некачествени боеприпаси, така че крайно негативното мнение към Щаера ми се струва малко пресилено. Наистина има доста изписано по форумите, но там преобладават еднообразни мнения спрямо, които друго освен Глок при късото, CZ или Blaser при дългото, едва ли можеш да си купиш.
      Не съм собственик на Steyr M9, но мой близък приятел е и затова съм стрелял достатъчно с неговия. При нас в Шумен се ползват основно боеприпаси на PPU и Fiochhi, така че проблем с твърди капсули общо взето нямаме. Страдаме от всички останали засечки, които могат да се получат при едно оръжие. Моето мнение е, бъдещия купувач трябва да пробва оръжието. Вероятно става дума за закупуване на оръжие втора ръка, така че не мисля, че е проблем същото да се изпробва на стрелбище.
      Лично на мен Steyr M9 ми идва лек при стрелба, но този проблем го имам с всички PVC-та. Мерните му прибори са меко казано странни и определено имат нужда от привикване. Освен това ми се струва, че ще има известен шанс от закачане по дрехите, поради характерната форма на мерника. Последното е само предположение, понеже не съм носил. Спусъка има нужда малко да се барне (ИМХО - понеже харесвам "спортните"). Не знам дали има КИТ за това, но поне едно полиране не е толкова трудоемко. Иначе си е един съвсем нормален пищов за носене. Бих си взел такъв, но само ако ми изкочи на изгодна цена.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #4
        От: Steyr S/M 9-А1

        Благодаря за отговорите! Вчера имах възможноста да пострелям с въпросния пистолет (М9) и впечатленията ми са...смесени - изключително ми е удобен като дръжка и мерна линия но спусъка ми идва малко твърд и нечувствителен в сравнение с този на P99. Предполагам, че това не е нещо което да не може да се промени.
        Патроните с които стрелях са mfs, не знам как са като марка, определено не изглеждаха добре но засечки нямаше. Веднага след него се прехвърлих на Глог 17 и ми се стори по-дървен в сравнение с Щаера като стойка в ръката но с по мек спусък. Някой знае ли от кога се въвеждат триъгълните мерни прибори при Щаера? Този с който стрелях вчера си беше с класически.
        42

        Коментар


        • #5
          От: Steyr S/M 9-А1

          Да не си попаднал на някой Щаер правен в Китай, че да бъде със стандартни мерници?

          Мерните прибори имат възможност да се подменят, така че предполагам собственика на оръжието е решил да си ги смени. Виждал съм такъв с тритиеви като на Глок. Личното ми мнение е, че така Щаера губи значителна част от чара си
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            От: Steyr S/M 9-А1

            Съмнявам се да са били сменени - стрлях на стрелбище в Бургас и шефа каза, че всички оръжия са купувани от ВИП-а.

            Един въпрос в страни от темата - днес като се опитах да си взема документ, че срещу мен няма заведено дело за престъпление от общ характер, ми забиха въпрос " От районна или окръжна прокуратура? "
            Изискванията казват "Официален документ от орган на съдебната власт, удостоверяващ че срещу лицето няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;"без да конкретизират районна или окръжна прокуратура е този орган.
            Вие то къде си изкарахте такъв документ?
            42

            Коментар


            • #7
              От: Steyr S/M 9-А1

              И от двете е необходимо. Безсмислица някаква, но това е...
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Steyr S/M 9-А1

                И от Окръжна Следствена служба, която също е към Районна прокуратура

                Коментар


                • #9
                  От: Steyr S/M 9-А1

                  Това вече се води "Окръжен следствен отдел" и е към Окръжна прокуратура.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Steyr S/M 9-А1

                    При нас заявление се подава в районна прокуратура а документа се получава от окръжна прокуратура и така важи и за двете...Успех.
                    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Steyr S/M 9-А1

                      У наше село се подава в на гишето в "Национална следствена служба"... И му се вика "беляжка от следствието" - от прокуратурата комай още не ми се е налагало да вадя.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Steyr S/M 9-А1

                        Аааа, друга е бележката от прокуратурата, от следствието отделно......Ако не си бил много послушен като млад и има нещо в БДС-а за теб искат и бележка от прокуратурата, че през последните 10 години не е имало нещо срещу теб, но не искат на всички...
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Steyr S/M 9-А1

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          Аааа, друга е бележката от прокуратурата, от следствието отделно......Ако не си бил много послушен като млад и има нещо в БДС-а за теб искат и бележка от прокуратурата, че през последните 10 години не е имало нещо срещу теб, но не искат на всички...
                          Тва е някаква нова мода.... Под БДС имаш предвид АИС -а ли?
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Steyr S/M 9-А1

                            Да , АИС-а.
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Steyr S/M 9-А1

                              А възможно ли е да се подадат наведнъж документите за всички разрешителни (за придобиване и съхранение, носене и употреба). Въпроса ми е продуктуван от това, че за двете разрешителни са необходими еднакви документи + допълнителни за това за носене и употреба. Тъй като искат оригинали това би ме вкарало в повторение на филма медицински и съдимост. От друга страна обаче за разрешителното за носене и употреба са необходими документи, които по презумпция се издават след разрешителното за придобиване (техническия преглед нпр.). Каква е вероятността да ми разрешат придобиване и съхранение но да ми откажат носене и употреба?
                              42

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X