Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светва лампата за маслото при загрял двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светва лампата за маслото при загрял двигател

    Проблема е следния: При загрял двигател светва лампата за маслото на ниските обороти, при подаване на леко газ изгася. Замерих налягането, при студен двигател на ниските е 1,5-2, след като загрее пада на 1 - 0,2-3-4(променливо). Преди около 2000км са сменяни основни лагери и сегменти. Моля за помощ от какво може да бъде, че съм на косъм да взимам друг двигател. Става на въпрос за Витара 1.6 8V.
    Последно редактирано от Деян Давидов; 01-09-12, 22:25. Причина: да се редактира заглавието "светВа"
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

  • #2
    От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

    Проблема клони към нискокачествено масло-/явно при достигане на раб.температура на мотора вискозитета на маслото пада сериозно/ .
    Няма да е лошо да сложиш и качествен маслен филтър-/аз съм доволен от филтрите на "MANN"/.
    Иначе как се държи дигателя,сподели малко по подробно,има ли нехарактерни шумове-/чукане/ при натоварване на мотора-/примерно при рязко отваряне дроселната клапа-форсиране/?
    И как така преди 2000км. сте сменили само осн.лагери,сегменти.......,биелните не ги ли сменихте?Те също са много натоварени и обикновенно даже първо те "прехлопват".
    Последно редактирано от Янко Желязков; 01-09-12, 22:30.

    Коментар


    • #3
      От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

      Двигателя си върви нормално както винаги, има странно чукане но не мога да кажа от къде е точно. Като е студен двигателя чукането го няма, загрее ли започва да чука на ниските обороти най-вече се чува. След 1500 спира или не мога да разбера дали се чува.
      TT-Tuning Team
      АСК Добрич

      Коментар


      • #4
        От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

        Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
        Двигателя си върви нормално както винаги, има странно чукане но не мога да кажа от къде е точно. Като е студен двигателя чукането го няма, загрее ли започва да чука на ниските обороти най-вече се чува. След 1500 спира или не мога да разбера дали се чува.
        Той за вървенето ще си върви,няма да загубиш мощност от това,че имаш шум от биелните или лагерите на коляновия вал примерно.
        Въпроса и притеснителното е,че споделяш,че има и чукане,т.е. мотора не работи "мазно",което особено за бензинов двигател въобще не говори добре.
        Виж някой по-опитен човек да го чуе на обороти и под товар и да ти даде диагноза дали проблема е в лагерите на к.в.,биелните лагери или примерно чукането е от клапани.
        Но с тая светеща лампа на маслото едва ли чукането ще е от клапани.
        Абе както ти писах и по-горе,ако даже и малко се съмняваш в качеството на маслото и филтъра първо започни от тях-смяна,проба и нещата ще се изяснят така или иначе.
        Последно редактирано от Янко Желязков; 01-09-12, 22:48.

        Коментар


        • #5
          От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

          На студен мотор моята витара вдига 4 бара.Тва ми бие на лагери!
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #6
            От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

            Много е ниско налягането на студен мотор,а и това чукане,ако е ниско долу направо са ти отишли лагерите на коляновия вал,трябва да вземеш мерки докато не е станало най лошото,а и лампа на маслото от клапани не може да свети

            Коментар


            • #7
              От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

              Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
              На студен мотор моята витара вдига 4 бара.Тва ми бие на лагери!
              И при мен на студен след подаване на газ налягането стига и над 4 бара. 1,5-2 бара е при ниски обороти. После като загрее на високи отива до 4-4,5 бара.
              TT-Tuning Team
              АСК Добрич

              Коментар


              • #8
                От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                Другото което си мисля, има ли смисъл да свалям вала и да го пращам за шлайф? След смяната на лагерите ако чукането си остане? Едни пари за нищо ще заминат.
                TT-Tuning Team
                АСК Добрич

                Коментар


                • #9
                  От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                  От скоро ли ти се появи този проблем?
                  878177589

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                    Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                    Другото което си мисля, има ли смисъл да свалям вала и да го пращам за шлайф? След смяната на лагерите ако чукането си остане? Едни пари за нищо ще заминат.
                    Нещо не е така както ни го обясняваш. "Чукали" биелни лагери, па сменили основни и сегменти!? Кой ще извади биелата и няма да види износени биелни лагери, или надран вал!?
                    После налягането на маслото един път било толкова, втори път било толкова, трети път било толкова и т.н. Налягането на маслото се мери при напълно загрял двигател и при еди колко си оборота трябва да бъде толкова - пише го в справочниците. Мери и се и се казва колко е.
                    Има и сравнително надежден метод да се илиминира чукане на биелни лагери при работещ двигател - прави се и казваш какво - що.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                      Ясно е,че колата трябва да се види/чуе от кадърен автомонтьор.
                      Иначе що се отнася до замерването на налягането-задължително при загрял до раб.температура мотор и сравняване на показанията на уреда с предписаните данни от производителя при съответните обороти на мотора.
                      За повечето двигатели за нормални се приемат стойности от 0.8-1.0атм. за режим на празен ход,до към 3.5-4.5атм. за средни честоти на въртене.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                        Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                        Другото което си мисля, има ли смисъл да свалям вала и да го пращам за шлайф? След смяната на лагерите ако чукането си остане? Едни пари за нищо ще заминат.
                        Ако опреш до шлайф, има една интересна подробност - от Сузуки разправят, че тоя вал има нормален и ремонтен размер лагери, демек 0.25. Сега веселата част: виждал съм УЖ оригинални лагери на 2ри ремонт (0.5).
                        Твоя си работа, но се замисли, след като производителя е казал, че вала търпи до 0.25, колко ли е дебела циментацията на вала?

                        Иначе, както наскоро имахме неприятната възможност да се убедим, вал на 2ри шлайф с нормални биелни лагери се държи точно както казваш ти: трополи интересно, все едно на клапани, и на загрял мотор налягането отива към нулата. Тропането е доста тихо (като за такъв проблем).

                        А, и още нещо - не помня, та може и да те засиля напразно, но вземи отвори най-напред капака на клапаните, на 8 клапановата май ако ти падне някое от тъпите ботчета с конусни глави горе на оста, пак започва да губи налягане. Не съм съвсем сигурен, но за всеки случай...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                          Нормалните датчици на лампата за маслото са за 0.6-0.8атм За да свети лампата значи налягането на маслото е по-малко.Освен лагерите може и помпата да е ако сте я пипали.При светеща лампа не карай-само проби на място.Понякога това се получава при рязко подаване на газ с ново масло-засяда клапана за свръх налягане на маслото и стои полуотворен.Това съм го виждал/отсранявал/при Волга и УАЗ.Не знам как е при ВитаратаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4900.jpg
Прегледи:3
Размер:191.2 КБ
ID:5404127Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4927.jpg
Прегледи:2
Размер:222.5 КБ
ID:5404128Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4926.jpg
Прегледи:3
Размер:185.4 КБ
ID:5404129Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4924.jpg
Прегледи:3
Размер:162.2 КБ
ID:5404130Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4698.jpg
Прегледи:2
Размер:199.9 КБ
ID:5404131Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4703.jpg
Прегледи:2
Размер:189.1 КБ
ID:5404132Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4702.jpg
Прегледи:2
Размер:152.8 КБ
ID:5404133

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                            Според мен не си прави повече експерименти а отваряй и едно по едно мери и оглеждай внимателно.А що се отнася до друг двигател той може да е по лош от твоя.
                            878177589

                            Коментар


                            • #15
                              От: Светла лампата за маслото при загрял двигател

                              Дидо ,искам да направиш нещо преди да разпарчосаш двигатела . Остави мотора да загрее ,докато почне да се чува това чукане ,след това почни да вадиш лулите на свещите една по една ,и пиши дали при някоя свещ(цилиндър) това чукане изчезва или на всички цилиндри си го има .Правиш го по следния начин :- вадиш на 1цилиндър ,слушаш ,ако чукането продължава връщаш лулата на мястото и така следващата
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X