Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Фероза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газова уредба на Фероза?

    От три години карам точно с такава газова уредба-обикновена.10/100 и по-малко на дълъг път.12-13/100 в града.Лично си регулирах системата,така че постигнах оптимално съотношение разход/динамика и нямам проблеми
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #17
      От: Газова уредба на Фероза?

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=93102

      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #18
        От: Газова уредба на Фероза?

        Поставяте ме на кантар, вече намерих резервоар от Трабанче в отлично състояние, за да махна резервоара-бензиновия, ама на пропан - бутан или на метан. Тъй като трябва да купя още бутилки за метан ,а са си скъпи. Ще изчакам за още отговори.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Газова уредба на Фероза?

          Колега, това е пропан-бутан, а колегите коментират метанова уредба.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #20
            От: Газова уредба на Фероза?

            Аз имах преди Дайхатсу Аплаус - произведено през 1992 г. Монтирах му обикновена газова с ръчно превключване газ-бензин по мое настояване. Аз си модифицирах малко тоците. Прекарах захранването на компютъра и на дюзите през реле. Като обърна на газ спираше компа, дюзите и помпата. Вървеше повече на газ отколкото на бензин - колкото му отвъртиш кранчето.
            Намерих си оптималния режим - около 8,5 на 100 км среден разход.

            Коментар


            • #21
              От: Газова уредба на Фероза?

              Първоначално публикуван от petkominev Преглед на мнение
              Прекарах захранването на компютъра и на дюзите през реле. Като обърна на газ спираше компа, дюзите и помпата.
              Много хитър номер, за съжаление става само за някои японски коли.

              Коментар


              • #22
                От: Газова уредба на Фероза?

                Би трябвало да стане и на други, ако са с Делко, т.е. да няма намеса на компа в запалването.

                Коментар


                • #23
                  От: Газова уредба на Фероза?

                  Първоначално публикуван от petkominev Преглед на мнение
                  Би трябвало да стане и на други, ако са с Делко, т.е. да няма намеса на компа в запалването.
                  Би трябвало, ама няма други такива.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газова уредба на Фероза?

                    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                    Поставяте ме на кантар, вече намерих резервоар от Трабанче в отлично състояние, за да махна резервоара-бензиновия, ама на пропан - бутан или на метан. Тъй като трябва да купя още бутилки за метан ,а са си скъпи. Ще изчакам за още отговори.
                    Колега - аз съм заклет "метанаджия". Дори БМВ 4.4 осмак го направих на метан.
                    Това е горивото на бъдещето - 10-12 лв/100 км си е "тодор/живково време разход".
                    Обаче - взех НИВИ на метан. На асфалта - добре, макар и слабички. При най-малкия наклон и ..... няма никой след 80 км/ч.
                    Това се прежалва, но в гората си мисля с такава мощност си губи смисъла да си с джип.
                    Моето мнение е, че джип трябва да има достатъчно мощност в гората.
                    За това - сложи си пропан.
                    Успех !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газова уредба на Фероза?

                      Освен високата цена на газовия инжекцион бихте ли споменали и други недостатъци (ако има такива разбира се). Погледа ми е обърнат към такава газова уредба но не на 100%. Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газова уредба на Фероза?

                        Най добре се завърти
                        Търн Йор Хед Араунд, както са казали Содом през деветдесетата година на миналия век

                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газова уредба на Фероза?

                          Бих искал да попитам по отношение на тази клапа ...при мен постоянно стой леко отворена ( р.б. незнам дали е изкривено нещо или просто така трябва да е ) а тук гледам , че е плътно затворена...ферозката работи добре, обороти около 900 - 1000 ..харчи прилично ( р.б. разбира се че ми се иска да харчи 5-6 , но няма как .....) , но тази клапа не ми дава мира...да се нагърбвам ли да я правя или сменям ..и както чета май няма да сменям обикновенното газово с газов инжекцион..може само да заменя бутилката с "буренце" в едини край , че сега е пура 30 лв. и заема целия багажник Кажете си мнението приятели

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газова уредба на Фероза?

                            Тая клапа трябва да стои плътно затворена и да се отваря само при взрив на газ в смукателния колектор. Ако е отворена постоянно, през нея ще влиза въздух, без да преминава през въздушния филтър. Заедно с въздуха ще влизат прах, кал, буболечки, шума, малки камъчета и заблудени птици. Все неща, които филтърът по принцип задържа, когато се опитат да влязат през него.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газова уредба на Фероза?

                              Е значи трябва да отида да я оправят, че заблудените птици серйозно вредят на работата на мотора .....Благодаря за отговора...а за уредбата няма да я сменям с газов инжекцион...но за смяна на бутилаката ми искат 120 лв....оф пак отидоха коледните надбавки дадени от Дянков

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газова уредба на Фероза?

                                Сменяй сам бутилката! Кви са тия 120? Копаеш ли ги някъде? Това е обир, викай полиция!...
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X