Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шип в петата . Има ли лечение или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шип в петата . Има ли лечение или....

    Стелките ги нося от 3-4 г. и повече не съм имал проблем. А и лятото забравете за джапанки само ортопедични чехли от санитарните магазини другите не стават.

    Коментар


    • #32
      От: Шип в петата . Има ли лечение или....

      Първоначално публикуван от kruz Преглед на мнение
      Колега сподели как си една година с тези стелки,че един колега едвам ходи от шип в петата.Мерси.
      С'я, ако това е към мен, аз даже забравих за стелките и шиповете, не съм ги слагал ( стелките ) не помня от кога, шиповете също.

      ПП. Даже и в момента съм с джапанки.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #33
        От: Шип в петата . Има ли лечение или....

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        С'я, ако това е към мен, аз даже забравих за стелките и шиповете, не съм ги слагал ( стелките ) не помня от кога, шиповете също.

        ПП. Даже и в момента съм с джапанки.
        Ако пък е до мен , и аз също. Стелките ги захвърлих отдавна. Те изиграха своята положителна роля. Както казват по нашия край (ВР)- "на моторетка съм" :-)))))))
        Дали пък не трябваше технологично време шипа да намери своето място и възпалението да отшуми ? Щото не вярвам да е изчезнал. Но факт е че още от първия ден след слагането на стелките болката намаля чуствително. Слагайте стелки , докато шипа си намери място. Другото са глупости и губене на време .
        Уморените коне не ги убиват , нали ??

        Коментар


        • #34
          От: Шип в петата . Има ли лечение или....

          Благодаря колеги в понеделник ще ходи в ортопедията в Горна баня.

          Коментар


          • #35
            От: Шип в петата . Има ли лечение или....

            от известно време ме боли едната пета. имах съмнения за какво става дума но не исках да повярвям. накрая се наканих да си направя снимка-и ето го на шипчо. за късмет е в началото, още е малък но си боли. взех си едни стелки от аптека, с дупка на петата, но май стана още по-зле. ще се наложи посещение на горна баня. та въпросът ми е -някой пробвал ли ги е тези лечения със сода за хлаяб? компреси с оцет или лимон и сода? и другото с боров катран. дали имат ефект?

            Коментар


            • #36
              От: Шип в петата . Има ли лечение или....

              Шипа се лекува много лесно. Аз имах и на 2те пети, преди година. Бях на 25 години и понеже съм дебел се образуваха. След като нищо от изчетеното не помогна, се заговорих случайно с леля ми и тя ми каза следното:
              Сребърна монета с голям диаметър, се лепи с лейкопласт на петата и така си ходиш през деня. Вечер като се къпех сменях лейкопласта.
              Това трябва да се прави 20 дни. Много е некомфортно през деня. На 20тия ден махнах монетите и бяха почернели. Ходих да играя футбол(като преди след мач не можех да стъпвам на петата си, веднага се сковаваше и куцах) и воаля, няма помен от шипчетата, а аз не бях отслабнал. Редовно спортувам и няма помен от болките
              Като се сетя, че един спортен рехабилитатор искаше да ме праща на операция...
              Дано помогна на някой.

              Коментар


              • #37
                Здравейте,ще си позволя да повдигна доста стара тема вместо да пускам нова.
                Заглавието отговаря,болките също-става въпрос за майка ми.
                Пробва с физиотерапия -някаква ударна терапия ,но за жалост не помогна.Налагала е бабини илачи всякакви.
                Сега в момента е на рецепта от темата със синия домат.
                Чета ,че ортопедични стелки(правилните) биха дали резултат.Чета Майстора който се е включил също е доволен.
                Приемам насока за правилния ортопед който да започне лечението.
                Ще съм благодарен за съдействие от хора изминали през този ужас.

                Коментар


                • #38
                  И аз имах "шипове" в петите,но моите бяха точно под захвата на ахилеса към петата. Стелки,инжекции ... но това беше само отлагане. В Бургас в болница Лайф ми направиха операция на левия крак. Отделиха ахилеса,изрязаха "шипа" , навиха един анкер в петата . От тоя анкер излизат едни конци с които пришиха ахилеса към петата. После обездвижване,след това дълго раздвижване но вече над седем години няма и помен от мъките. Тъй като мъките по раздвижването не бяха малки,все не събирах кураж за операция на десния,а и той беше доста по-добре. Добре ама с времето и той почна доста да ме боли. И така на шега,на връщане от една почивка минах през един лечител. Рецептата беше : киснене за около двадесетина минути в домашен ябълков оцет през ден. Нямам спомен колко време правех това,но ефект нямаше и спрях. Въпреки,че се отнесох несериозно,каквото е трябвало да стане явно е станало,защото след не много време болките спряха. И така над шест години.
                  Селото където беше този лечител е Ветрен дол.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #39
                    Няма как да намеря снимката с моя шип, който беше по средата на крака. Голям завит като орлов нокът. Боли, куцам, лекарите вдигат рамене, и след около три месеца се намести някъде, и вече около седем години все едно нищо не е било. Случаи разни.

                    Коментар


                    • #40
                      За момента майка ми му налага разни домашни рецепти,но ми се иска да отидем при препоръчан човек който да се заеме с изработка на стелки.
                      Ако има методи на лечение с които не сме запознати ще се радвам някой да сподели.

                      Коментар


                      • #41
                        Преди около 2г имах шип в дясната пета. От болка започнах да ходя на левия крак и пръстите на десния. Някой казал на жената да ходим па Поморие, та отидохме. Една седмица сутрин се къпех в поморийското езеро, после се мажех с кал за поне час. След това около 2 часа ходене бос по плажа с черния пясък, който е богат на желязо и каквото там. Свърши седмицата и си купих 10л луга, та като се прибрах всеки ден си топях краката в луга и оцет. В легена слагах вода, половин литър от лугата и 200г оцет домашен ябълков. Количеството стига да покрие стъпалата. Процедурата продължи докато ми свърши лугата. постепенно болката намаля и някъде след края на процедурите изчезна. Та вече 2г не се е обадил шипа и нямам проблем. Не гарантирам от какво точно е спряло да ме боли, дали шипа се намести или помогнаха процедурите, кой знае. Но съм доволен че мога да си ходя нормално.

                        Коментар


                        • #42
                          Ще започна с една добра новина.След като приложихме две рецепти от тип"бабини илачи"..-резултат има!Болката постепенно намаля и напълно изчезна.Първо майка ми започна с тази:
                          Аспирин и аналгин-стрийте 20бр.аспирин и 10 бр.аналгин и ги разтворете в 10 ml. йодна тинктура.Намажете петата предварително с олио ,излейте от течността върху вълнен плат и го поставете на засегнатото място.Повтаряйте процедурата три вечери под ред.


                          Втората рецепта е:Глава лук-колкото се може по голяма се разрязвана две половини.От едната се изважда сърцевината,в останалата част се капват 10 капки боров катран (купен от аптека).Прикрепва се вечер плътно на засегнатото място.Сутрин се маха.Прави се 6 дни като всяка вечер се редуват едната пета/другата пета.Не се прави едновременно.
                          Почива се 5-6 дни след което се повтаря процедурата за още 6 дни.След това се почива поне 2-3 месеца!
                          След тези процедури няма и следа от болката.
                          Дано е полезно и на други закъсали с шип.
                          Имаме си и стелки плюс два чифта ортопедични обувки!!!
                          Не съм предполагал,че може да ти вгорчи живота това чудо!

                          Коментар


                          • #43
                            Не съм чел темата, ама минах през това скоро.
                            До колкото разбрах нищо не помага, освен времето...
                            И на практика така стана, в началото беше ужасно, не можех да стъпвам и т. н., мазах с какво ли не...
                            Накрая ми писна и реших да карам на самотек..
                            След 5-6 месеца напълно отшумя проблема, може и повече да е било времето, не помня точно.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #44
                              От един месец (някъде) и аз имам болка в петата или по точно в началото на петата(между пета и свода) - като болката е само като вървя!
                              Ако лежа или не ползвам крака - няма проблеми.
                              Ако почна да го ползвам здраво (бягам на пътеката примерно) болката отшумява ама след няколко часа пак се завръща...
                              Досега не съм имал такава болка и си мисля че е точно шип
                              въпросите ми са:
                              1.Шипа как се разпознава? Единствено снимка ли? Каква точно снимка? Рентген ли? Съществува ли друг начин освен снимка да се диагностицира? Със сигурност?
                              2.Шипа на петата - не е точно на петата ами мааааалко преди петата или точно в подножието - това ли е обичайното място? Защото то на самата пета(върха) няма как да стане точно там се стъпва?
                              3.Излиза че това не се лекува? Просто свикваш с болката и тя отшумява след няколко месеца(след като шипа си направи място) ???

                              Можете ли да ми покажете снимка на ортопедични стелки? Гледах едни ама то ми изглеждат нормални какво му е ортопедичното?

                              Коментар


                              • #45
                                При мен болки имаше само сутрин след ставане. Около 20-30 мин като се раздвижи и вече нямах проблем със стъпването. Бих определил мястото като точно в средата на петата.
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X