Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes 809 или Mercedes 817

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes 809 или Mercedes 817

    Здравейте,
    Предстои ми да купувам камион самосвал и съм се спрял на добре изпитаните Mercedes 800. В бюджета ми съм намерил няколко предложения, но ми е нужна малко информация за да ми се доизясни. Първият Mercedes е 809 94г., но в много добро външно състояние. Това, което ме притеснява е 90-те коня. Другият е 817 96г, но в доста по-лошо състояние и на коша и на кабината. Хубавото е, че е 170 коня. Камиона ще го стегна няма значение кой от двата ще е. Интересува ме дали тези 90 коня ще се усещат и как е разхода на гориво на единият и другият?
    Последно редактирано от java; 30-08-12, 20:54.

  • #2
    От: Mercedes 809 или Mercedes 817

    Не знам за такъв със 70к.с. Има с 90к.с. без турбо(OM364). До 140 с турбина, четирицилиндров(OM364LA). На модулен принцип е с другия мотор, който е шестцилиндров(OM366/А/LA). Просто казано единия е четири цилиндъра, без турбо, 90к.с.... нещо като Варненски Перкинс на Газка. Може би една идея по-добре се справя отколкото Перкинса в газката, щото е с малко по-добри характеристики и скоростите му са изчислени за него си. Справя се с тежки товари, но предимно по равното, в баира го нЕма никакъв(имам познат точно с такъв самосвал, че даже и разни багерчета 5-6 тонни, си вози върху него). Т.е. и в баира се движи, но... много бавно. Другия е шестцилиндров мотор с турбина, 170к.с. и си е "по-камион" за движение по различни терени и на по-дълго. Разхода е относителен и зависи от терена. В повечето случаи големия мотор с турбината е по-добрия избор, но си зависи и за какво точно ще го ползваш. Има и междинни варианти 814 и 811, които са четирицилиндровия, но с турбина и с интерколер(в по-мощния). Има варианти и на шестцилиндровия без турбина, който е на около 140к.с, но не съм сигурен дали се слага в тези камиончета.
    На човека, който познавам с 809, си му е достатъчно мощен, защото работи с мини-багерчета и върши такава работа с къси пробези и повече стои на място. Освен това, обикновенно работи на машиносмяна и не бърза за никъде. В твоя случай може да е друго, ти си знаеш за какво ще го ползваш.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Mercedes 809 или Mercedes 817

      Зависи за какво ще го използваш.Цецо ти го е казалПо слабия може да е малко по икономичен ама па 170 коня върви пълен като лека колаОня с малкия мотор ако го натовариш как си требе и тръгнеш на дълъг път ше изпищиш от ужасА прави сметка че вече трябва да се съобразяваш с часовете каране

      А бе пиши за какво ше го използваш да даваме акъл тогаваПоздрави
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Mercedes 809 или Mercedes 817

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Зависи за какво ще го използваш.Цецо ти го е казалПо слабия може да е малко по икономичен ама па 170 коня върви пълен като лека колаОня с малкия мотор ако го натовариш как си требе и тръгнеш на дълъг път ше изпищиш от ужасА прави сметка че вече трябва да се съобразяваш с часовете каране

        А бе пиши за какво ше го използваш да даваме акъл тогаваПоздрави
        Ще се използва за превоз на палетизирана стока (примерно цимент и/или керемиди) както и пясък, чакъл и други инертни материали. Разстоянията ще са относително къси (под 100км в едната посока), а терена си е ... нека го наречем хълмист (регионът на гр. Омуртаг). Това, че стоката стига за 1ч а не за 40 мин. не е проблем. Сега се използва един Форд с двойна гума и 3.5 тона, но като му сложим 3 палета тежка стока и става много лошо. При сегашните цени на горивата, по ми е важно да е рентабилен както като разходи за гориво, така и като здравина на машината.

        Допуснал съм грешка - 90 коня са, не 70!

        Коментар


        • #5
          От: Mercedes 809 или Mercedes 817

          Като разход на гориво при такива условия, най-добре е 814. Същия мотор като на 809, но с турбо и интерколер. Хем е икономичен, хем не е слаб. Здравината е относително понятие, а и това е Мерцедес от "онези" времена... Т.е. здрави са всички варианти, но тези без турбина са една идея по-опростени(нЕма как да се повреди турбо, щото нямат). Добър вариант е и 811, който е само с турбо. Но за твоите цели и 809 ще ти върши работа. Ако 809 е толкова по-добър като състояние от 817, то по-добре го вземи него. 817 може да ти дойде и малко по-неикономичен за тези условия, а ако трябва и първо да го стягаш и да влагаш пари в него, хептен не си заслужава.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Mercedes 809 или Mercedes 817

            А относно лиценза, как ще процедираш? До сега караш до 3,5т, но всичко над 3,5т дори и за собствена сметка се иска лиценз. Глобата за без лиценз чувам че е 2000лв и спиране от движение за 6м и престой на платен паркинг през този период. Доста солено ми се струва.
            Потърси информация по тези въпроси, щото според мене е по добре да направиш 2 курса с малко бусче без лиценз, но сам си преценяваш.

            Коментар


            • #7
              От: Mercedes 809 или Mercedes 817

              Не съм съгласен с по-горе написаното.Имал съм такива камиони,моя съвет е за 809,разхода му е 13 празен 15 пълен.Ако почнем да говорим за разход на 811,813,814 и 817 горят около 20 на сто.Ако говорим за последните по-добре 817 щото така и така ще гори поне и да върви.Четири целиндровия 90 коня мотор ако не го претоварваш си върви прилично,все пак имаш ограничения на скороста.С този камион съм минал около 700 000км. без ремонти само консумативи много здрава машина.

              Коментар


              • #8
                От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                За лиценз от чичо Гугъл намерих това - http://southwest-business.com/conten...54/9/lang,bgr/ и ще задействам процедурата (актуални състояния и др. документи). Благодаря за напомнянето, че бях изключил тотално за лиценза. А от мнението на Росен ме навежда на мисълта, че ще се спра твърдо на 809 скоростта при такива малки разстояния не е от значение.

                Коментар


                • #9
                  От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                  До колкото съм запознат, ще ти искат и изкаран курс за професионална компетентност!
                  Р.П.(RFF) 0898677590
                  Пътна помощ
                  ДЕНОНОЩНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                    Първоначално публикуван от java Преглед на мнение
                    За лиценз от чичо Гугъл намерих това - http://southwest-business.com/conten...54/9/lang,bgr/ и ще задействам процедурата (актуални състояния и др. документи). Благодаря за напомнянето, че бях изключил тотално за лиценза. А от мнението на Росен ме навежда на мисълта, че ще се спра твърдо на 809 скоростта при такива малки разстояния не е от значение.
                    На този камион не му трябва лиценз, такъв се изисква при общо тегло над 12 тона. При "Превоз за собствена сметка" попадаш под действие на наредба Н-8, има я на сайта на ИААА. За професионална компетентност - ако не вадиш лиценз не ти трябва такава за "Ръководител транспорт", за водач има график според година на придобиване на професионална категория, в случая "С". обади се на 02/930 88 52 - Владимир Владимиров, началник в ДАИ, човека ще ти каже всичко кое как е с превоз на товари, разбран е.
                    Относно камиона - с моя скромен опит да споделя и аз, карал съм самосвал 709, мотора трябва да е същия, но малката кабина. Товари 3,5 тона, карал съм го с 5, че и 6 дори. Не е бегачка, ама на баир с 5 тона слагаш 2-рата и си пъпли. Иначе прост мотор, гореше ми 11/100 почти само градско, каране с ниска скорост - вътрешно-заводски транспорт. Абе с две думу - върши си работа, ако не минаваш много километри. На 809 едва ли ще има кой-знае каква разлика.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      На този камион не му трябва лиценз, такъв се изисква при общо тегло над 12 тона. При "Превоз за собствена сметка" попадаш под действие на наредба Н-8, има я на сайта на ИААА. За професионална компетентност - ако не вадиш лиценз не ти трябва такава за "Ръководител транспорт", за водач има график според година на придобиване на професионална категория, в случая "С". обади се на 02/930 88 52 - Владимир Владимиров, началник в ДАИ, човека ще ти каже всичко кое как е с превоз на товари, разбран е.
                      Относно камиона - с моя скромен опит да споделя и аз, карал съм самосвал 709, мотора трябва да е същия, но малката кабина. Товари 3,5 тона, карал съм го с 5, че и 6 дори. Не е бегачка, ама на баир с 5 тона слагаш 2-рата и си пъпли. Иначе прост мотор, гореше ми 11/100 почти само градско, каране с ниска скорост - вътрешно-заводски транспорт. Абе с две думу - върши си работа, ако не минаваш много километри. На 809 едва ли ще има кой-знае каква разлика.

                      809 вече е с 17,5 гуми и по-здрави мостове,можеш без проблем да си му товариш повече от 709.Професионална компетентност не навсякъде я искат,провери как стои въпроса в вашия регион.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                        Вече на всички камиони се иска лиценз. От 4 декември 2011 всяко МПС или състав от МПС с товароносимост над 3,5т са задълйени да имат лиценз. Изклучение се прави за тези до 3,5т товароносимост, но максимално допустимата маса да не надвишава 6т. Професионалната компетентност е задължителна за всички водачи (има изклучения, но те не се отнасят за нас). Другото задължително е психо за превоз на товари.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          809 вече е с 17,5 гуми и по-здрави мостове,можеш без проблем да си му товариш повече от 709.Професионална компетентност не навсякъде я искат,провери как стои въпроса в вашия регион.
                          Това е ясно, въпроса беше, че мотора се представя прилично като вървеж за тия 90 коня.
                          Професионалната е задължителна, седнеш ли в камиона, има график за придобиване, както писах по-горе. Не знам само, ако камиона е на физическо лице как стои въпроса, там знам че тахограф не трябва. Всичко е проверено преди месец, това ми е работата. Затова и писах телефона горе - в ДАИ Габрово изобщо не знаят защо са на работа.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Вече на всички камиони се иска лиценз. От 4 декември 2011 всяко МПС или състав от МПС с товароносимост над 3,5т са задълйени да имат лиценз. Изклучение се прави за тези до 3,5т товароносимост, но максимално допустимата маса да не надвишава 6т. Професионалната компетентност е задължителна за всички водачи (има изклучения, но те не се отнасят за нас). Другото задължително е психо за превоз на товари.
                            Лиценз за камиони над 12 тона, освен ако не извършваш транспортни услуги - тогава всичко над 3,5 т. Има промени от преди 6 месеца, сега гласяли нови промени, защото сега ние караме по две наредби, човека в ДАИ ми каза скромно: "Не коментирам законите, но трябва да ги спазваме", защото закона е пълна простотия и обърквация. Психо по неписани правила на ДАИ - само при смяна на работодателя, иначе за превоз на пътници е на всеки 3 години, там също е тъмна индия кое, как и защо.
                            Последно редактирано от Asen Kushlev; 04-09-12, 13:28. Причина: правопис
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mercedes 809 или Mercedes 817

                              Ето го закона http://www.rta.government.bg/n_uredba/zap.html , в него си пише всичко. Който е заинтересован да чете, а не само да се дрънкат празни приказки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X