Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъпи пистолети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скъпи пистолети

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    . Вече е почти невъзможно да се намери запазен и в оригинално състояние Валтер серия РР/РРК . Един познат който на времето работеше в Кинтекс ми е казвал че на всичко хубаво и запазено отдавна са му взели парите .
    Доскоро знаех за два -перфектни като единия даже с нацистки маркировки !
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #32
      От: Скъпи пистолети

      Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
      Светльо, залиташ май пак в посока колекционерски оръжия.Знаеш там цените са едни такива други.
      Една сентенция на един мой познат винаги ме е карала да се замислям........ЦИТАТ:"Еднакво бързо мага да те убия и с "Макарената" и с "Дезерт ийгъл"......ВЯРНО НАЛИ????
      Ти го познаваш........
      Да то и "винкелу"върши работа!
      А за колекционерското........ми аз съм си колекционер!Ти това го знаеш!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #33
        От: Скъпи пистолети

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Да то и "винкелу"върши работа!
        А за колекционерското........ми аз съм си колекционер!Ти това го знаеш!
        Проявяваш май някакви Пернишки наклонности...
        LZ3YG

        Коментар


        • #34
          От: Скъпи пистолети

          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
          Доскоро знаех за два -перфектни като единия даже с нацистки маркировки !
          Валтер в оргинално състояние има характерните имперски орли на всички основни части . Липсата на тези означения че в някакъв период от време часта е подменена с не оригинална такава . Орлетата по блока и ложата обикновено се изтриват от многократното оксидиране .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Скъпи пистолети

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ........ Орлетата по блока и ложата обикновено се изтриват от многократното оксидиране .
            Или изтрити умишлено заради това че са нацистки символи!Имало е и доста зипови/нови/цеви за тях останали по складовете в БГ.
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #36
              От: Скъпи пистолети

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Нещо съм фърлил оче тука ...
              [ATTACH=CONFIG]488147[/ATTACH]
              Ех, ех, аз две очета съм хвърлил ама много скъпи пущините! Иначе има два STI тука на стрелбището, единия 40 другия 45 калибър. Само като ги хванеш в ръката и чувството е съвсем друго!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: Скъпи пистолети

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Ех, ех, аз две очета съм хвърлил ама много скъпи пущините! Иначе има два STI тука на стрелбището, единия 40 другия 45 калибър. Само като ги хванеш в ръката и чувството е съвсем друго!
                Всички така казват. Трябва да видя къде да ида да попуцам с такива другата седмица, ама тука - в Софето.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #38
                  От: Скъпи пистолети

                  Още няколко градски легенди....
                  Валтер ПП НЕ Е произвеждан за СС. Бил е на въоръжение там барабар с още около 20 системи. ПП- означава Полизай Пистоле - полицейски пистолет- именно като такъв е произвеждан и продаван. Първите 6000 броя са влезли у нас още през далечната 1936 или 37 (имаше една много добра книжка на Агоп Казасян за въоръжението на полицията). Напълно е възможно да се намери читаво ПП - цените варират от 350 до 600 Евро- говорим за пистолет с еднакви серийни номера на всички основни части произведен преди 1945. Тук е местото да се отбележи че пистолета е произведен в доста голяма серия- по груби спомени повече от половин милион броя от 1929 та до 2003 та (когато производството му в завода в Улм бидеше "консервирано").
                  Зип за ПП вече отдавна няма- квото имаше беше продадено и изнесено. България продаде огромни количества колекционно оръжие "за огризки" в края на 90 те - лично аз съм виждал П-08, П38, ПП и ППК в количества достойни за уважение. Сега има обратният елемент- който иска да притежава (говорим за законно притежаване с тескере и прочие) читаво колекционно оръжие си го поръчва от Германия. Това е така поради факта че никога у нас не е имало "амнистия" на не законните колекционни оръжия. При това де що има П-08 и П -38 и прочие цеви у нас са незаконни- с мноооого малко изключения.
                  Оръжието е механична система която сама по себе си глупости не прави прави ги този който оперира с него .
                  Да ... ама не е съвременно оръжие което гърми при падане от табуретка. И не е съвременно нито едно оръжие което да не е разчетено за носене с патрон в патронника и няма блокировка на иглата.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скъпи пистолети

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Всички така казват. Трябва да видя къде да ида да попуцам с такива другата седмица, ама тука - в Софето.
                    Не знам за столично стрелбище което да държи STI . Иначе не са лоши пистолети въпреки, че мен лично не са ми слабост- основно щото не са точно 1911 А и за тази система има един калибър- и той е .45.Другото е все едно малко бременна жена.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скъпи пистолети

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Не знам за столично стрелбище което да държи STI ...
                      Жалко... Значи трябва да ходя до Сандански да пуцам (ако правилно съм разбрал)...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скъпи пистолети

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Или изтрити умишлено заради това че са нацистки символи!Имало е и доста зипови/нови/цеви за тях останали по складовете в БГ.
                        Не знам какво е имало но е било масова практика да се сменят цевите с такива от АП . Особено на валтерите които са били в армията . Мой братовчед има практически ново ППК ама на него му беше лесен живота пенсионира се генерал и за цялата си служба я е изстрелял 50 патрона с неговото ППК я не . От армията им ги продаваха на 30$ . Един приятел старшинка беше носи черпи и се "уреди" с ПП като го разглобих ми прилоша цевта сменяна с цев от АП където е законтрящия щифт не е освободено легло за него и като са го набили вътре в цевта се е получила лека гърбица . Какви уникални балистични белези оставя тая гърбица и как влияе на точността просто нямам идея . Разединителя му беше почти заминал и след няма и 200 изстрела почна да стреля на автоматична . Изръси една торба пари по оръжейници докато го пооправи .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скъпи пистолети

                          Валтер ППК /Полицай Пистол Криминале/ е умален вариант ня ПП. По-къса цев и по къса дръжка - пълнител за 7 патрона, правен е за криминалната полиция. Чирените на дръжката не са като на ПП - два отделни, ляв и десен, а са обща конструкция с гръб и се нахлузват на дръжката като при Макаров. По-лек е но не е талкова тънък. По принцип пистолети с възвратна пружина около цевта не са толкова тънки колкото другите с пружина под цевта. Лично на мен ПП ми допада повече тъй като "оптически, изглежда по-добре, загубата на 1.3 см. дължина на цевта /доколкото помня/ и един патрон по-малко не се компенсират от по-малкото тегло и габарити. Но, мнения всякакви.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скъпи пистолети

                            ППК = Полицай Пистол Курц ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скъпи пистолети

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              ППК = Полицай Пистол Курц ....
                              Неее .......Бонд,Джеймс Бонд
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скъпи пистолети

                                Не знам защо, винаги любимият ми пистолет от този клас до 1945 е бил Маузер HSc, а от съвременните Зиг Зауер П232. Иначе си имам едно такова- 22 LR за стрелба за кеф:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Beretta_Mod70.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5404195
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X