Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъпи пистолети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скъпи пистолети

    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
    Има ли кой да купува такива оръжия в България?!
    Май още могат да се намерят...
    Ако е гравиран с рожденната дата на татко Адолф
    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

    Коментар


    • #17
      От: Скъпи пистолети

      Моя БЕШЕ с три орела стискащи пречупен кръст в ноктите сиДедото се напил стрелял в кръчмата и го взимахаГоспод да ги убие прибраа го
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        От: Скъпи пистолети

        Същото е като с колите - кола за 5 000 лева и кола за 50 000 лева вършат една и съща работа: превоз от "А" до "Б", но втората вероятно ще го прави по бързо, удобно и надеждно.

        Сега, ако колата ще стои само в гаража, горните предимства няма как да се усетят и е все едно каква ще е тя.

        С оръжията е по-сложно, понеже собственикът им трябва да има достатъчно опит, за да може да оцени едно оръжие като по-добро. Ако сега хваща за първи път пистолет, всеки ще му се струва голяма работа.

        За обикновен потребител, каквито сме повечето, няма особено значение дали късото оръжие е 1000 или 2000 лева.
        Под 1000 лв. не си струва - предлаганите модели или са съвсем морално остарели или имат много компромиси в изработката, удобството и ресурса.
        Над 2000 лв. оръжията не са по-надеждни или удобни, просто са по-красиви и приятни за пипане и гледане.
        А ако потребителят не може да намери съществена разлика между модел за 1000 лв. и за 2000 лв. значи няма смисъл да плаща по-високата цена.
        И двете оръжия най-вероятно ще са еднакво добри за неговия случай.

        За спорт нещата стоят по друг начин - там си трябва Формула 1 на пистолетите, ако ще се борим за класиране, а това е скъпо. При това оръжието е само една съвсем малка част от разходите за екипировка и подготовка.

        П.С. Производствената цена на Глок май беше към 30 долара, другите пластмасови и те ще са в такъв порядък, металните малко повече.
        Последно редактирано от Vimpel; 01-09-12, 01:39.

        Коментар


        • #19
          От: Скъпи пистолети

          Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
          Под 1000 лв. не си струва - предлаганите модели или са съвсем морално остарели или имат много компромиси в изработката, удобството и ресурса.
          Това е когато става дума за нови от магазина! Иначе за половината на тия пари се намират доста читави (някои дори нови) пистолети втора ръка.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #20
            От: Скъпи пистолети

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Това е когато става дума за нови от магазина! Иначе за половината на тия пари се намират доста читави (някои дори нови) пистолети втора ръка.

            Да, точно така.

            При това, за разлика от автомобилите, да попаднеш на изхабено или развалено оръжие втора ръка е много малко вероятно и обикновено му личи ясно.

            А поради много ниското търсене, предложенията на вторичния пазар са доста изгодни.

            Коментар


            • #21
              От: Скъпи пистолети

              Значи това за ниската производствена цена на оръжията е малко в "градските легенди". Сигурно се получава като вземеш изходните материали на цена "на килограм". За производствена цена на Глок ми се върти нещо към 190 Евро и нагоре. Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване- по същата причина след като бъдат продадени някому в "голяма" бройка цената рязко спада - примерно в средата на 90 те. Глок беше само с около 20% по евтин от Зиг Зауер П 226, а първоначално серията 2009-2022 на Зиг се продаваше на 40% по- високи ценови нива от тези в момента. По същият начин H&K Р 2000 никога и не стана по- евтин - заради това, че и не стана по- масов. По отношение на системите под 1000 лв. - ако говорим за ПМ, ТТ и прочие - честно казано не бих притежавал пистолет без пин блок. Едно приятелче още не са му извадили куршума от тялото вследствие на носене на легендарния АПС.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #22
                От: Скъпи пистолети

                Нещо съм фърлил оче тука ...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Guardian_Main.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5404113
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Скъпи пистолети

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Значи това за ниската производствена цена на оръжията е малко в "градските легенди". Сигурно се получава като вземеш изходните материали на цена "на килограм". За производствена цена на Глок ми се върти нещо към 190 Евро и нагоре. Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване- по същата причина след като бъдат продадени някому в "голяма" бройка цената рязко спада - примерно в средата на 90 те. Глок беше само с около 20% по евтин от Зиг Зауер П 226, а първоначално серията 2009-2022 на Зиг се продаваше на 40% по- високи ценови нива от тези в момента. По същият начин H&K Р 2000 никога и не стана по- евтин - заради това, че и не стана по- масов. По отношение на системите под 1000 лв. - ако говорим за ПМ, ТТ и прочие - честно казано не бих притежавал пистолет без пин блок. Едно приятелче още не са му извадили куршума от тялото вследствие на носене на легендарния АПС.
                  Оръжието е механична система която сама по себе си глупости не прави прави ги този който оперира с него .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скъпи пистолети

                    за мен истинския пистолет е Валтер ППК 7 заряден, правен е за СС ,стрелял съм с него и невероятен е като баланс и ергономия, даже и дизайн.Малък и тънък. Виждам го в оръжейните магазини на запад бая скъп е вече.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скъпи пистолети

                      Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                      за мен истинския пистолет е Валтер ППК 7 заряден, правен е за СС ,стрелял съм с него и невероятен е като баланс и ергономия, даже и дизайн.Малък и тънък. Виждам го в оръжейните магазини на запад бая скъп е вече.
                      Това което се продава като ново производство е Валтер 380 и е в калибър 9х17 . За скъп си е доста скъп и до колкото знам се произвежда само в щатите .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        ...Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване...
                        Конкретно за щатските пистолети - чувал съм че част от цената включва и разходите "застраховка 'съдебни дела от семействата на застрелялите се' ". Не че ще е особено голяма част...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скъпи пистолети

                          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                          за мен истинския пистолет е Валтер ППК 7 заряден, правен е за СС ,стрелял съм с него и невероятен е като баланс и ергономия, даже и дизайн.Малък и тънък. Виждам го в оръжейните магазини на запад бая скъп е вече.
                          Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скъпи пистолети

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Това което се продава като ново производство е Валтер 380 и е в калибър 9х17 . За скъп си е доста скъп и до колкото знам се произвежда само в щатите .
                            ...и в Унгария като Валтер РРК/Е

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скъпи пистолети

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
                              Светльо, залиташ май пак в посока колекционерски оръжия.Знаеш там цените са едни такива други.
                              Една сентенция на един мой познат винаги ме е карала да се замислям........ЦИТАТ:"Еднакво бързо мага да те убия и с "Макарената" и с "Дезерт ийгъл"......ВЯРНО НАЛИ????
                              Ти го познаваш........
                              LZ3YG

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скъпи пистолети

                                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                                ...и в Унгария като Валтер РРК/Е
                                Там от край време произвеждат с марката АП но определено са далече от старото качество на Валтер .
                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
                                Вече е почти невъзможно да се намери запазен и в оригинално състояние Валтер серия РР/РРК . Един познат който на времето работеше в Кинтекс ми е казвал че на всичко хубаво и запазено отдавна са му взели парите .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X