Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 58

Тема: Скъпи пистолети

Място
    София
    Публикации
    4,826
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Скъпи пистолети

Значи това за ниската производствена цена на оръжията е малко в "градските легенди". Сигурно се получава като вземеш изходните материали на цена "на килограм". За производствена цена на Глок ми се върти нещо към 190 Евро и нагоре. Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване- по същата причина след като бъдат продадени някому в "голяма" бройка цената рязко спада - примерно в средата на 90 те. Глок беше само с около 20% по евтин от Зиг Зауер П 226, а първоначално серията 2009-2022 на Зиг се продаваше на 40% по- високи ценови нива от тези в момента. По същият начин H&K Р 2000 никога и не стана по- евтин - заради това, че и не стана по- масов. По отношение на системите под 1000 лв. - ако говорим за ПМ, ТТ и прочие - честно казано не бих притежавал пистолет без пин блок. Едно приятелче още не са му извадили куршума от тялото вследствие на носене на легендарния АПС.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

Място
    София
    Публикации
    4,960
    Точки (при гласуване)
    16

Нещо съм фърлил оче тука ...
    Guardian_Main.jpg
    При демокрацията властта не произлиза от народа, а от демократите...

Място
    София
    Публикации
    8,548
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Mad Dog Преглед на публикациите
    Значи това за ниската производствена цена на оръжията е малко в "градските легенди". Сигурно се получава като вземеш изходните материали на цена "на килограм". За производствена цена на Глок ми се върти нещо към 190 Евро и нагоре. Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване- по същата причина след като бъдат продадени някому в "голяма" бройка цената рязко спада - примерно в средата на 90 те. Глок беше само с около 20% по евтин от Зиг Зауер П 226, а първоначално серията 2009-2022 на Зиг се продаваше на 40% по- високи ценови нива от тези в момента. По същият начин H&K Р 2000 никога и не стана по- евтин - заради това, че и не стана по- масов. По отношение на системите под 1000 лв. - ако говорим за ПМ, ТТ и прочие - честно казано не бих притежавал пистолет без пин блок. Едно приятелче още не са му извадили куршума от тялото вследствие на носене на легендарния АПС.
    Оръжието е механична система която сама по себе си глупости не прави прави ги този който оперира с него .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    576
    Точки (при гласуване)
    4

за мен истинския пистолет е Валтер ППК 7 заряден, правен е за СС ,стрелял съм с него и невероятен е като баланс и ергономия, даже и дизайн.Малък и тънък. Виждам го в оръжейните магазини на запад бая скъп е вече.
    Глупакът не може да научи нищо от мъдреца, но мъдрецът може да научи много от глупака. Човешкият ум е ограничен,но човешката глупост не е [!]
    Бизнеса е проста работа ама не е за прости хора

Място
    София
    Публикации
    8,548
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на белята Преглед на публикациите
    за мен истинския пистолет е Валтер ППК 7 заряден, правен е за СС ,стрелял съм с него и невероятен е като баланс и ергономия, даже и дизайн.Малък и тънък. Виждам го в оръжейните магазини на запад бая скъп е вече.
    Това което се продава като ново производство е Валтер 380 и е в калибър 9х17 . За скъп си е доста скъп и до колкото знам се произвежда само в щатите .

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    11,167
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

...Най високия разход за една система са парите вложени за нейното разработване...
    Конкретно за щатските пистолети - чувал съм че част от цената включва и разходите "застраховка 'съдебни дела от семействата на застрелялите се' ". Не че ще е особено голяма част...
    Всяка сутрин в четири ватманът Иванов седеше уютно сгушен в кабината, гледаше в огледалото тичащата по леда жена, и се чудеше - ще хване ли трамвая, няма ли да го хване...

Място
    Шумен
    Публикации
    2,338
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на белята Преглед на публикациите
    Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
    Mercedes G 380 BRABUS V6_____Suzuki jimny - Toyota Axles_____Mercedes ML 320 V6

Място
    Пазарджик
    Публикации
    421
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Това което се продава като ново производство е Валтер 380 и е в калибър 9х17 . За скъп си е доста скъп и до колкото знам се произвежда само в щатите .
    ...и в Унгария като Валтер РРК/Е

Място
    Шумен
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Гробаря Преглед на публикациите
    Е тук също го има и то на не чак толкова скъпи цени,около 600 -700 лв.зависи от маркировките и т.н.
    Светльо, залиташ май пак в посока колекционерски оръжия.Знаеш там цените са едни такива други.
    Една сентенция на един мой познат винаги ме е карала да се замислям........ЦИТАТ:"Еднакво бързо мага да те убия и с "Макарената" и с "Дезерт ийгъл"......ВЯРНО НАЛИ????
    Ти го познаваш........

Място
    София
    Публикации
    8,548
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на emil5koff Преглед на публикациите
    ...и в Унгария като Валтер РРК/Е
    Там от край време произвеждат с марката АП но определено са далече от старото качество на Валтер .
    Вече е почти невъзможно да се намери запазен и в оригинално състояние Валтер серия РР/РРК . Един познат който на времето работеше в Кинтекс ми е казвал че на всичко хубаво и запазено отдавна са му взели парите .

Място
    Шумен
    Публикации
    2,338
    Точки (при гласуване)
    7

. Вече е почти невъзможно да се намери запазен и в оригинално състояние Валтер серия РР/РРК . Един познат който на времето работеше в Кинтекс ми е казвал че на всичко хубаво и запазено отдавна са му взели парите .
    Доскоро знаех за два -перфектни като единия даже с нацистки маркировки !

Място
    Шумен
    Публикации
    2,338
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на PARAPONERA Преглед на публикациите
    Светльо, залиташ май пак в посока колекционерски оръжия.Знаеш там цените са едни такива други.
    Една сентенция на един мой познат винаги ме е карала да се замислям........ЦИТАТ:"Еднакво бързо мага да те убия и с "Макарената" и с "Дезерт ийгъл"......ВЯРНО НАЛИ????
    Ти го познаваш........
    Да то и "винкелу"върши работа!
    А за колекционерското........ми аз съм си колекционер!Ти това го знаеш!

Място
    Шумен
    Публикации
    300
    Точки (при гласуване)
    6

Да то и "винкелу"върши работа!
    А за колекционерското........ми аз съм си колекционер!Ти това го знаеш!
    Проявяваш май някакви Пернишки наклонности...

Място
    София
    Публикации
    8,548
    Точки (при гласуване)
    20

Доскоро знаех за два -перфектни като единия даже с нацистки маркировки !
    Валтер в оргинално състояние има характерните имперски орли на всички основни части . Липсата на тези означения че в някакъв период от време часта е подменена с не оригинална такава . Орлетата по блока и ложата обикновено се изтриват от многократното оксидиране .

Място
    Шумен
    Публикации
    2,338
    Точки (при гласуване)
    7

........ Орлетата по блока и ложата обикновено се изтриват от многократното оксидиране .
    Или изтрити умишлено заради това че са нацистки символи!Имало е и доста зипови/нови/цеви за тях останали по складовете в БГ.

Място
    Sandanski
    Публикации
    2,717
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на CAESAR Преглед на публикациите
    Нещо съм фърлил оче тука ...
    Guardian_Main.jpg
    Ех, ех, аз две очета съм хвърлил ама много скъпи пущините! Иначе има два STI тука на стрелбището, единия 40 другия 45 калибър. Само като ги хванеш в ръката и чувството е съвсем друго!

Място
    София
    Публикации
    4,960
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на sl.daskalov Преглед на публикациите
    Ех, ех, аз две очета съм хвърлил ама много скъпи пущините! Иначе има два STI тука на стрелбището, единия 40 другия 45 калибър. Само като ги хванеш в ръката и чувството е съвсем друго!
    Всички така казват. Трябва да видя къде да ида да попуцам с такива другата седмица, ама тука - в Софето.

Място
    София
    Публикации
    4,826
    Точки (при гласуване)
    14

Още няколко градски легенди....
    Валтер ПП НЕ Е произвеждан за СС. Бил е на въоръжение там барабар с още около 20 системи. ПП- означава Полизай Пистоле - полицейски пистолет- именно като такъв е произвеждан и продаван. Първите 6000 броя са влезли у нас още през далечната 1936 или 37 (имаше една много добра книжка на Агоп Казасян за въоръжението на полицията). Напълно е възможно да се намери читаво ПП - цените варират от 350 до 600 Евро- говорим за пистолет с еднакви серийни номера на всички основни части произведен преди 1945. Тук е местото да се отбележи че пистолета е произведен в доста голяма серия- по груби спомени повече от половин милион броя от 1929 та до 2003 та (когато производството му в завода в Улм бидеше "консервирано").
    Зип за ПП вече отдавна няма- квото имаше беше продадено и изнесено. България продаде огромни количества колекционно оръжие "за огризки" в края на 90 те - лично аз съм виждал П-08, П38, ПП и ППК в количества достойни за уважение. Сега има обратният елемент- който иска да притежава (говорим за законно притежаване с тескере и прочие) читаво колекционно оръжие си го поръчва от Германия. Това е така поради факта че никога у нас не е имало "амнистия" на не законните колекционни оръжия. При това де що има П-08 и П -38 и прочие цеви у нас са незаконни- с мноооого малко изключения.
    Оръжието е механична система която сама по себе си глупости не прави прави ги този който оперира с него .
    Да ... ама не е съвременно оръжие което гърми при падане от табуретка. И не е съвременно нито едно оръжие което да не е разчетено за носене с патрон в патронника и няма блокировка на иглата.

Място
    София
    Публикации
    4,826
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на CAESAR Преглед на публикациите
    Всички така казват. Трябва да видя къде да ида да попуцам с такива другата седмица, ама тука - в Софето.
    Не знам за столично стрелбище което да държи STI . Иначе не са лоши пистолети въпреки, че мен лично не са ми слабост- основно щото не са точно 1911 А и за тази система има един калибър- и той е .45.Другото е все едно малко бременна жена.

Място
    София
    Публикации
    4,960
    Точки (при гласуване)
    16

Не знам за столично стрелбище което да държи STI ...
    Жалко... Значи трябва да ходя до Сандански да пуцам (ако правилно съм разбрал)...

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Подводни пистолети
    От Веско във форум Подводно и водолазно оръжие
    Отговори: 26
    Последно мнение: 16-11-13, 07:15
  2. Песъкоструйни пистолети
    От taran във форум Корозия, обработка, боядисване, защита и купета
    Отговори: 226
    Последно мнение: 11-11-13, 23:05
  3. Електрошокови Пистолети
    От axlastro във форум Не-огнестрелно оръжие
    Отговори: 32
    Последно мнение: 27-01-12, 14:21
  4. Джиповете с по-скъпи винетки ли са?
    От Kaskadiora във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 2
    Последно мнение: 17-02-11, 16:14
  5. Пистолети АРКУС
    От vavas във форум Късо нарезно оръжие
    Отговори: 53
    Последно мнение: 17-01-10, 12:34

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •