Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на резачка за дърва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при избор на резачка за дърва?

    211 модел, не, че ще усетиш разликата с 181, но до края на годината е с подарък към нея - 1л масло, 1бр верига и 1бр пиличка.

    За твоите нужди от 250 нагоре, са излишно големи и скъпи.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при избор на резачка за дърва?

      Що избяга от Хускварната колега,да не би да са по-скъпи 236 беше добър избор,но както и във всеки форум и тук разбирачи много,нищо че режат на година най-много по 30-50куб.Успех и двете марки са добри.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при избор на резачка за дърва?

        18 и 21 мисля че са на една база, само разлика в кубиците. 23 и 25 е същата работа. При 25-цата има по-голям цилиндър и бутало и по-дълга шина. И четирите резачки са леки и удобни за кастрене. Най-малката резачка също би ти свършила работа, но на големите дървета ще те дразни. И аз имах такава дилема, избрах 25, да спомена че на нея и дават да работи с дървета с диаметър 30см. Картерите са пластмасови. Удрял съм я здравата, още е здрава. Само трябва да се внимава да не извадиш резбите като стягаш. Това намирам като недостатък, но си мисля даже че е по-лека и по-еластична пластмасата от алуминият. Тези резачки са значително по-икономични на тънка дървесина и кастрене, за голямото дърво мисля че ще се обърнат нещата в полза на професионалният клас. 25 е последната от любителските. Другите вече са с голяма стъпка и дълбок резервоар
        Чувал съм че точно моделите 23-25 имат проблем, ако бъдат оставени с малко бензин или без, в резервоара. Така че аз превантивно не я оставям празна. А като започна да режа догодина, изсипвам резервоара и приготвям прясна смес.
        Вие си знаете възможностите, но при цена от около 400 за 18-ка, 700 за 25-ца, 900 и... за професионална.., дето се вика за такъв добив може и ел резачка или китаец.. За мен лично е удовоствие, даже понякога ми се иска да избръмча с някоя от големите дзверове 36 примерно

        Коментар


        • #19
          От: Помощ при избор на резачка за дърва?

          Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
          Здравейте колеги, след доста четене и питане се спрях на ЩИЛ. Повече от 20-25 кубика дърва на година не режа и обмислям вариант за закупуване на резачка ЩИЛ, но кой модел да избера като се има впредвид че съм приготвил 500 лева. Харесах два модела- МС 181-32кубика, 1.5киловата, 2 конски сили или МС 211-35кубика, 1.7 киловата, 2.3 конски сили. коя от двете да избера, това е дилемата, дърветата не се режат наведнъж, често пъти се налага и кастрене на овощни дарвета, резане на тънки клони, но ще се режат и дебели, благодаря ви предварително
          Ето и моето мнение като притежател на MS-250.За нуждите дето си писал си мисля,че по-добрия избор за теб ще е MS-181,такава взех преди година и нещо тук от форума за един комшия и човека е доволен.Един ден му я точих и при пробата останах изненадан от бързината на рязане.Е, вярно е по-къса шината от моята ,но за нашите нужди и рязането на кубици за година си е екстра.Веригата на 181-е по-тъничка от на 250-ката и може би заради това реже толкоз добре.Ако купиш по-голямата ще е по-добре,а една MS-250 направо ще ти пасне перфектно,Хускварните също са огън.
          Хускварните са много добри ,но едно нещо не ми харесва в тях-когато си високо в накое дърво и за да угасиш машината трябва да си помагаш с другата ръка...може би е въпрос на свикване,но при Щил гасенето става много по-лесно защото всички команди са направени да може да ги изпълнява и само едната ръка,без дори да гледаш къде е копчето за гасене.
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #20
            От: Помощ при избор на резачка за дърва?

            Старите хъскита са сбутон за гасене ,който се бута в страни,но новите модели са с бутон ,на долу и са много удобни.По-малките кубатури работят на по-високи обороти например до 13-14000,а големите около 9-10 000,затова е нормално ,да си забелязал че е по-високооборотна.Правили сме проба,на 4 марки,Щил,Хъски,Мак клош и Партнер с чисто,нови вериги и еднаква почти кубатура.Разликите са толкова малки в скороста на рязане че е съвсем безсмислено коя реже повече.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ при избор на резачка за дърва?

              Един комшия на село си купи китайска косачka ms 250. Отиваме аз един друг комшия и той в гората за клони след сечта, платихме билет. Комшията с великата ms 250 реши да се прави на тарикат и между клоните да сложи и дебели дърва, запали резачката да реже едно дърво. Нова новичка беше, да е рязал един два пъти с нея откакто я купил, личеше си, че е още чиста. Съборихме едно дърво, неголямо да подчертая, тешихме да го разделим на 4 части, и на третия ряз изсвири , задимя и изпука. Като се върнахме в село я разглобихме , оказа се, че има едмо мазане на веригата, някак си е спряло мазането и веригата затегнала и направо резачката стана за хвърляне. Аз нямам въобще трион, но ако си купувам китайско никога като гледам как 200 лева ги хвърляш за две рязанета.

              Коментар


              • #22
                От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                китайската е ms-250, a щил е mc 250. От личен опит знам, че тази една буквичка може да ти доведе много ядове.

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ при избор на резачка за дърва?

                  Първоначално публикуван от Константин_1 Преглед на мнение
                  китайската е ms-250, a щил е mc 250. От личен опит знам, че тази една буквичка може да ти доведе много ядове.
                  ------------------------------------------
                  Позволи да те поправя лекичко,модела на щил си е MS 250 (възможно е да има и разни буквички след него ,в зависимост от екстрите),ама на машината си пише STIHL, а на китайчето пише само MS 250,никъде не става дума за щил по него.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X