Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

    Колеги има една газка със двигател на Болгар и скорости от Зил. Сполучливи ли са?
    Как гори?Как е вървенето в гората, имат ли мощност в баира?
    Изобщо като ЦЯЛО?
    COOL :P

  • #2
    От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

    Тук в Троян имаше,ама само двигателя беше от Болгар,иначе скоростите,оригиналните на Газката!Има ряс,защо да няма?Все пак е с двигател на трактор,нещо предвидено да тегли тонове,точно както и Газката!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

      Баща ми началото на 90-те направи едната газка с двигател от болгар. В нивата с пълно ремарке се справяше много добре, но на голяма скорост с ремаркето нямаше сили. Все пак си бяха около 10-12т товар. Горенето и беше сравнително добро, но имахме проблеми с номера на двигателя и като въведоха новите номера я бракувахме. Сега е по-изгодно да се ккара бензинова на пропан-бутан.

      Коментар


      • #4
        От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

        Колеги на мене ми трябва в гората със 6 - 7 кубика суров бук да ги изкарва в баира
        COOL :P

        Коментар


        • #5
          От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

          Скоростите от Зил,са най-добрата комбинация,не изключват като газковите,и си има достатъчно мощност,освен това имаш и 5-та.Някога имах ме такава и бях ме много доволлни,малък разход ,сравнително добра мощност ,а след време и куплирах ме и една раздатка от виетнамка заради бавните и вършеше идеално работа.

          Коментар


          • #6
            От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Скоростите от Зил,са най-добрата комбинация,не изключват като газковите,и си има достатъчно мощност,освен това имаш и 5-та.Някога имах ме такава и бях ме много доволлни,малък разход ,сравнително добра мощност ,а след време и куплирах ме и една раздатка от виетнамка заради бавните и вършеше идеално работа.
            Имам същата комбинация, с 10кубика дърва нямаше никакви проблеми. По настоящем е нещо като кемпер, няма никакви проблеми с фургона. Също така дръпнах и диференциала назад, като изместих ушетата на ресиорите.

            Коментар


            • #7
              От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

              С газ 53 в баири по черни пътища може да изкараш този товар само ако е сухо. Малко да е лигаво и забрави просто. От опит го казвам. Преди 6 години рязах гора 5дка и с газ 53 самосвал ги вадих. Сутрин по росата празен едвам влизах. Вдигах коша за да падне товара на задния мост че да не боксува. Иначе товарих по 8 кубика акация. Имаше един баир който празен го пусках на първа, първия път пробвах на втора и беше необходимо постоянно да натискам спирачките. качването му също беше на първа натоварен в сухо и не съм имал проблеми.
              Зиловите скорости ги слагат на дизеловите двигатели понеже са на по-малки обороти. С оригиналните скорости става доста бавна. На 4-та едвам се развиват 50-60км. Зила има по-голямо предавателно число. Скоростната кутия от 1 до 4 са с подобни предавателни числа, а на 5-та е за да компенсира по-бавния диф. Монтирането им на газките е с цел да се компенсира по-бавнооборотния двигател. С такава скоростна кутия спокойно се развиват 80-90км/ч.
              Че не изклучват зиловите скорости не е много вярно. Всичко е доста относително. На наще газки само веднъж имахме кутия която изклучваше, а на един познат зила смени 3 кутии докато уцели читава да не изклучва.
              Недостатъка на газковата е че не е синхронизирана, има някакво подобие на синхронизатори на 3 и 4-та, но не може да се каже че са читави, докато при зила всички с изкучение на 1-ва са синхронизирани

              Коментар


              • #8
                От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                Ти отварял ли си кутия да видиш що има вътре

                Не говори щуротии
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #9
                  От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                  Скоростната кутия на газката не е синхронизирана и скоростите влизат с чалъм,с междинна газ нагоре и междинна газ и двойно амбриране надолу.За не-специалист,превключването по низходящ ред е почти невъзможно и приключва във някое дърво или канавка...
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Скоростната кутия на газката не е синхронизирана и скоростите влизат с чалъм,с междинна газ нагоре и междинна газ и двойно амбриране надолу.За не-специалист,превключването по низходящ ред е почти невъзможно и приключва във някое дърво или канавка...
                    Трябва да усещаш двигателя!Ако си из баир надолу,влизат в момента на изравняване на двигателя,затова,подаваш газ и ръчкаш!Ама аз,руска машина из баир на свободна,не бих оставил,заради "ковящите" спирачки!Иначе,азе не съм специалист
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • #11
                      От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                      Не е кой знае каква философия карането на камион с несинхронизирани скорости. Американците все още произвеждат такива камиони. Доста по-издръжливи са от колкото синхронизираните.
                      Отварял съм доста скоростни кутии и си ги ремонтирам без проблеми. За скромните ми 25 години съм направил над 100-тина скоростни кутии, въпреки че не работя в авто сервиз.
                      Проблема с изкючването е от фиксаторите. Или са износени леглата им или са омекнали пружинките им, а може и двете.
                      Много се отклонихме от темата.
                      Въпросната преработка е много хубава и ако всичко е озаконено, е идеалния вариант за ползване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Скоростната кутия на газката не е синхронизирана и скоростите влизат с чалъм,с междинна газ нагоре и междинна газ и двойно амбриране надолу.За не-специалист,превключването по низходящ ред е почти невъзможно и приключва във някое дърво или канавка...
                        Нагоре е с двойно амбрииране, не с междинна газ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Нагоре е с двойно амбрииране, не с междинна газ.
                          Бъркаш се нещо,надолу,за да изравниш високата скорост на ск,подаваш междинна газ,за да се развърти първичният вал(заедно с коляновия)със малко по-висока,идеята е при изравняване на оборотите на двата вала да превключиш.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                            ?!?!?
                            Бъркаш се нещо,надолу,за да изравниш високата скорост на ск,подаваш междинна газ,за да се развърти първичният вал(заедно с коляновия)със малко по-висока,идеята е при изравняване на оборотите на двата вала да превключиш.
                            Обясни още малко, че да мога да разбера къде бъркам. Аз те поправям, че двойно амбрииране трябва "нагоре" - 1 към 2 към 3 и т.н., а ти нещо казваш за надолу. Къде бъркам, казваш?

                            Коментар


                            • #15
                              От: GAZ 53 двигател с двигател на БОЛГАР

                              Толкова ли е сложно да се помисли. От малка към голяма предавка се прави двойно амбрииране и отнемане на газна. Когато се минава от голяма към малка скорост се натиска съединителя, изклучва се от скорост, отпуска се съединителя и се подава междинна газ, натиска се съединителя и се вкарва малката скорост.
                              Същите упражнения с междинната газ се правят когато не се ползва съединител. Налагало ми се е да карам около 30км със скъсано жило на съединителя. Изклучва се от скорост и се подава неждинна газ. Междинна та газ трябва да е съобразена. Ако се минава от малка към голяма скорост е хубаво да се ускори толкова че да влезе леко предавката при обороти на празен ход. Ако са по-големи оборотите много леко с газта за да се коригира. При обратното превключване е необходимо да се изфорсира повечко двигателя за да се изравнят одоротите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X