Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събирам мнения за Fedima Frontiera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Събирам мнения за Fedima Frontiera

    Извинявам се предварително,ако вече е писано по този въпрос,но не открих нищо с търсачката.
    http://www.fedima-bg.com/?page_id=3&category=56 Някой карал ли е с такива и има ли преки впечатления,как се държат зимата,стават ли и за леки разходки по кални терени и т.н.Общо взето,ако взема такава гума,къде мога да я карам? Ясно е ,че не е строга оффроуд губа,но все пак,ако някой знае повече по въпроса да казва Мерси.

  • #2
    От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

    Гумата е супер за тази цена, аз ги карам вече 3 години . 80% на асфалт, до 140 е ОК, малко са шумни. На лед и сняг също се държат добре. За лека кал също стават.
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

    Коментар


    • #3
      От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

      АЗ пък съм на чисто обратното мнение , на кал така се замазва тази гума , че все едно че няма грайфер за сух асвалт става. Иначе се пързаля ,за сняг да не говорим малко байрче неможех да кача - аз съм карал бф гудрич със същата шарка и то не е регенерат .
      Land rover 2.5 tdi
      0884035413

      Коментар


      • #4
        От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

        Незнам аз като им гледам цените и сравнявам с цената която ми казаха в един от големите магазини за гуми и то за BF Goodrich АТ почти няма разлика ... Колега порагледай повече,но според мен е по-добре да си вземеш истинска гума,а не регенерат!
        YAMAHA RAPTOR 700R

        Коментар


        • #5
          От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

          Еми май ме отказахте... почти я бях купил... ще го помисля още ден два и ще видим до къде ще го докарам
          Мерси.

          Коментар


          • #6
            От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

            Първо кажи за къкав джип ти са необходими и кобатура на мотора да те насочи човек .
            Land rover 2.5 tdi
            0884035413

            Коментар


            • #7
              От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

              Това от сайта на Федима:

              Специална оферта 4 х 4
              235/75 R 15 FRONTE/RA 105 S 210.27 лв


              Това от там, дето продават грабера, ама да не слагам линк, че ще ми се карат:

              General Tire GRABBER AT2
              235 75 15 109S 192 лв
              И двете са с ДДС.

              Аз лично не бих си купил регенерат по-скъп от нова гума, за вас не знам.

              Коментар


              • #8
                От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

                Първоначално публикуван от jorotk Преглед на мнение
                Първо кажи за къкав джип ти са необходими и кобатура на мотора да те насочи човек .
                У60 Смятам да сложа 265/75/16, в конкуренцията на Гудрича АТ ще дойдат с около 400 кинта надолу. Въобще,въпреки че е регенерат,може ли да е някаква конкуренция тази гума на гудрича или на дженерала? Не,че е точно сравнението,но на леката ми кола Дженерала зимния го изхвърлих тази зима,само на 1 сезон,купувах ги чисто нови от Медината,а всичките са все едно съм ги карал 10г и 3 от тях имат балони.Едни такива летни също изхвълих,защото почнаха да се ронят и сложих Мишелин пилот втора ръка,че тоя дженерал ми е черен. Общо взето джипа ми е от скоро и сега е с едни кобри и искам да сложа нещо др. за зимата и незнам какво.Едни го хвалите тоя гудрич,други го плюят.. Преди няколко години пък изтипосах на предната ми кола едни гудричи.. сделани някъде в унгария... ебаси гадната гума... цяла зима ме бутаха,беше толкова твърда и дървена,че нямам думи.Та за това питам за тоз регенерат... В крайна сметка ще послушам по знаещите де... какво да търся?

                Коментар


                • #9
                  От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

                  Моя съвет чисто приятески е да си купиш втора ръка гуми с хубав грайфер, аз взех yokohama geolander и съм страшно доволен от тях а й ще ти са на половин цена .
                  Последно редактирано от jorotk; 28-08-12, 12:58. Причина: правопис
                  Land rover 2.5 tdi
                  0884035413

                  Коментар


                  • #10
                    От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

                    Да купуваш регенерат с тоя грайфер си е кощунство, ако цената е съизмерима с нерегенерати. Тия ги караме рошави (шарка "кобра" например), щото цената на нерегенерат със същата шарка е значително нагоре, и по никаква друга причина. Никакво, ама никакво предимство нямат пред гума нерегенерат - по-тежки, по-трудно се балансират, по-ниска надеждност, и т.н. Ако и цената е близка - тогава защо са ти?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Събирам мнения за Fedima Frontiera

                      general Grabber AT2 е решението на вашите тревоги ...моите 235/75/15 миналата година по това време бяха на 169лв парчето с доставката до габрово...За 10000 км всякакво каране с много глупости съм им взел 1мм
                      и където съм минавал с тях BF goodrich AT не минаваше...
                      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X