Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неочакван проблем с Патрул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: НЕОЧАКВАН ПРОБЛЕМ С ПАТРУЛ

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Навремето когато имах Патрол и на мен се беше появил този проблем.Оказа се луфт в напречната /панхард/ щанга.Беше едва забележим,но....именно тя стабилизира предницата странично!
    Карал съм с разбити накрайници и разбити тампони на предните носачи,но ефекта няма нищо общо.Единственото нещо при разбити тампони на предните носачи е,че при набиване на спирачката,джипа рязко бягаше в ляво/респективно дясно/ и чак единия край на предницата пропадаше надолу...,но никога този т. нар. "Шими" ефект.
    Карал съм известно време и без сложен демфер....повярвай не е от него!
    Според мен,въпреки че на канала всичко е бетон,смени си тампоните на напречната стабилизираща щанга и...може и да изкарам една почерпка...
    Поздрави и успех.
    Още в началото писах че най-вероятния проблем е там...
    Радвам се,че нещата се оправят!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Неочакван проблем с Патрул

      Почерпка си изкара със сигурност.Имам страшна кайсиева .Само остава да се засечем някаде.Може и декември в Шумен ако има състезание.
      0885022939 Недрет

      Коментар


      • #33
        От: НЕОЧАКВАН ПРОБЛЕМ С ПАТРУЛ

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        А сега го закарайте на канал и проверете всичко още веднъж БЕЗ повдигане....

        И всъщност и аз гласувам за ШИМИ, породено от някаква сериозна хлабина по предно окачване.

        Да искарам и аз една почерпка с кайсиева.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #34
          От: Неочакван проблем с Патрул

          Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
          Благодаря на всичкиколеги изразили мнение по проблема но тази които предположиха шими и смяна на тампони на предена панхард щанга се оказаха най прави.Явно при
          Докторите не ми дават твърд алкохол , така че къде ми е БИРАТА ?!
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #35
            От: Неочакван проблем с Патрул

            Малей....ще изпием пиенето на човека бре...
            Оставете го на мира,че следващия път при проблем,няма да смее да пусне тема тук
            Важното е,че проблема се е изчистил и нещата вървят в положителна посока,а поводи за почерка винаги ще намерим,ако не...и без повод става
            Поздрави на всички!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Неочакван проблем с Патрул

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Малей....ще изпием пиенето на човека бре...
              Оставете го на мира,че следващия път при проблем,няма да смее да пусне тема тук
              Важното е,че проблема се е изчистил и нещата вървят в положителна посока,а поводи за почерка винаги ще намерим,ако не...и без повод става
              Поздрави на всички!
              Какво по -хубаво от това да почерпиш колеги съмишленици които са помогнали при нужда.Дано се засечем някаде че да не пращам ракия и бира по еконт.Че хубавото на почерпката е добрата компания.
              0885022939 Недрет

              Коментар


              • #37
                От: Неочакван проблем с Патрул

                Здравейте.Напоследък мисля по-сериозно малко да убера луфта на волана от секторната кутия .Струва ми се по голям от необходимото.Някъде ололо 20градуса е май.Но не бих искал и да перцакам нещо .Самото регулуране доколкото разбрах става от четвъртит болт върху секторната кутия.Някой правил ли е такава манипулация.
                0885022939 Недрет

                Коментар


                • #38
                  От: Неочакван проблем с Патрул

                  Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                  Здравейте.Напоследък мисля по-сериозно малко да убера луфта на волана от секторната кутия .Струва ми се по голям от необходимото.Някъде ололо 20градуса е май.Но не бих искал и да перцакам нещо .Самото регулуране доколкото разбрах става от четвъртит болт върху секторната кутия.Някой правил ли е такава манипулация.
                  Ако се прекали може и секторна кутия да търсиш!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #39
                    От: Неочакван проблем с Патрул

                    Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                    Здравейте.Напоследък мисля по-сериозно малко да убера луфта на волана от секторната кутия .Струва ми се по голям от необходимото.Някъде ололо 20градуса е май.Но не бих искал и да перцакам нещо .Самото регулуране доколкото разбрах става от четвъртит болт върху секторната кутия.Някой правил ли е такава манипулация.
                    А въпросния луфт на загасен мотор ли го има или и на запален/когато хидравликата работи/.Принципно на загасен мотор си има нормално луфт....но след запалване на мотора той изчезва!
                    Ако е така и при теб,по-добре не пипай нищо!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Неочакван проблем с Патрул

                      Луфта на волана е еднакъв и при изгасен и при запален двигател.Няма разлика.Затова мислех да го пристегна малко.
                      0885022939 Недрет

                      Коментар


                      • #41
                        От: Неочакван проблем с Патрул

                        Обирането на луфта на кормилната кутия не е сложно и страшно.
                        Имах почукване в кормилната кутия при преминаване на неравности и луфт мерен на волана 35мм при допуск 0-30мм. При загасен двигател изправих волана, разхлабих контрагайката, поставих помощник да клати леко волана в рамките на луфта и притегнах регулировъчният болт на около 270о . Повдигнах предницата и проверих движението на волана от крайно дясно до крайно ляво за затягане. В двете крайни положения остава хлабина, но тя е конструктивно заложена.
                        В резултат луфта мерен на кормилото стана 5мм., изчезна почукването, след завой волана се прибира самичък и управлението стана много по-точно.
                        Необходимо е внимание защото контрагайката увлича малко регулировъчният болт при окончателното стягане.
                        Описаното е за форд рейнджър, на патрола кормилната кутия е с идентична конструкция, но фирмените препоръки са за проверка на усилието за завъртане на кормилният вал при затягане на регулировъчния болт. Прилагам извадка от ръководството за NissanPatrolY60.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol 3.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5410634
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol 4.jpg
Прегледи:1
Размер:48.6 КБ
ID:5410633

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol 5.JPG
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5410632


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol 1.JPG
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5410623
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Patrol 2.JPG
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5410624

                        Коментар


                        • #42
                          От: Неочакван проблем с Патрул

                          От изписаното в темата стигнах до заключението че така наречения ШИМИ ефект е сбор от различни хлабини в предното окачване.Тампони на панхарда;тампони на предните носачи;луфт в секторната кутия;баланс на гуми.След смяна на тампоните на панхарда ми се стори че нещата се поравиха.Да имаше подобрение но не достатачно.затова прибягмахме и до убиране луфта в секторната кутия.По начало той беше около 35 мм.След корекцията спадна до около 10-13мм.Нямах желание да го намалявам повече за да не стане някой фал.Обирането на луфта става по начина който колегата divj е описал по-горе.След корекция на луфта последва още една доза подобрение.Сега следва и смяна на всички тампони по предните носачи.Като цена са около 150 лв.Надявам се това да изчисти ШИМИ напълно.
                          0885022939 Недрет

                          Коментар


                          • #43
                            От: Неочакван проблем с Патрул

                            Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                            От изписаното в темата стигнах до заключението че така наречения ШИМИ ефект е сбор от различни хлабини в предното окачване.Тампони на панхарда;тампони на предните носачи;луфт в секторната кутия;баланс на гуми.След смяна на тампоните на панхарда ми се стори че нещата се поравиха.Да имаше подобрение но не достатачно.затова прибягмахме и до убиране луфта в секторната кутия.По начало той беше около 35 мм.След корекцията спадна до около 10-13мм.Нямах желание да го намалявам повече за да не стане някой фал.Обирането на луфта става по начина който колегата divj е описал по-горе.След корекция на луфта последва още една доза подобрение.Сега следва и смяна на всички тампони по предните носачи.Като цена са около 150 лв.Надявам се това да изчисти ШИМИ напълно.
                            Колега малко извън темата,сложи ли интеркулера?
                            Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                            0885/511287 ; +393200282393

                            Коментар


                            • #44
                              От: Неочакван проблем с Патрул

                              Все още не съм.От това Шими не ми оставна време за глезотийки.Но сериозно мисля да поработа по въпроса с интеркулера.
                              0885022939 Недрет

                              Коментар


                              • #45
                                От: Неочакван проблем с Патрул

                                Здравей колега diablo, аз имах същия проблем и се оправи, едва когато смених лагерите в шенкелите /ябълките на моста/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X