Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западните машини или всичко различно от Руско.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Западните машини или всичко различно от Руско.

    Добър вечер! Колеги, от доста време се оглеждам и опитвам да набера някаква информация за новите модели трактори. Опитах се да кандидатствам по разни програми за нова машина, но изискванията не ми харесаха и се отказах. За сега обработвам около 250декара, като съм с тенденция за овеличаване. Не ми е по силите, както други колеги от Северна България, да си копувам нова машина, затова мисля да гризна дървото и да рискувам с втора употреба. Искам да попитам тук, колеги който работят с западни машини, независимо марката - аз лично съм се спрял на Ню Холанд и Масей Фергюсън, от към конструктиност, здравина и качество, като не забравим и производителноста, коя машина е по - добра. Става въпрос за диапозон на мощноста около 160 - 190к.с. Какви са най - честите проблеми, дават ли много дефекти на скорости, че аз с тия руски машини съм се наплашил много, особено с ТК-то. Като подръжка как са цените, става въпрос за обслужване, и тука чувам от разни хора, че гумите им били много ама адски много скъпи, един комплект излизал около 15 000лв - че това си са доста пари, аз много не вярвам де, но знае ли се. Благодарен съм за всякъква информация.

    П.С : Свободно може да се дискотират и другите марки трактори. Поздрави

  • #2
    От: Западните машини или всичко различно от Руско.

    Погледни в мобилето има един Щаер,който е бил снегорин на цена 34 000лв 190 к.с,нови гуми.Той ми изглежда най-читав.

    поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Западните машини или всичко различно от Руско.

      Кога ше му изкара парите и ше дойде на печалба от тия 250 декара сигурно при пра пра унуците
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Западните машини или всичко различно от Руско.

        А защо е нужно да е толкова мощен тракторът? New Holland e добър избор.

        Коментар


        • #5
          От: Западните машини или всичко различно от Руско.

          Е, тенденцията е да дигнем почво-обработката на 1000+декара, обаче с настоящата техника, просто не и е по силата, а поле при нас има за обработка, което е пустеещо. Относно цената на гумите, действително ли е толкова висока. Относно мощноста, все си мисля - колко повече, толко повече и по-добре, един път на машина да е по - леко, един път това си е огромен вклекач, който може не само да обработва земя. Става идеално за прибиране на бали от блока с 3-осно ремарке. По неофициална информация - чета из нета, обаче все неясни неща, по - малките трактори, като мощност няма компресор за въздух, незнам до колко е истина, никога не съм се сблъсквал с такава техника. Твърдо съм решен да взимам, но все пак е втора употреба, а това е техника, която е натоварвана доста от предишните притежатели. Затова искам да посъбера малко информация. Ще се ползва като влекач на ремарке, като снегорин и още камара неща - това за мен е мултифункционална техника. В Гърция видях, прикачно ремарке, което сабира само балите,като се вдига като самосвал и реди балите в редица,това чудо олекотява работа по брибиране на бали на 100%, като отпада работната ръка, което е най - трудното нещо за намиране. За това ремарке си иска голяма машина. Всяка информация е добре дошла. Поздрави
          Последно редактирано от Rocco; 24-08-12, 22:25.

          Коментар


          • #6
            От: Западните машини или всичко различно от Руско.

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Погледни в мобилето има един Щаер,който е бил снегорин на цена 34 000лв 190 к.с,нови гуми.Той ми изглежда най-читав.

            поздрави
            Въждал съм го на живо този Щаер, намира се на изхода на град Велинград в посока Пазарджик, изглежда добър трактор, но мисля че е стар

            Коментар


            • #7
              От: Западните машини или всичко различно от Руско.

              Като търсих информация в нета за този модел,сравнен с аналозите си,ми по всичко ги минава.Специфичен разход на гориво,теглителна сила,въртящ момент на двигателя,скоростна кутия и др.Все пак това е Щаер от истинските години,когато се е правила техниката много здрава.Щом руските от 80-те още бръмчат,този при добро обслужване ще ти бъде верен много време.

              поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Като търсих информация в нета за този модел,сравнен с аналозите си,ми по всичко ги минава.Специфичен разход на гориво,теглителна сила,въртящ момент на двигателя,скоростна кутия и др.Все пак това е Щаер от истинските години,когато се е правила техниката много здрава.Щом руските от 80-те още бръмчат,този при добро обслужване ще ти бъде верен много време.

                поздрави
                Колега, сериозно ме запали по Щаера, идната седмица ще отивам да го гледам.

                Коментар


                • #9
                  От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                  Искам предимно обработваемата от машината земя да ми изкарва фураж за говедата, не съм тръгнал да правя бизнес, то че няма да се изплати такава сериозна инвестиция с парче земя няма, но поне ще работя с истинска и кадърна техника. Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                    Rocco както каза Стария във от тези нови машини няма евтина и достъпна техника.Ти ще я плати а после дали ще се изплати?За тези 1000декара който искаш да направиш ако питаш мен си вземи 1 КА а недей дивея с тея Щаере,Диъри и тем подобни техники.Говорил съм със много рендатори който имат нова техника и стара руска.Еми какво да ти кажа сее и тори с новото земе ли да оре и да дискова пали КА-то.Говориме че хората имат по 5-6 хил декара.Тези новите машини са много капризни на консумативи и части.Това е моето мнение,пък избора е твой!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                      И така и не е така.Като качество и бързина на обработка няма какво да говорим,западната техника е много напред.Не ме разбирай погрешно,сигурно и руската в момента е добра,но нямаме достъп до нея.Щом Беларус и Кировец за износ предпочитат да слагат двигатели на Мерцедес и Дойц в моделите си над 130 к.с?

                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                        Пак ще кажа не съм имал близък допир до западните машини, също така не казвам лошо за Т-то. Един познат има Т-150 и две Рено/Клас, те там са еднакви само с различни цветове. Човека казва Т-150 не оре,а рие земята като булдозер, като обработваемост, разход и надежност казва, че Рено/Клас машините са хиляди пъти по-добри и доста по икономични от Т-то. Т-150 го използва за дисковане, твърди че се справя по-добре с дисковата брана от Рено/Клас е Беларус изобщо не иска и да го коментира и аз съм чувал лоши отзиви за Беларусите, но немога да кажа. Имам Болгар ТК-82, е това не го пожелавам и на най-големият ми враг, толкова чуплива и калпава машина не съм виждал никаде. Моят страда и от недозавиване заради предния мост, да видиш как се обръща в края на нивата, абре направо нямам думи. В един момент на човек му писне от всичко, просто тези машини са остарели морално и Болгар и Т-150 и другите булдозери и камион и всичко що е от СССР, за времето си са били хит, но сега просто нямат приложение. Аз не искам този трактор да ме направи "милионер" и няма да обработвам по 4-5хиляди декара. Ще се ползва предимно за селскостопански нужди, като съчетавам с почвообработка за някой и друг декар жито. В момента е същото, както се говореше и за западни камиони - абе хубави са ама като се счупи, няма намиране на части и са много скъпи. Аз да си карам шкодата и да си ми е мирна главата, ето навлезнаха западните камиони в България, и се карат и се чупят и се ремонтират и така. Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                          Ти като не можеш да подкараш Болгар, къде си тръгнал да летиш нависоко
                          Болгар и Т150 с добър двигател (Краз) са добри машини. Много издръжливи на работа. Но така като чета имаш проблем с поддръжката и квалификацията на работната ръка и няма да се справиш с тях, така че пробвай си късмета. Ако уцелиш нещо полуизправно и го пазиш и имаш малко късмет, може да издържи много време. Какви обработки правиш за тези фуражи? Зърнопроизводство, и друго има ли?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                            ТК-то освен оран, извършва и извозване и разхвърляне на естествения тор по ливади с двуосно руско ремарке, специално предназначено за разхвърляне на естествен/оборски тор. Използвам го за балиране - около 7-8хиляди бали, тази година стигнах на 10хиляди с сламата, всяка пролет прокарвам вади с каналокопател. Абе колега да ти кажа подържам го тоя дерт, не съм го отавил, да не е смененон маслото и филтър - от към двигател нямам проблем, след като му направих основен ремонт, ядове не е създавал, другите агрегати много му се чупат - особено скоростите, няма нещо да не е сменяно, като се почне от първичен вал и се мине през касета на скоростна кутия и свършиш на дифернциал. Най последния куриоз е, както си беше нормално и безпроблемно тръгвам заз да балирам и ми изпадна гумата, барбар с полуоската и карантийте от вътре - шчупил лагера. Сега започвам да навлизам в тази насока за оранта и си мисля, че болгарчето не е направано за подобно издевателство, айде с 100-200декара ще се справи, но като се сконе на по-голяма площ не го виждам. Начина на обработка на земята го правя по следния начин - разоравам с плуг, след това го минавам с дискова брана, изчаквам малко да олегне земята и пак минавам с браната.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                              купувай си Т 150 верижномного дурако устойчива машина е и му се сменят само веригите и маслото при правилна експлотация гресира се 1 път на сезон и е доста здраво

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X