Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западните машини или всичко различно от Руско.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Западните машини или всичко различно от Руско.

    Според мен грешно го правиш.Аз какво правя.Оре се веднга след жътвата на плитко.Предсеитбено се оре до където се забива плуга,след това култивирам(1 или 2 пъти) и сея(валирам).Много важно нещо е култивирането,не позволява на почвата да се изсушава.Диковата брана се ползва единствено за чистене на площите,от нея добив не чакай.


    поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Западните машини или всичко различно от Руско.

      Всяко предложение е добре дошло, за втори път ще сея и не съм наясно как стават нещата, не напразно е казано - човек се учи докато е жив. Относно верижното Т-150, как мислиш да го транспортирам това чудо по републиканската пътна мрежа, или трябва да му купувам лодка и влекач

      Коментар


      • #18
        От: Западните машини или всичко различно от Руско.

        Аз съм ползвам колесно Т и Болгари. И двете като са в ред са добри. Абсолютно същите впечатления имам и от западните машини, но май има разлика в цените за всичко. За агротехниката - има доста варианти, не ми хареса по-горе споменатия, но това е друга тема и не е за тук. За ремонта на Болгар - двигателят е последното и най-лесно нещо, то си е напълно ясно, че трябва да се направи да е в ред. Явно имаш проблеми с ремонта на скоростна кутия, защото аз като направя един трактор се счупва след хиляди часове работа и/или най-вече от неправилно превключване на скоростите. Качеството на частите трябва да се проверява. Не е задължително по скъпите да са по-хубави. Предполагам, че не сте регулирали и/или сглобили правилно главното предаване или сте замърсявали маслото с железни парченза от 6/8 и други предавки. После нещата са като лавина - едното повлича друго.
        За съжаление горното е лесно за мен, но не и за повечето колеги заради липса на информация, условия за работа, пари, планиране и какво ли не. А аз пък взех, че зарязах тази ми любима работа поради горните причини. А вървеше прекрасно

        Точно по темата - не знам какво да кажа. Късмет с избора

        Коментар


        • #19
          От: Западните машини или всичко различно от Руско.

          Ето един сайт в който има налична информация за почти всички модели трактори.

          http://www.konedata.net/Traktorit/traktorit.htm

          Конкретния модел има максимален 790НМ въртящ при 1400 оборота.Много малко техника може да се похвали с това за 190 к.с
          Друг такъв трактор от тази година Massey Ferguson 3680 има само 670 НМ за 180 к.с.
          Ако си ходил да го гледаш как е,моля сподели с нас.

          поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Западните машини или всичко различно от Руско.

            Заима ли се с нещо?

            поздрави

            Коментар


            • #21
              От: Западните машини или всичко различно от Руско.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Заима ли се с нещо?

              поздрави
              Не съм се занимавал. Имам много друга работа, горе доло се справих и през идната седмица, мисля да ходя да го гледам. Колеги да споделите нещо за Renault Ares 735 205 конски сили

              Коментар


              • #22
                От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                В ей този форум тази тема е за електронният блок на трансмисията/преден мост, но няма пресен отговор. Може да са се оправили. Същото лектронно чудо го има на други модели, не само на този, може да има писано някъде повече. http://www.renault-agriculture.co.uk...9f8e37a6a7c2ea
                renault ares 735rz suspended front axle problem by ares735 » Thu Jan 12, 2012 9:08 pm

                Hi can anyone help me where can i find the electonic modul of the suspended front axle in a very good price please help me because the modul went wrong.


                Пише "търся електронния блок на предния мост на добра цена, че се повреди"

                Коментар


                • #23
                  От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                  Рено малките модели са с двигател на Ивеко,(до 160-170кс.)големите на Джон Диър.Скоростните кутий не мога да кажа какви са.Като всеки един французин,страдат от електрониката.За мен си турси малко по стар,но истински трактор.Джон Диър.Масей Фергюсън,Щаер,Валтра(Валмет).Фенд по-стар модел с Ман двигатели и ZF кутий.За мен това са марките трактори.

                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                    Проблемите с електрониката са доста обезпокояващи, на един познат Мерцедеса му даде фира някакъв потенциометър за ускорението(подаване на газ от педала). Човека се изръси камара пари (2000лв) за това чудо, а е голямо колкото кибритена кутия. Благодаря за информацията колеги.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                      Колега, занимавам се със селско стопанска техника, ако те интересува мога да ти направя предложения за трактори тел.0878632690

                      Коментар


                      • #26
                        От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                        Здрасти колега ТК е наистина зле откъм скоростите Още като излезе от завода си почваха Ти като го купуваше не знаеше ли това Имам приятел който си внесе два Джон Диър на старо и до сега вече пет години ги напъва и нищо им няма Като имаш в предвид че му ги карат различни наемници които не пазят машината Гумите за пет години не са им мръднали почти Е верно не са евтини но не са и толкова колкото ти каза А има и втора употреба Не прави компромис с машините Те си вадят парите Ще забравиш за каквито и да било ремонти Аз имам едно малко Мицубиши и едно ЮМЗ Мицубишито го имам от седем години и наливам само нафта и сменям консумативи Нищо друго Просто западните машини служат доста вярн о и качественно И ако се решиш няма да съжаляваш Но не взимай в никакъв случей Щаер Форд Рено Голямо дърво са Ще патиш доста В Мобиле ДЕ има Мерцедеси на разумни цени Поразрови се малко И проучи Друго е да си го вземеш от първи собственик Може да слезеш и малко надолу с цената А и във Германия има закон за обявяването на реалните моточасове километри и година Като дойдат в България търгашите не ги обявяват реално тези неща Защото нямаме закон като немският Но без пари никъде не дават Хубавото си струва кинти Но ти това го знаеш де

                        Коментар


                        • #27
                          От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                          е добре е да го купиш този грохнал котър за 30 000 хиляди лв и да работи безпроблемно това е АБСУРД!Тези Кейсове тези диъри и те са дефектни като нашенските с разликата,че за 1000лв стегаш руския чиреп и ще служи вечно,а на тез западняците 1000лв са ти за добър ден.То са масла то са филти и какви ли не дивотий.За наще кокошкарси работи и руското си е добре,но това е мое мнение просто споделям

                          Коментар


                          • #28
                            От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                            Колеги, уш го стягам пустият Болгар, ама все си има по нещо, ако не са скорости, ще изпадне полуоската барбар с всичките глупости вътре, или ще "замаже" шлиците на първичната ос заедно с съединителя. След нова година отивам да гледам Massey Ferguson 8250 - 1999година, 182конски сили, ако не стане с него имам в предвид и един John Deere 145конски сили с преден навес. Прочетох тук - там, няма много оплаквания от Massey Ferguson, вие какво ще кажете, дали си струва

                            Коментар


                            • #29
                              От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                              Не мога да се сдържа!
                              Смени си професията. Щом Болгар не може да вкараш в пътя, вземай каквото ти падне. Във всички случаи ти няма да можеш да го поправяш. Ще разчиташ на късмет с износването и повредите и на чужда помощ в обслужването.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Западните машини или всичко различно от Руско.

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Не мога да се сдържа!
                                Смени си професията. Щом Болгар не може да вкараш в пътя, вземай каквото ти падне. Във всички случаи ти няма да можеш да го поправяш. Ще разчиташ на късмет с износването и повредите и на чужда помощ в обслужването.
                                И аз също!Болгара(МТЗ-80) е прост като гъбено семе,явно колегата е попаднал на китайски ментета.Имам два от старите МТЗ-та,(взехме ги от ликвидация)единия беше гол като пушка(на корито),другия имаше само 9-та.Съборих ги напълно,ревизия,смяна на повредени и износени чаркалаци и от 95-та до 2011г опъваха каиша.По табелки единият е 71-ва а другият 74-та година,около пет години работех 2000дка само със тях,на първият мотора не съм го бутал,вторият е на два комплекта ризи и бутала,карани са от куцо и сакато и все още са в добро здраве,почиват тази година,взех два Хърлемана за отмяна.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X