Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Първоначално публикуван от vanio velev Преглед на мнение
    Извинете за може би глупавият въпрос но не разбрах от къде се взима вакуум за вакумрегулатора на помпата.
    Не е вакум, а е налягане на турбината. Ползва се маркуча, който при електронната помпа отива в МАР сензора.

    Саше, при мен разхода падна с около 1л. Вървежа над 2к оборота е по-слаб, но за негова сметка колата не е такъв мъртвец в ниските - причините ги писах по-рано. Разход извън града - 7, а в града 9. Зимата не съм засичал, няма смисъл. Ако не си карал такава киа преди това и се качиш, изобщо не се разбира, че има нещо различно по колата от оригиналното й състояние.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Съвсем скоро ще разберем какво е с механична помпа.

      Коментар


      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Почна ли я?
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Направи някоя снимка като стане готова.

          Коментар


          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Някой беше писал тук, че присецването на равномерен ход, е от повече аванс, или по-малко не си спомням точно.
            В този ред на мисли, може ли да се регулира ръчно аванса на помпата? Говорим за фина настройка чрез завъртане.
            Явно със смяната с механична този феномен изчезва.
            Останалите неща като вървене и разход, според мен са въпрос на настройка на самата помпа.
            Повечето колеги твърдят, че във вървежа почти няма разлика, или има пренебрежимо малка.
            Освен Пенчо. Но вероятно щото неговата е с паджерова помпа.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Киата има центровка на горивната помпа която е много важна. Карал съм я в закъснение в предварение с повече с по малко и пак леко придърпва. Видях че придърпването не спира с предварение и закъснение и сложих горивната помпа на щатния белег. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-04-17-12-58-59.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5785983
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-04-17-12-58-21.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5785984
              На щатния белег не пуши, има най много мощност, най тиха, разхода е най малак и придърпва най малко почти не се усеща.
              Днес дигнах 160 на 5000 оборота с щатните гуми двигателя не се чува как работи. Всеки може да си вдигне капака и да провери белега на помпата, ако не е на този белег при следващата смяна на ангренажния ремак кажете на майстора да премести помпата ще останете много доволни.

              Коментар


              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Колега, да бе прочел поне това което си пуснал като картинка...Хората са написали да си поставиш белези, за да може лесно да събереш всичко обратно като свалиш помпата.
                А центровка се прави по друг начин и той е описан пак на руски в същото ръководство.
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  Не съм чел ръководството защото не знам руски, ще обясниш ли как се прави центровката.

                  Коментар


                  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Точно с въртене на ГНТ-то се прави центровката,но къде и какво се гледа е друг въпрос.
                    Трудно е за обясняване.Само да спомена,че трябва микрометър.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Електроната помпа на кията се стяга на белега и е готова кореиците са го измислили. Ако се слага механична помпа от друга кола е друга бира и трябва да се центрова с микрометар.

                      Коментар


                      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        На моята няма оригинално поставен белег,аз съм си направил такъв.
                        И на оригиналното ГНП,пак се прави с микрометър.
                        Те хората са го написали.Сега ако питаш къде го пише,пак в руското ръководство.
                        http://automn.ru/kia-sportage/kia-29..._id2-3454.html
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Добре е обяснено как се прави, но като има белег няма смисъл да я въртиш. Добре си се сетил да направиш белег ако ти се наложи да я сваляш няма да ти трябва микрометър.

                          Коментар


                          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Първоначално публикуван от sabiqta Преглед на мнение
                            Електроната помпа на кията се стяга на белега и е готова кореиците са го измислили. Ако се слага механична помпа от друга кола е друга бира и трябва да се центрова с микрометар.
                            Нищо не са измислили корейците. Белег оригинално няма! А като поставиш белег преди сваляне на помпата, то после е лесно да постигнеш приблизително точна центровка.
                            Без уред /микрометър/ не може да се постави точно центровката. Отклонението е +/-0.02мм на хода на плунжера на помпата. Някой наема ли се с такава точност да го направи без уред?
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Принципно, продължавам да съм на мнение, че ако човек не може да си направи центровката сам, без помощни средства с поне 90% точност, няма работа да пипа по помпата. Това само принципно нали. Иначе да - с микромер за абсолютна точност.

                              Белега съвсем не е миродавен, даже бил той и фабричен, обикновено е само отправна точка. С износване на елементите в помпата, дюзите и двигателя, често центровката далеч не е това, което е била преди 300хил. км, когато автомобила е излязал от завода. Изобщо, варианти много, силно износен и започнал да се разтяга вече ангренажен ремък също оказва влияние. Има съвсем голяма вероятност, дори при направен белег преди сваляне, при поставянето пак да се наложи да се коригира леко според определени съпътстващи ремонта събития. Тва просто защото помпата не се сваля безпричинно в повечето случаи.

                              Иначе, по съществото на темата. Да се лекува придърпването на тая помпа чрез центровка е като да се сложи лепенка на ужилено от пчела - замаскира се положението и толкоз. Ефект може да има, но минимален. Според мен проблема продължава да е в главата на помпата и по-точно в контролирането на празния ход. Дали заради мизерии, натрупани с годините употреба, или заради износване, помпата мисля спира да контролира коректно подаването на гориво на празен ход.

                              Подобен симптом имат повечето маздови бензинови двигатели от тези години, писах и по-рано за теорията си. Там се коригира лесно, като се вкара колата в сервизен режим и празния ход се регулира от предвидения винт на дросела. Ако обаче процедурата не се изпълни в сервизен режим, резултата е нулев и има действие точно до момента, в който изгасите колата и я запалите пак.

                              При опити още преди да сменя помпата на Кичка с механична установих, че поведението е сходно. Ако се регулират оборотите за празен ход от винта на ТПС-а, нещата заспиват, колата се оправя, спират да подскачат оборотите, спира да придърпва и всичко е супер. Цялата тая радост обаче трае до повторното запалване на автомобила, когато явно той приема новата първоначална стойност на ТПС-а за нулева, в което реално има логика и почваме пак да лашкаме оборотите.

                              Подозирам, че има някакъв начин за регулиране на тоя празен ход, няма как да няма, но уви корейски не разбирам, а българо и англо говорящите фенове на модела не са много. Липсата на адекватна диагностична апаратура и хора, които да работят кадърно с нея също не помага.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Тази регулировка е стандартната финна центровка за всички подобни помпи на Бош и Зексел. Дори стойността на хода на буталото, винаги е написана на видно място из коша на мотора. Само число на малка табелка, без никакви други обяснения към него.
                                Придърпването на тия помпи също е стандартен проблем, чисти се управлението в главата на помпата и се оправят. Нищо не ви струва да пробвате преди да сменяте с механична, поне по-смелите и технически подготвени от вас. За целта се сваля само главата на помпата, има доста теми из нета, така на първо четене ще потърся, поне по картинки да стане ясно да какво става въпрос:
                                http://www.forum-auto.com/pole-techn...ujet381015.htm
                                https://lemecano.fr/2012-03-15/pompe...enti-instable/
                                https://www.darkgyver.fr/reparation-...-inductif.html
                                Само не разбрах защо първите които намерих са на френски, но картинките са важни.
                                Имам две коли с такива помпи, лично съм свидетел, че от процедурата има резултат. Но аз нямам нерви за такава работа и съм си плащал за процедурата - последно към 150-200лв вървеше и се правеше за по-малко от час(преди 4-5 години). При сглобяване трябва да се нагласи и цикловата порция за което си трябва диагностичен уред с гледане на живи данни.
                                Оборотите на празен ход, ако въобще е възможно да се променят, трябва софтуерно коригиране. Но не е в тях проблема.
                                Последно редактирано от cecoa1; 18-04-18, 13:37.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X