Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Полезно инфо и пак за съжаление опираме до диагностична апаратура, която за нашите кошници е трудно достъпна по нашите ширини... Има известна логика и празния ход да лекува частично този проблем в такъв случай.

    Иначе, ако някой колега иска да пробва с почистването, мога да предоставя цяла помпа срещу изключително символично заплащане. Бих се хванал да я разглобявам и почиствам, но нямам на какво да я сложа за да я пробвам вече.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Когато се слага механична помпа от Паджеро къде се прави центровката - в предварение или закъснение?

      Коментар


      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Има два варианта за паджерови дюзи според ауто дата. 120 или 150 бара. Следователно, при положение, че няма как да се знае от кой вариант точно е помпата, най-добре почваш с неотрална центровка с повече сколнност дори към закъсненето и връщаш към предварение докато почне да пали нормално и да не чука повече от нормалното. Една идея повече закъснение е по-добре от колкото повече предварение при нашите мотори. При все, че помпата сигурно ще е минала профилактика и майстора ще знае за какво ще се ползва, би трябвало да ти е решил въпроса с количеството на горивото още на стенда.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Колеги по неволя,имам няколко запитвания относно механична помпа от Kия.В скоро време май ще хвърлям старата ел.помпа на и мисля да си сложа механично ГНП от Кия. При тази механична помпа как стоят нещата,нещо трябва ли да се преправа при положение че тя ще си е оригинална от КИЯ само че механична,с турбото как ще стоят нещата?

          Коментар


          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Би ли споделил,от каква Киа е ГНП-то?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-d79af7f9ce4c9804dd6b8913c1e55a2f-V.jpg
Прегледи:1
Размер:230.0 КБ
ID:5795709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-25bc85b5c243419be4672647976125b4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5795710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1a37f1c851f3cb3211cccc92db37ecab-V.jpg
Прегледи:1
Размер:226.3 КБ
ID:5795711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-b51bc01f249858f14d5cff87a63edde4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:220.6 КБ
ID:5795712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-b51bc01f249858f14d5cff87a63edde4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:220.6 КБ
ID:5795712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-f3953e75da965620bc3e229af60f6453-V.jpg
Прегледи:1
Размер:198.4 КБ
ID:5795713

              Коментар


              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Тази ще стане ли,била свалена от Кия Спортидж 1 JA98г.Тди

                Коментар


                • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                  Тази ще стане ли,била свалена от Кия Спортидж 1 JA98г.Тди
                  Да.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    Да.
                    А нещата с турбото как стоят с тази помпа,как ще се свърже?

                    Коментар


                    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                      А нещата с турбото как стоят с тази помпа,как ще се свърже?
                      Тоя маркуч от мембраната отгоре на помпата, го свързваш по колектора след турбото. Щуцер трябва да има, а ако оригинално е с MAP, го връзваш на мястото му.
                      Тая мембрана отстрани, е нещо вероятно за вдигане на оборотите при включен климатик.
                      Отделно, долу на лостовата система се закача още едно жило, за аванса при студен мотор и евентуално пак да вдига леко оборотите. Вероятно, оригинално, жилото го дърпа термоампула, която се слага някъде да я топли антифриза (на много коли е близо до термостата, на малкия кръг), за да се осигури автоматично действие на системата според температурата. Но нищо не ти пречи, да си намериш подходящо жило, и да си го направиш да се управлява ръчно от вътре.
                      Може да се пробва и без да го връзваш, при някои мотори не оказва голямо влияние и си палят и работят без да се ползва това устройство, дори и в сравнително големи студове.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Поръчах помпата,следва обслужване и монтиране.

                        Коментар


                        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          . Но нищо не ти пречи, да си намериш подходящо жило, и да си го направиш да се управлява ръчно от вътре.
                          Може да се пробва и без да го връзваш, при някои мотори не оказва голямо влияние и си палят и работят без да се ползва това устройство, дори и в сравнително големи студове.
                          Може и без жило. Аз го направих с моторче за реглаж на фаровете.

                          Коментар


                          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                            Тази ще стане ли,била свалена от Кия Спортидж 1 JA98г.Тди
                            Бях убеден на 100%,че няма такова животно за Киа 2.0 ТДИ,механично ГНП.
                            Явно има.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Бях убеден на 100%,че няма такова животно за Киа 2.0 ТДИ,механично ГНП.
                              Явно има.
                              Има, има. И аз от доста години съм с точно такава.

                              П.П. И не само това. Елемента и други части стават от електрическа на механична и обратно. Аз си пазя старата, чийто елемент е читав и ако ми потрябва няма да се чудя от къде да взема.
                              Последно редактирано от siem; 07-08-18, 08:23.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Има, има. И аз от доста години съм с точно такава.

                                П.П. И не само това. Елемента и други части стават от електрическа на механична и обратно. Аз си пазя старата, чийто елемент е читав и ако ми потрябва няма да се чудя от къде да взема.
                                Колега я кажи как минава монтажа на тази помпа към двигателя,сменя ли зъбчатката от електронната или си остави тази на помпата,в случая аз като ми е с зъбчатка механичната да ги разменя ли.Тези букси които са на механичната могат ли да паснат на другите букси,с мощността как е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X