Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонти по трансмисията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонти по трансмисията

    Предлагам в тази тема да споделяме кой какви ремонти извършва по трансмисията на Уаз-а, със какви части (от къде, цени и качество), впечатления след ремонта и тн. На мен ми предстои ремонт на СК и РК... тъй като 1,2,3 и задна скорост дават проблеми... нали често неходя във гората и затова дотук се стигна Намерих от едно време в грес и хартия блок макара за 1-ва и задна... проблема със 2-ра предавка е че при по-високо обороти и спускания изключва... явно зъбното колело е засмяна При 3-та проблема е доболка познат... синхронизатор... Предавателната кутия ми е от стария модел Решил съм да отстраня горепосочените проблеми и да подменя всички лагери със нови... Дайте предложение какви лагери да си купя... и със какво масло да карам занапред че нямам намерение да сложа ЕР-90 и силикон от чевения и семеринги от руските... които са вдървенели от престой по скадовете
    Разпределителната кутия има проблем със бавните скорости... хронична болест за почти всеки Уаз Изключват... Проблема е ясен... голямото зъбно колело е износено... Замислям се дали да го сменя със ново или да си го оставя... Тъй като сегашните части са правени по "ръчен труд" и със некачествена стомана Надявам се че темата ще бъде интересна и полезна за много колеги... Поздрави на всички фенове на марката
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Ремонти по трансмисията

    Преди доста години се занимавах с УАЗ .За да изключва някаква сорост 99 % муфата е за смяна или кученцата не са в ред.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонти по трансмисията

      Имам ги всичките изброени проблеми, освен това при мен вият много на 1, 2 и 3 скорост, също така имам гоолям луфт в самия скоростен лост.
      Тази събота и неделя съм намислил да ги свалям.
      Ще следя темата с интерес.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Ремонти по трансмисията

        На моите несъм насрочил дата ама... скоро ще е При мен част от проблемите идват и от капака и от механизма... това е ясно Сега е момента да ги направя качествено... и ако пак дадат дефекти слагам пак рошавите регенерати и всичко ще направя сол Частите които нямам в гаража мисля да ги поръчам от Карбон... пък крайния резултат ще го видим Поздрави и успех!!!
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X