Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Двигател ГАЗ 53

    Колега никакви филми не гледам аз ги правя В лошо време съм се качвал(празна) на такова място където едвам Уазките вървят, но нали знаеш много е важно зад кормилното устройство. А скоростите какво им има само малко хъркат, а за спирачките мога да ти кажа че са перфектни. Вчера слизах с 9кубика суров бук в едно нанадолнище(черен път) и бях качил един от товарачите с мен направо му се напери косата(на първа скорост спирачка и колата едвам спира едно кално нанадолнище да си ебе мамата, а на излизане един баир и какъв филм беше Газката танцуваше) А с тая твоя дизелова газка за гората изобщо не ми говори, тя е хубава само за сухо време. Много е тромава и ако има лош участък не може да я засилиш за да го премине. А ако си и сложил предно вече говорим за друга бира
    Последно редактирано от boss_901; 07-11-12, 12:15.
    COOL :P

    Коментар


    • #77
      От: Двигател ГАЗ 53

      Първоначално публикуван от пламен73 Преглед на мнение
      (Със 9 кубика суров бук в голямо нанадолно колата си спира перфектно.)Колега извинявай но къде ги качи тези 9 кубика.Струва ми се тежат повече от газката.(1кубик около 600-700кг.)
      Колега каросерията е дълга 4,20(при затворен капак), височина 1 метър, широчина 2,20. На четири реда колега ги качих. Веднъж и бях качил 12кубика(сухар) с отворен капак(вързан със сенджири за клемите и капака става на равно с каросерията), само по асфалт и в едно нанагорнище се вдигна предницата
      Последно редактирано от boss_901; 07-11-12, 12:22.
      COOL :P

      Коментар


      • #78
        От: Двигател ГАЗ 53

        Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
        А с тая твоя дизелова газка за гората изобщо не ми говори, тя е хубава само за сухо време. Много е тромава и ако има лош участък не може да я засилиш за да го премине. А ако си и сложил предно вече говорим за друга бира
        Тя бензиновата една мощност вади, че направо с тия "9 кубика суров бук" в кален баир направо лети самолет и едвам, едвам стъпва на земята. Там дето ти мреш на 1ва скорост, аз с болгара и зиловите скорости перкам 2-3, ама то мани, уазкоподобния мотор е по-добър от този на ТК-то и твойте засилки из горите, все едно си на рали. Колега, имам го тоя кютук и знам кво струва. Поздрави

        Коментар


        • #79
          От: Двигател ГАЗ 53

          Че има бензинови газки които се уцелят след ремонт вървят страхотно за такъв камион/немога да си го обясня но е факт 1 на 10 сигурно са/, но това да ме убеждаваш че празен един камион, особено с един двигателен мост е проходим в кал или сняг повече от руски джип е...
          А че скоростите са си скорости, спирачките- сприачки сравнение с газковите е също факт.

          На моя бивш Зил157 празен неможеше да бележи в наклон /сняг или кал/ с 6кубика се представяше добре в сняг с спуснати гуми, с 8-10 в кал имаше сцепление чак тогава, говорим не за тресавища а горски пътища с наклони и коловози от виатнамки и зилове.
          Трябваха му 50коня си мисля като най голям недостатък за мойто ползване, но за товара дето е предвиден да качва по такива терени си му стигаха (3,500-4,500кг по документи).

          Поздрави,
          следя темата с интерес макар че се получават коментари различни от заглавието!

          Колегата започнал темата ако е решил да сменява двигателя с същия, имам някой друг газков.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #80
            От: Двигател ГАЗ 53

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Тя бензиновата една мощност вади, че направо с тия "9 кубика суров бук" в кален баир направо лети самолет и едвам, едвам стъпва на земята. Там дето ти мреш на 1ва скорост, аз с болгара и зиловите скорости перкам 2-3, ама то мани, уазкоподобния мотор е по-добър от този на ТК-то и твойте засилки из горите, все едно си на рали. Колега, имам го тоя кютук и знам кво струва. Поздрави
            Колега дизелака е хубав ама е много тромав и ако искаш някой слънчев(ден с повече облаци) може да ги пуснем двете газки в гората да направим едно рали А с 9 кубика суров бук в голям баир трябва да дойдеш да ме теглиш. По принцип като е натваряна Газката в повечето случаи спускам
            Последно редактирано от boss_901; 10-11-12, 10:10.
            COOL :P

            Коментар


            • #81
              От: Двигател ГАЗ 53

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Че има бензинови газки които се уцелят след ремонт вървят страхотно за такъв камион/немога да си го обясня но е факт 1 на 10 сигурно са/, но това да ме убеждаваш че празен един камион, особено с един двигателен мост е проходим в кал или сняг повече от руски джип е...
              А че скоростите са си скорости, спирачките- сприачки сравнение с газковите е също факт.

              На моя бивш Зил157 празен неможеше да бележи в наклон /сняг или кал/ с 6кубика се представяше добре в сняг с спуснати гуми, с 8-10 в кал имаше сцепление чак тогава, говорим не за тресавища а горски пътища с наклони и коловози от виатнамки и зилове.
              Трябваха му 50коня си мисля като най голям недостатък за мойто ползване, но за товара дето е предвиден да качва по такива терени си му стигаха (3,500-4,500кг по документи).

              Поздрави,
              следя темата с интерес макар че се получават коментари различни от заглавието!

              Колегата започнал темата ако е решил да сменява двигателя с същия, имам някой друг газков.
              Колега Газката не е по проходима от Уаз, обаче от ЗИЛ 130 ,ИФА(само със задно) е бая по-проходима и за камион само със задно си е бая проходима
              COOL :P

              Коментар


              • #82
                От: Двигател ГАЗ 53

                Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
                Колега Газката не е по проходима от Уаз, обаче от ЗИЛ 130 ,ИФА(само със задно) е бая по-проходима и за камион само със задно си е бая проходима
                Добре колега, ти я изкара тая газка ебахте в горския звяр, аз за кво си купих ЗИЛ 131, по-добре да си бех карал кокала, като му знам възможностите и качествата колко струва това конструктивно недоразомение. Ти ми обясняваш, че с стоков мотор с 9кубика бук подскачаш из баирите, като дива коза. Да ама не, това беше трудно за УРАЛ!! с мазов мотор, казвам го от опит, ти продължаваш да клапотиш некви глупости, 5 литров мотор с размер на буталото, като пвц чашка за еднократна употреба. Имам едно такова чувство, че само пишеш да си интересен, е по тоя начин нема да стане. А направи един клип в "стръмен баир" с 9те кубика бук на тая газка да видим, като си тръгнал вече, пусни и некоя снимка, да видим как влизаш по обектите, след 3-4 деня як дъжд и излизаш все едно си на асфалт. Нищо лично ама не ми се вярват тея твой приказки. Поздрави.

                Коментар


                • #83
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  Ти четеш ли какво ти пиша вееее. Като я натварям с дърва само спускам ти разбираш думата СПУСКАНЕ??? А за излизане в баир(празен камион) в дъжд бая трудно излиза но важното е че излиза
                  Последно редактирано от boss_901; 11-11-12, 12:03.
                  COOL :P

                  Коментар


                  • #84
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    Представям си колко трудно излиза. Щото съм излизал, ама и доста гориво си изпапкваше при такива изкачвания. За това се отказах то тези гори. Не знаеш какво ще ти предложи и в някой случай бях назад с някой курсове. При нас плащаха по 4лв/кубик. около 2км влизане и 2 км излизане. само на 1-ва се караше и за тези 4км си изгаряше 4л бензин. В кално време с буксуване ми е стигала до 8-10л. За газ нямах сметка, понеже най-близката газ станция беше на 15км в едната посока. Дизеловата също гореше много на 1-ва, но по-приемливо беше. Обаче пък имахме разминаване с номерата. Така като почнаха да не излизат сметките спрях да возя. А и тогава един колега скочи в едно дере. Камиона още седи там и не може да се извади. Колегата тогава оцеля като по чудо. 2-3 месеца по-късно го блъзна един турчин, докато си кара мотора и го утрепа на място. Лека му пръст на момчето.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Двигател ГАЗ 53

                      Колега само аз си знам как излиза. В гората не се изкарват добри пари само работата остава и няма нищо налице А за горене Газката гори здраво. При нас се плаща 3лв на километър, обаче ако влезна в черен път 3км няма да взема само 9лева цената се покачва
                      COOL :P

                      Коментар


                      • #86
                        От: Двигател ГАЗ 53

                        Първоначално публикуван от stohi80
                        KOLKO E KOMПРЕCИЯТА НА ГАЗ 53
                        6,7 е степента на сгъстяване. А "компресията" зависи от техническото състояние на мотора(т.е. ти нея я измерваш). Затова и предишния отговор е такъв.
                        Ориентировъчно, падне ли под 6bara, не е на добре.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Двигател ГАЗ 53

                          И аз имам питане към колегите, попадали ли сте на много твърди газкови тампони за двигател и от тях да почва да тресе се едно не е балансиран?

                          На един двигател извадихме 12компресия и тресе много, дали е възможно да е и от това или са тампоните?
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #88
                            От: Двигател ГАЗ 53

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            И аз имам питане към колегите, попадали ли сте на много твърди газкови тампони за двигател и от тях да почва да тресе се едно не е балансиран?

                            На един двигател извадихме 12компресия и тресе много, дали е възможно да е и от това или са тампоните?
                            Аз съм слагал на перкинс от старите чугунени стойки с тампони от бензинова и ужас тресе не може да държиш волана...

                            Сложих от (охлювите)тампони за дизел от стаия тип и заспа...

                            Поздрави
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #89
                              От: Двигател ГАЗ 53

                              Ей ви малко технически данни , за да не говорите наизуст , а и да не спорите излишно :

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5465634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5465635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5465636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5465637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5465638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5465639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5465640

                              Ако има мераклиЙ мота да постна и мазохизма по ТО.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Двигател ГАЗ 53

                                ПС. Пускам регулировките повторно , че нещо не излязоха както трябва.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-03-13, 10:34.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X