Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Двигател ГАЗ 53

    Така ти се струва че влизат трудно. 3-та и 4-та са синхронизирани. При вклучване на скорост вкарваш една от тях и после на първа. След това с двойно амбрииране си влизат лесно. А вдигането на оборототе не е да форсираш двигателя, а просто да ги дигнеш малко за да не ти свети лампата. предполагам че 50-тина оборота ще са достатъчно. На бензин предполагам е добре, а на газ си я удошил. От трипътника развии малко болчето, ще усетиш леко повишение.

    Коментар


    • #62
      От: Двигател ГАЗ 53

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Така ти се струва че влизат трудно. 3-та и 4-та са синхронизирани. При вклучване на скорост вкарваш една от тях и после на първа. След това с двойно амбрииране си влизат лесно. А вдигането на оборототе не е да форсираш двигателя, а просто да ги дигнеш малко за да не ти свети лампата. предполагам че 50-тина оборота ще са достатъчно. На бензин предполагам е добре, а на газ си я удошил. От трипътника развии малко болчето, ще усетиш леко повишение.
      Нищо синхронизирано няма в ГАЗ 53,не е за новобранци,кара се с чалъм,като всичко руско,виж зила е друга бира...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #63
        От: Двигател ГАЗ 53

        Газката е много добра машина в пъти по-добра от Зила и за каране е много лесна
        COOL :P

        Коментар


        • #64
          От: Двигател ГАЗ 53

          Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
          Газката е много добра машина в пъти по-добра от Зила и за каране е много лесна
          Както се ползва в интернет пространството - WTF ?! Де ти хидравлика у газката, де ти въздушни спирачки, де ти по-голяма кабина, де ти по-кадърна самосвална хидравлика и по-голяма товароносимост + по-мощен мотор и камара още други неща. А да и "много" здравите скорости и умрелия двигател, дето трябва да се монтира на уаз, не на газ

          Коментар


          • #65
            От: Двигател ГАЗ 53

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Както се ползва в интернет пространството - WTF ?! Де ти хидравлика у газката, де ти въздушни спирачки, де ти по-голяма кабина, де ти по-кадърна самосвална хидравлика и по-голяма товароносимост + по-мощен мотор и камара още други неща. А да и "много" здравите скорости и умрелия двигател, дето трябва да се монтира на уаз, не на газ
            Газката добре гресирана не и трябва хидравлика, спирачките са с масло но си спира прилично за проектираната си товароносимост. Кабината за шофьори до 1.80 е достатъчна, вярно че е не е много голяма. Самосвала и той не ме е оставял никъде. 3 кубика бетон съм ги дигал без проблеми (около 7-8 тона са). Скоростите са правени на база на скоростната кутия на Газ 51 с малки изменения. Само първа и задна са с преместване на зъбни колела, както при Газ 51, втора е направена със зацепване на муфа. 3-та и 4-та имат синхронизатори както на лека кола. При нова скоростна кутия си влизат прилично. След дълга експлоатация синхронизаторите лесно се износват. При зила синхронизаторите са друга бира.
            Зиловете са съвсем друг клас камиони. Не мисля че имат база за сравнение. Най-важно е да има работа за тези машини, а при добра подръжка се отблагодаряват.

            Коментар


            • #66
              От: Двигател ГАЗ 53

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Както се ползва в интернет пространството - WTF ?! Де ти хидравлика у газката, де ти въздушни спирачки, де ти по-голяма кабина, де ти по-кадърна самосвална хидравлика и по-голяма товароносимост + по-мощен мотор и камара още други неща. А да и "много" здравите скорости и умрелия двигател, дето трябва да се монтира на уаз, не на газ
              Колега аз където излезна с Газката в гората ти със Зила само ще си мечтаеш, а за двигатела на Зила може да е мощен ама може да глътне и шофьора в карбуратора. Скоростите са си екстра само да знаеш да знаеш как се кара Газка. Спирачките само доливаш течност и газ. Двигатела ако се сложи на Уазката трябва да и сложиш едно ремарке за двигатела и в гората да й товариш половин кубик дърва
              Последно редактирано от boss_901; 01-11-12, 13:53.
              COOL :P

              Коментар


              • #67
                От: Двигател ГАЗ 53

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Газката добре гресирана не и трябва хидравлика, спирачките са с масло но си спира прилично за проектираната си товароносимост. Кабината за шофьори до 1.80 е достатъчна, вярно че е не е много голяма. Самосвала и той не ме е оставял никъде. 3 кубика бетон съм ги дигал без проблеми (около 7-8 тона са). Скоростите са правени на база на скоростната кутия на Газ 51 с малки изменения. Само първа и задна са с преместване на зъбни колела, както при Газ 51, втора е направена със зацепване на муфа. 3-та и 4-та имат синхронизатори както на лека кола. При нова скоростна кутия си влизат прилично. След дълга експлоатация синхронизаторите лесно се износват. При зила синхронизаторите са друга бира.
                Зиловете са съвсем друг клас камиони. Не мисля че имат база за сравнение. Най-важно е да има работа за тези машини, а при добра подръжка се отблагодаряват.
                Съгласен съм с колегата
                COOL :P

                Коментар


                • #68
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  ЗиЛ е много по "пипнат" камион . Ако трябва да избирам между двата газката направо я забравям .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    В Русе преди 20-тина години се започна строителството на един търговски комплекс с паркинг на няколко нива. Дядо ми работеше със служебна газка, единствена във фирмата. Пенсионира се а строежа тепърва започваше. Не мина и месец, новия шофьор блокира двигареля. Баща ми имаше 3 газки. Така се обадиха пак на дядо ми да ходи да кара частно материалите. Вирмата имаше много зилове, но нито един от зиловете не можеше да влезе в покрития паркинг и да разтовари. Тогава нямаше малки бусчета с които да се работи.
                    Зил и газка за от различен клас и всеки избира какво му трябва. Аз ако трябва да избирам да си купувам камион, предпочитам да си наема и да ми свърши работата. Сега с тази документация покрай тях е безсмислено за лични или селскостопански (дребни) нужди да го притежаваш

                    Коментар


                    • #70
                      От: Двигател ГАЗ 53

                      В ЗиЛ 130 - 131 поне малко е помислено за комфорта на този който го управлява . Шофьорската седалка е регулируема в газката е цяла и след два часа каране излизам сгънат като бастун и ми трябват още два да се раздвижа . Волана и всичката грес на тоя свят да му набуташ по щангите пак е голяма мъка особено на място а зила има перфектна хидравлика . В кабината е такава теснотия че двама по едри мъже си блъскат главите постоянно обзора през стъклата е с пъти по лош . Натоварена газката със или без серво спира като товарен влак а крака ти изтръпва да се набираш на педала а ръцете да се запъваш на волана . Със скоростите се свиква трудно ама става докато зиловите влизат с един пръст . Имам чувството че конструктора на ГАЗ 53 много е мразил тези които ще я управляват .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Двигател ГАЗ 53

                        Колега мойта Газка е с два серво апарата и спирачната помпа е двукръгова. Със 9 кубика суров бук в голямо нанадолно колата си спира перфектно. А за каране на дълъг път и Зила и Газката не стават. Техния пробег вече е минал, има други модерни машини. Аз съм от планинския край и колата е карам само по черни пътища и ти казвам за гората, Газката е много проходима, по-малка и се мушка много между дърветата, гори по-малко от Зила. На скоро като бяха дъждовете аз с Газката в гората влизам без проблем в един баир нагоре лети, а един Зил 130 още в началото забуксува.
                        COOL :P

                        Коментар


                        • #72
                          От: Двигател ГАЗ 53

                          Е за проходимостта вече е относително. Там е много важна шарката на гумата и колко е голям грайфера. Аз празен в едно лигаво време едвам влязох в гората с газката. За да натоваря задния мост всигах самосвала и малко по малко влизах, но пък е много опасно че може да се обърне камиона така. Доката по същия маршрут със зил бордови със хубави гуми влизах без проблеми. Но зила си е доста по тежък. Спирачките на зила са хубави, ама да има въздух. Със зила ми се е случвало при интензивно ползване да падне налягането и едвам спрях с ръчната. След това само на първа спусках този наклон без спирачки, докато газката слизаше на 2-ра и с ползване на спирачки, но там маслото няма как да свърши (освен ако не се скъса маркуч или избие цилиндърче). С газката не съм имал проблеми със спирането и не мисля че трябва да се набиран толкова много.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Двигател ГАЗ 53

                            (Със 9 кубика суров бук в голямо нанадолно колата си спира перфектно.)Колега извинявай но къде ги качи тези 9 кубика.Струва ми се тежат повече от газката.(1кубик около 600-700кг.)
                            2.8CRD-KJ

                            Коментар


                            • #74
                              От: Двигател ГАЗ 53

                              Колега аз със Газката съм постоянно в гората и не съм видял проблем. Задните гуми са добри от българските Вида. В гората влизам празен дори в лошо време(валяло е 3 - 4 дена и в момента вали и газката влиза) и слизам поне с 8 - 9 кубика дърва сурови(това са някъде около 6 -7 тона). А със Зила в лошо време в гората е почти е ъпсурд да влезе. Един Зил с добри гуми пробва да върви по мен обаче си остана още в началото.
                              COOL :P

                              Коментар


                              • #75
                                От: Двигател ГАЗ 53

                                Колега, ти я изкара тая газка луноход. При нас на Добринище, след 3-4 дена дъжд и ДТ-75 неможе да влезне в гората, ти какви филми ми вкарваш с газка и то с 9кубика суров бук. Чели сме ги тия сценарий, имам газ 53 едно време беше бордовак по настояще е фургон. След камара преработки - смяна за двигател с болгаров, изхвърляне на недоразомението, което наричаш "перфектни" скорости и монтирането на раздатъчна кутия стана горе доло кадърно за гората - има добра ръчна от раздатъчната кутия, късал съм фланеца на карадата поне 20пъти от кадърни и добре спиращи спирачки в наклон с товар, та не ми обяснявай ти на мен афиф работи с 9 кубика суров бук, кал, баири, надолнища и газ 53. С друга машина е постижимо, но там говорим за Урал и можеби камаз 6х6, но не и ти за което ми говориш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X