Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Двигател ГАЗ 53

    Колеги изобщо не съм забелязъл тези маркучи на моста. Възможно ли е това задържане да е от самата помпа по точно от възвратния клапан на помпата, защото като сменях гумичката на клапана разтеглих пружинката???
    COOL :P

    Коментар


    • #47
      От: Двигател ГАЗ 53

      Колеги колата ми гори свещите Какво да направя да спре това горене????
      COOL :P

      Коментар


      • #48
        От: Двигател ГАЗ 53

        Какво имаш предвид. Свещите са нагорели и са станали черни или изгарят и не искат да дават искра?

        Коментар


        • #49
          От: Двигател ГАЗ 53

          Колега свещите изгарят и недават искра Това пукане в карбуратора и в ауспуха е било от свещите. Като изгорят две или три свещи колата започва да пука и не може да върви. Като сменя изгорелите свещи Газката върви като луда. Казаха ми да резна кабела преди лулата и да мушна кабела в една шлауфка, да оставя малко разстояние между кабелите за да прехвърча искрата. Това става като прекъсващ и обира вредните токове. Това вярно ли е????
          COOL :P

          Коментар


          • #50
            От: Двигател ГАЗ 53

            Ами на мене не ми се е случвало така системно да ми горят свещите. Имал съм случай на неработеща свещ, но е било единичен случай. Пробвай да купиш хубави свещи. Не помня какво топлинно число се препоръчва за 53-ката. По спомен мисля че се водиха "7-мици".

            Коментар


            • #51
              От: Двигател ГАЗ 53

              Колега тези свещи "7" вече се намират трудно Днеска смених маркуча и се оправиха спирачките Обаче налягането на маслото на двигатела нещо е много ниско(на часовника като е студена колата показва 2 а като загрее показва 1) и като работи на място на оборот лампата на маслото свети и като дам газ лампата изгасва и часовника максимално показва 2. На какво се дължи това???
              COOL :P

              Коментар


              • #52
                От: Двигател ГАЗ 53

                Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
                Обаче налягането на маслото на двигатела нещо е много ниско(на часовника като е студена колата показва 2 а като загрее показва 1) и като работи на място на оборот лампата на маслото свети и като дам газ лампата изгасва и часовника максимално показва 2. На какво се дължи това???
                В най-добрия случай датчика за налягане на маслото е за смяна.
                Може и в маслената помпа да е проблема,а може и лагерите на коляновия вал да са за смяна.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #53
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  Колега отворих едната магистрала на масления филтър и след това другата и като работи на оборот хвърля масло и като дам газ хвърля яко масло значи маслената помпа работи остава датчика
                  COOL :P

                  Коментар


                  • #54
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    Всички ГАЗ-ки които съм виждал са си така-на ниски обороти лампата писветва, и като дадеш газ си угасва.

                    Датчика е настроен да пуска лампата при определено налягане, толкова е когато двигателя работи на ниски обороти и налягането е малко.
                    Евентуално може да е поизносен колянов вал, та да намалява налягането, ама не си заслужава разправията да го шлайфаш, нови лагери, и всички други съпътстващи дейности.
                    Карай си така и си свиркай.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Двигател ГАЗ 53

                      Може да се пробва със смяна на маслото. Помня че като мине известно време и на наща имаше проблеми. Докато е студен двигателя на бавни обороти си държеше 3,5-4 атм. Като е старо маслото и загрее падаше на 1 атм, но не е светвала лампата. След основния ремонт намерихме полусинтетично масло и с него не сме имали проблеми. Препоръчвам ти ако студена ти държи нормално налягане да купиш масло 10W40 и да си решиш проблемите. Аз на всички машини слагам вече такова наливно. Цената му е 6,50лв. Сега има в един магазин промоция 5л туба за 30лв. Искат да се купят 5 тубички. Очертава се да ми трябват за сега към 20л масло и ще купя от тубичките. До сега колата си я карам с такова масло и не съм имал проблеми. М10 при нас му искат 5лв/л и ми се струва много тази цена за подобно масло.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Двигател ГАЗ 53

                        Маслото го сменях преди 500км със М10Д на 3 лв/литъра. На мене много ми хвърля от набивката и няма смисъл да слагам хубаво защото само ще се набутвам. Двигатела като е студен държи около 2,5-3 атм и като загрее пада на 1 атм Днеска смених датчика на маслото на часовника и никаква промяна само джоба ми олекна с 12лв За сега така ще карам пък по-нататък мога да пробвам със смяна на маслената помпа
                        COOL :P

                        Коментар


                        • #57
                          От: Двигател ГАЗ 53

                          И пак ще олекнбеш от джоба, ама този път с повече.

                          Нали ти казвам-при ГАЗките е така, не се шашкай.
                          Има малка вероятност помпата да е износена, ама не се надявай много. Може и клапана за регулиране на налягането да е разбутан, ама е още по-малко вероятно.
                          Просто датчиците са така настроени, че при налягането което се получава при тихи обороти да задействат веригата на лампата. Ако сложиш датчик с по-нисък праг на включване какво ще стане? Налягането няма да се повиши, само лампата няма да светва. От това може ти да се успокоиш, ама на двигателя му е все тая.

                          Това което можеш да направиш е ремонт на двигателя-шлайф на колянов вал, нови лагери, нов разпределителен вал, изобщо всичко от където е възможно да се губи налягане на маслото. Ама не си струва парите и играчката. Още повече щом казваш, че двигателя върви добре...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Двигател ГАЗ 53

                            То 1 атм е добро налягане след като загреее. Ако пада тогава не е добре. Може леко да се дигнат оборотите на двигателя и по този начин да си дигнеш и налягането. То по принцип двигателя може да работи и на много по-ниски обороти, но от гледна точка на налягане на маслото, циркулация на охладителна течност, заряд от алтернатора се дигат оборотите по-високи. Баща ми на село има една волга. Кара я на газ, но много и е намалил оборотите. Налягането на маслото по същия начин е ниско на ниски обороти и като се натиснат спирачките, сервото затваря притука на въздух и се опитва да огасне. В този момент лампата на маслото премигва и стрелката на маслото показва 0 амт.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Двигател ГАЗ 53

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              И пак ще олекнбеш от джоба, ама този път с повече.

                              Нали ти казвам-при ГАЗките е така, не се шашкай.
                              Има малка вероятност помпата да е износена, ама не се надявай много. Може и клапана за регулиране на налягането да е разбутан, ама е още по-малко вероятно.
                              Просто датчиците са така настроени, че при налягането което се получава при тихи обороти да задействат веригата на лампата. Ако сложиш датчик с по-нисък праг на включване какво ще стане? Налягането няма да се повиши, само лампата няма да светва. От това може ти да се успокоиш, ама на двигателя му е все тая.

                              Това което можеш да направиш е ремонт на двигателя-шлайф на колянов вал, нови лагери, нов разпределителен вал, изобщо всичко от където е възможно да се губи налягане на маслото. Ама не си струва парите и играчката. Още повече щом казваш, че двигателя върви добре...
                              Колега с една дума основен ремонт ама това е много пари и не ми се занимава за сега така ще карам
                              COOL :P

                              Коментар


                              • #60
                                От: Двигател ГАЗ 53

                                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                                То 1 атм е добро налягане след като загреее. Ако пада тогава не е добре. Може леко да се дигнат оборотите на двигателя и по този начин да си дигнеш и налягането. То по принцип двигателя може да работи и на много по-ниски обороти, но от гледна точка на налягане на маслото, циркулация на охладителна течност, заряд от алтернатора се дигат оборотите по-високи. Баща ми на село има една волга. Кара я на газ, но много и е намалил оборотите. Налягането на маслото по същия начин е ниско на ниски обороти и като се натиснат спирачките, сервото затваря притука на въздух и се опитва да огасне. В този момент лампата на маслото премигва и стрелката на маслото показва 0 амт.
                                Колега оборотите като ги вдигна и по трудно влизат скоростите. Само налягане и газ до ламарините
                                COOL :P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X