Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател ГАЗ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Двигател ГАЗ 53

    Трябва да дава искра, ако не си на правилния цилиндър и правилния такт няма как да то даде искра. Даваш на белега, но виж в кой такт се намира цилиндъра. Може да се ориентираш като отвориш капака на клапаните и видиш има ли отворени. Ако изпускателния е отворен и всмукателния започва да се отваря си в края на 4-тия такт - изпускане. Въртиш коляновия на още един оборот докато не доиде в края на 2-ри такт - нагнетяване. В този такт като въртиш делкото и мине през момента трябва да прескача искра.
    Относно карбуратора мисля че си смъкнал доста нивото. И така може да има недостиг на гориво в определен мномент. Трябва да е на половината като работи двигателя и на 2/3 като го угасиш.

    Коментар


    • #32
      От: Двигател ГАЗ 53

      Няма значение на кой такт се намира 1 цилиндър, ако шайбата е на белега. Това при положение, че ползваш за индикация кабела от БОБИНАТА към делкото а не кабела на 1 цилиндър. Причина за липса на искра може да е прекалено малка или прекалено голяма хлабина на чукчето, пробил кондензатор и т.н.
      Също така прегледай си за всеки случай дали кабелите от делкото са наредени както трябва по реда на работа. Това няма връзка с липсата на искра, но със сигурност има отношение към работата на двигателя. Газката има повечко цилиндри та някак ще работи без половината ама...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Двигател ГАЗ 53

        Колеги днеска направих центровката на делкото както трябва заковах го точно на искрата Обаче колеги колата не може да работи на бензин като подам газ и пука в карбуратора и като държа газта направо изгасва, а на АГУ пука по малко и с бая въртене на болчетата на изпаритела горе доле изчезва това пукане при подаване на газ, а като я газирам повече и при пускане на газта има едно пукане в ауспуха. На какво може да се дължи всичко това. Болчетата отзад на карбуратора ги стегнах до края и ги развих оборот и половина. Така правилно ли е?????
        COOL :P

        Коментар


        • #34
          От: Двигател ГАЗ 53

          Или не си направил центровката вярно или имаш разменени кабели за високо напрежение, или бедна смес или всичко това. По-неприятно, е ако проблемите са с газоразпределението. Изгорели или пренатегнати клапани.
          Последно редактирано от Scrapheap; 12-10-12, 18:37.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Двигател ГАЗ 53

            И аз си мислех че може да има проблем с клапаните.

            Коментар


            • #36
              От: Двигател ГАЗ 53

              Колеги клапаните съм ги шлайфал и разтоянието съм го направил 0,25. А може ли някой клапан да се е увеличило разстонието и затова да пука??? Кабелите са наредени както трябва, обаче вчера вечерта проверих да не са избили кабелите и на бая места прехвърчат искри. Може ли да е това??? А бедната смес как да я оправя??? Центровката на делкото съм го направил крайно вляво(където са най-високи оборотите), защото като го дам точно на искрата започва много да пука в карбуратора
              COOL :P

              Коментар


              • #37
                От: Двигател ГАЗ 53

                Колега, точно от тая дискотека която става са ти всичките проблеми. Сменяй кабелите. Където видиш да изкача изкра, означава че няма кой да запали горивната смес и тя излиза неизгоряла.

                Коментар


                • #38
                  От: Двигател ГАЗ 53

                  Колеги днеска купих кабели и смятам да ги слагам. Купих и нов феродов диск щото стария го скъсах как става центровката на палците?????
                  COOL :P

                  Коментар


                  • #39
                    От: Двигател ГАЗ 53

                    Като смъкнеш притискателния диск го сложи на масата и мери на трите палеца разстоянието от притискателния диск до върха на палеца. Та трите палеца трябва да е еднакво разстоянието. Всеки палец си има конусна гайка чрез която се регулира. Ако са ти износени палците и възнамеряваш да ги сменяш гледай пружините как са сложени (които са на остта на болта за регулиране на палеца), те са конусни и е важно коя страна къде се намира. Баща ми преди години беше обърнал едната наопаки и резултата бече че не се изклучва съединителя. Смъквахме наново скоростите и ги оправихме. Не е трудно да се направи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Двигател ГАЗ 53

                      Колега всички ги правя по нивото на най-високия палец който е в момента???
                      COOL :P

                      Коментар


                      • #41
                        От: Двигател ГАЗ 53

                        Колеги днеска смених съединитела малко трудно обаче стана. Също смених и кабелите на свещите и пукането изчезна. Утре ще видя колата как върви. Свалих спирачната помпа, обаче не мога да извадя вътре едното буталце. Газката е с два серво апарата и помпата е двукамерна. Някой ако знае как става ще съм му много благодарен да сподели
                        COOL :P

                        Коментар


                        • #42
                          От: Двигател ГАЗ 53

                          Колеги днеска смених всички гумички на спирачната помпа и сложих на Газката. Обезвъздуших както си му е реда(първо сервоапаратите и след това от задните колела към предните) Обаче се получава един проблем задните колела задържат, а двете предни са добре. Като развъртя болчето за обевъздушаване излиза течност(без да съм натиснал педала) и колелата отпускат. След това като го натисна пак задържат. Цилиндрите на колелата ги раздвижвах наскоро, но днеска свалих едното колело и всичко си беше наред. На какво се дължи това задържане????
                          COOL :P

                          Коментар


                          • #43
                            От: Двигател ГАЗ 53

                            Първоначално публикуван от boss_901 Преглед на мнение
                            Колеги днеска смених всички гумички на спирачната помпа и сложих на Газката. Обезвъздуших както си му е реда(първо сервоапаратите и след това от задните колела към предните) Обаче се получава един проблем задните колела задържат, а двете предни са добре. Като развъртя болчето за обевъздушаване излиза течност(без да съм натиснал педала) и колелата отпускат. След това като го натисна пак задържат. Цилиндрите на колелата ги раздвижвах наскоро, но днеска свалих едното колело и всичко си беше наред. На какво се дължи това задържане????
                            Смени маркучето което е на задния мост. От него задържат задните спирачки.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #44
                              От: Двигател ГАЗ 53

                              Колега на задния мост нямам маркуч. Има само медна тръбичка от сервоапарата
                              COOL :P

                              Коментар


                              • #45
                                От: Двигател ГАЗ 53

                                Има мъркуче между рамата и задния мост. Мека връзка. И на мене ми се случвало да задържат заради това маркуче. Около 20-тина км съм карал така. Като спрях задните колела пушеха, а маркучето се беше скъсало. Помучава се омекване на самата гума от която е направен маркуча с взаимодействие с "хубава" спирачна течност. От разлагането на маркуча се запушва сечението му и не позволява да охлабят спирачките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X