Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

    Мацката важи...
    0882 415159

    Коментар


    • #17
      От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

      ....станахме сутринта, приготвихме се кой как смята за добре
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2043.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5404346
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2046.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5404347
      погаврих се с "кеглата"
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2050.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5404349и тръгнахме. До границата беше спокойно. На излизане от Русия за пръв път ме накараха да отварям багажа. Митничарката направо се изгаври с мен, ама аз пък си я пратих на едно място и не останах длъжен...
      Влизаме в Естония и попадам в друг свят. Чистота на всякъде. За всичките километри, които преминах в тази страна не видях една торбичка или бутилка. Нямаше даже фасове!!!
      Аз не знаех, че естония се слави със своята флегматичност. Всичко там се случва бавно. Карам на извънградски път (равен, чист) в колона с още 7-8 коли. Скоростта ми е 50км\ч и си мисля, че има авария, а то се оказва, че ограничението е 50км\ч. Няма полиция, няма нищо. Само на няколко места имаше радари и то с предупредителни табели.
      Кара 20-30 км и видях морето. Първата ми реакция беше да дам ляв мигач и да сляза на плажа
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2054.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5404377
      Слязох до водата за да я пипна. Сефте виждам моере различно от Черно море. Машка също реши да се спусне ама не знаеше, че под пясъка има водорасли и взе, че нацопа с двата крака почти до колене. Хич не и се смях. За нея е привично да се пльоска в разни бари, вади и локви. Сетих се! Като бяхме в Питер, спахме в село близо до града. Там се разхождахме по 1 поляна с висока трева, на която имаше редица каналчета за дренаж. Маша върви зад мен и не вижда, че прекрачвам такова каналче (20-30см ширина) и чувам пльос. Обръщам се, а от тревата се показва само главата и. Така смърдеше тая тиня.... и тогава не и се смях
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2057.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5404379
      Хапнахме, изсушихме чорапките и продължихме. По пътя нещо ми се придрема и спрях в борова горичка да приложа главичка, ама имаше комари, които ни посрещнаха радушно и се отказах, НО се скъсахме от ядене на диви ягоди. Толкова много не бях виждал никога. Цялата земя беше покрита с рехава трева и диви ягоди
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2058.jpg
Прегледи:1
Размер:243.8 КБ
ID:5404386
      Карах още малко и към 14.00 стигнахме Таллин!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2061.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5404387
      От това място си набелязахме точките за оглед, а именно старият град и влязохме да търсим паркинг. Много красиво и спокойно място.Въпреки, че имаше много туристи не се чуваше гирултия и силна музика от заведенията. От двете страни на уличките, на самите тротоари имаше кафета, които бяха пълни. Не сметнах за нинтересно да ги снимам и сега съжелявам за решението си.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2063.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5404388
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2066.jpg
Прегледи:1
Размер:174.2 КБ
ID:5404389
      Ето къде етайната стаичка!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2068.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5404390
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2067.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5404405
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2074.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5404391

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2076.jpg
Прегледи:1
Размер:199.9 КБ
ID:5404392
      Тея хора като са си измисляли езика, изобщо не са се замисляли, че и други хора ще се опитват да четат. На мен не ми се получи с нито едно название
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2077.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5404393
      Разходихме се добре, пихме по кафе и в 18.30 напуснахме Естонската столица. Трябваше да продължим за Хапсалу, мястото за нощувка. Още в Москва Маша беше направила "резервация" в някакъв къмпинг. По живо по здраво към 20.00 пристигнахме. Къмпинга беше хубав. С построики като баня м\ж, тоалетни м\ж, кухня и интернет. Харесах си местенце и опънах палатката
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2079.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5404394
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2080.jpg
Прегледи:1
Размер:192.9 КБ
ID:5404395
      На входа хазяина ме помоли да закача знамето при останалите, за да се вижда от кои държави има къмпингуващи и така трибагреника се озова на почетната стойка.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2081.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5404396
      Така приключи и този ден...
      На следващата сутрин бяхме решили да се разходим по града. Уличките чисти, опрятни, нямам думи
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2084.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5404402
      Там също имало замъци...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2085.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5404403
      Имах още снимки от там ама нещо май ги нямам вече. Жалко... май ще трябва пак даходя и да снимам...
      Свършихме с разходката, седнахме в кафе, почакахме сервитьора 5 минути, станахме и отидохме в пицария да хапнем преди път. В 15.00 тръгнахме и се загубихме...
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от peshunov; 03-09-12, 21:40.
      HONDA XL650

      Коментар


      • #18
        От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

        Хубав разказ. Безметежен. Взел не взел книжка полита на хил. км. Забърсва една мацка(последната останала), Разни неща падат от багажа, ама голям прас. Снимките ги няма, обаче има някакви други...Москва-Питер-Талин...газ и ляв мигач! Лъха на 60те.
        Браво!

        Коментар


        • #19
          От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

          Не трябва да чета такива неща докато съм сънен ... размечтавамсе нещо ...
          Сега цял ден ще ви мисля къде сте се загубили
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

            Първоначално публикуван от lutar Преглед на мнение
            Мацката важи...
            ВЕрно, вЕрно...... Така си е....
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

              PETAR_RAY кАК МОЖЕШ ДА ПИШЕШ ТАКИВА НЕЩА? Седя на вторият чин и чета коментара....Целият почервенявам и се треса в конвулсии... едвам се здържах да не зацвиля по средата на часа...
              Владо и Борко! Вие стига сте зяпали мацката
              HONDA XL650

              Коментар


              • #22
                От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                PETAR_RAY кАК МОЖЕШ ДА ПИШЕШ ТАКИВА НЕЩА? Седя на вторият чин и чета коментара....Целият почервенявам и се треса в конвулсии... едвам се здържах да не зацвиля по средата на часа...
                Владо и Борко! Вие стига сте зяпали мацката
                E, що бре? Момето лови окото а Peter Ray си е на всичките 100% прав! Лично на мен тоя коментар ми напълни душата.
                Поздрави и давай нататък!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                  Браво! Скоро и аз ще направя нещо подобно, книжка имам, но не съм много моторист, само мотор и мацка ми трябват))))
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #24
                    От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                    Поздравления за "Пътешествие номер 1". То някак неусетно премина в 2
                    Все така да ти се случва от 1 в 2 в 3 и т.н.
                    Оставам в очакване на следващото.

                    П.П.
                    На устата ми е да напиша "И със спътничките все така да ти върви, като с пътуванията", но това май няма да е на добре
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      E, що бре? Момето лови окото а Peter Ray си е на всичките 100% прав! Лично на мен тоя коментар ми напълни душата.
                      Поздрави и давай нататък!
                      Това казвам и аз! Страшно ме изкефи и едвам се здържах да не се засмея с глас пред погледа на даскалката....
                      rosslan
                      Браво! Скоро и аз ще направя нещо подобно, книжка имам, но не съм много моторист, само мотор и мацка ми трябват))))
                      Като че ли съм се родил на този мотор. Със сядането ми алепна на д-то, даже май ми омаля вече.
                      Димо
                      Поздравления за "Пътешествие номер 1". То някак неусетно премина в 2
                      Все така да ти се случва от 1 в 2 в 3 и т.н.
                      Оставам в очакване на следващото.

                      П.П.
                      На устата ми е да напиша "И със спътничките все така да ти върви, като с пътуванията", но това май няма да е на добре
                      За пътешествията и аз се надявам да са в този ред, но спътничките ми е време в обратен ред да ги броя вече
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • #26
                        От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                        ...Пътят ни беше към г. Пярну право на юг. Вариантите бяха два:
                        1. Да се върнем 20-на км в посока Таллин
                        2. Да продължим на долу по път, който го няма на картата ми, пак 20-на км, и да се включим към главният път.
                        Разбира се тръгнахме надолу. Пътят хубав, без забележки, с табели и всичко това, до хубаво "Т" образно кръстовище. На ляво някакъв град (не го намерих на картата), на дясно някакъв град (пак го няма). И до като седя и тъпея спира пич с ТА 700. Оказа се организатор на пътешествия с мотори. Показа ми посоката и предложи да тръгна с тях на островите. Бях готов, но времето вече ме подпираше. Остави ми визитка и изчезна. Тръгнах и след 30-на км нещо се усъмних и спрях на паркинг до един рокер. За първи път ме хвана страх! Моториста се оказва два метра естонец с абсолютно безизразно лице и спокоен хладен глас. Оказа се, че съм пропуснал 1 ляв завой, но можело да продължа и напред. Опитах се да разведря обстановката и се завърза следният диалог:
                        "Интрудер? Класный байк!"
                        а той едвам обели:
                        "Я доволен" -и добави -"Вам надо вернуться"
                        Така ги произнасяше тея думи, като че ли току що беше убил двама-трима, а преди това е удушил 5-6 кутрета...а и ръцете му бяха в порезни рани. Оспях да ги видя, до като показваше на картата къде сме.
                        Думите не могат да опишат обстановката.
                        Мръднах малко напред и обсъдихме с Маша дали да му вярваме. Взехме решение и не го послушахме. След 6-7 км пак кръстовище и се оказа, че съм направил кръгче и излязох на пътя Таллин-Хаапсалу, от където бях минал предишният ден. В това време чувам боботене на мотор и гледам как серийният убиец наближава и спира. Леко повдига визьлра и -"Вам надо вернуться". същата реплика, същото изражение. Тръгнахме обратно, намерихме пътя и всичко беше ОК. Стигнахме границата, която вече не съществува.
                        От естонска страна пропускателният пункт е направен на рестрант, който се носи със слава
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2087.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5404759
                        а от латвийска страна всичко беше тревясало (трябва да работя върху фотографските си способности)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2088.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5404760
                        Здравей Латвия!
                        Кой ли седи на този стол?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2091.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5404761
                        малко импровизация
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2093.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5404762
                        и най-после море. Пясъкът в Балтийско море е много хубав. Мек, ситен като сол, много ми хареса
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2096.jpg
Прегледи:1
Размер:59.6 КБ
ID:5404763

                        В 21.00 пристигнахме в Рига. Много съм доволен от това, че цялото пътуване, от самото начало, до последният километър бяха по разписанието, което предполагах. Нямаше вечер, която да не пристигна във времето, което съм предположил сутринта, при положение, че не съм гонил график и всичко е било условно.
                        Следващият ден щяхме да посветим на старата Рига, но първо трябваше да се наспя.
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                          Един съвет. Гаджето има хубава каска, но твоята "без да искаш" я изпусни от кормилото на земята. Тя ще се счупи, а ти ще си купиш нова, която да ти пази главата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                            Викаш че маша е последното момиче в общежитието !!!!!!!! Лошо ......!
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                              Един съвет. Гаджето има хубава каска, но твоята "без да искаш" я изпусни от кормилото на земята. Тя ще се счупи, а ти ще си купиш нова, която да ти пази главата.
                              Каската на Маша е хубава, защото е моята. Тая дето ми е на главата я взех от миша в Молдова, за да имат какво да си слагат на главите пасажерите в Москва

                              Викаш че маша е последното момиче в общежитието !!!!!!!! Лошо ......!
                              само за лятото. Вече всички се върнаха
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #30
                                От: Павликени-Москва 2012 (+) Пътешествие №1

                                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                                ...Пътят ни беше към ... нещо се усъмних и спрях на паркинг до един рокер. За първи път ме хвана страх! Моториста се оказва два метра естонец с абсолютно безизразно лице и спокоен хладен глас. Оказа се, че съм пропуснал 1 ляв завой, но можело да продължа и напред. Опитах се да разведря обстановката и се завърза следният диалог:
                                "Интрудер? Класный байк!"
                                а той едвам обели:
                                "Я доволен" -и добави -"Вам надо вернуться"
                                Така ги произнасяше тея думи, като че ли току що беше убил двама-трима, а преди това е удушил 5-6 кутрета...а и ръцете му бяха в порезни рани. Оспях да ги видя, до като показваше на картата къде сме.
                                Думите не могат да опишат обстановката.... В това време чувам боботене на мотор и гледам как серийният убиец наближава и спира. Леко повдига визьлра и -"Вам надо вернуться". същата реплика, същото изражение. Тръгнахме обратно, намерихме пътя и всичко беше ОК. ......
                                Това е бил бога на рокерите!!! И вие сте го разгневили!!! Пропуснали сте един ляв завой!!! И той ви е казал: Вам надо вернутся!!!
                                Друг път никакви пропуски!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X