Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си сложа ли двоино деистващи амортесьори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да си сложа ли двоино деистващи амортесьори?

    От доста време се каня и чак сега се сетих имам един въпрос автомобила които карам в момента като служебен а също и като семино возило е Опел Омега 2.0 инжекция в процеса на аксплоатация задното окачване сдаде поста защо? Ами много просто автомобила се кара в 90% от случеите препълнен с инструменти като пътищата по които се движи по скоро безпътищата по които се движи са преобладавщо калдаръм с много дупки, калдаръм с ужасно много дупки,камъни или кал,асвалт с дупки а вече и без ма е рядкост по краините махали на моя град абе общо взето казано зверска експлоатация.Та въпроса ми е имали смисъл да си сложа от зад двоино деистващи амортесьори защото нямам намерение след една година пак да сменям окачване а вярваите ми начина експлоатацията няма да се промени идеята ми е да стане малко по здраво и издръжливо ако имате други идеи даите да ги видя предварително благодаря
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    АмортИсьори.
    А ако беше карбураторен друга ли щеше да е работата?
    http://wwwboards.auto.ru/ig/365787.html

    Мислил съм за тия шашкънии. Изглежда обаче че по-явния резултат ще бъде да разбие и купето.

    Коментар


    • #3
      Пък на мен ми се струва че е Амортесьори (т.е. правилно си го е написал diavol koleda) ама карай
      Ако правилно съм разбрал въпроса е дали да сложиш газови амортесъори? Мисля че са за предпочитане пред маслените, но защо (ако не караш по-спортно когато си мисля че ми е ясно) не знам.

      Коментар


      • #4
        АмортИзация? АмортЕзация?
        Правописния речник вече не е секретен, демокрация е.
        Не мисля че има Омеги с маслени амове.

        Коментар


        • #5
          Дяволе,слагай газа и къпи,не се бой!Рядко изпускат,по-яки са,пък и като изпуснат веднага ще разбереш!

          Коментар


          • #6
            Ба, Стефане тези устроиства за Амортизация на колата ли са? Значи газовите я Амортизират повече, т.е. трябва да си я карам с маслени и ще си я запазя за по-дълго
            Речника си е ОК, Но ми се струва че не си се насочил към правилният корен (е и аз мога да бъркам - все пак в 6-и клас едвам избутах по-български)

            Коментар


            • #7
              Тия тайни фатки за проверка на правописа са от четвърти клас!)) А аз още сънувам кошмари и заеквам само като чуя за граматика, все едно на кой език))
              Бе вече не знам ... Ей кво е станало с газовите Ранчи на Ком-Емине. А маслените в такъв купон изобщо изчезват, не съм сигурен че и авиационно масло ще оправи работата. Явно или прогресивни пружини, или регулируеми амове. Или и двете, ако става дума за страшни места, макар че не знам пък как тогава да се избира регулировката.

              Коментар


              • #8
                ХАХАААААААААААА

                стига с тоя правопис да непочна аз
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар


                • #9
                  "тоа", не "тоя". Ти правописа направо си го свършИл брато, ниа немоеме да се мериме с напреднАлите, хич не ни скачай!
                  )))))))))))))))

                  Коментар


                  • #10
                    diavol koleda

                    Еи хора интересуваме кви да си сложа а не как се пише казваите че неща колата пак да стане на пача за година в интерес на истината и аз се чудех как се пише ма както и да разбрали сте ме то е като да напишеш правилно отвертка да ма съм вижадл на комплект отвертки да пише комплект отверки така че все тая важното е да се разберем за това казваите кво да правя газови или маслени сегашните са маслени маи щото единия се проби и изтече масло но от друга старна има в купето един вентил дето от него преди да изпуснат се помпеха и се повдигаше колата бая така че съвсем се обърках кво да правя искам да е здраво това е всичко което ми тряба не мисля да се унасям в тунинги клата все пак е на баща ми тои да му мисли
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      Добре де, ама щото тебе те мързи, аз трябва да чета с шифровъчни таблици. Айде барем питай като хората.
                      Да не мислиш че в газовите няма масло?)
                      Тия с помпането през вентилите са супер идея, лошото е че не живеят дълго а струват люто.((( Смени ги просто с ненапомпващите се за това купе по каталога и забрави къде са монтирани. Тия са екстра, не са по щат.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: ХАХАААААААААААА

                        Първоначално публикуван от DINI
                        стига с тоя правопис да непочна аз
                        нееее
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #13
                          Мисля, че всички амортисьори са двойнодействащи, тоест работят и при разтягане и при свиване. Различни са само усилията в двете посоки и при различните амортисьори. На него му трябват "по-твърди", което ще рече и в двете посоки за да намали клатенето в дупките, но от друга страна не трябва да се прекалява защото се късат от местата за захващане към купето, особено това важи за Омегите каквито са гниларници

                          Коментар


                          • #14
                            diavol koleda

                            Ето точно това ми трябваше като съвет ще търся малко по твърди амортисьори а иначе да гние Омегата ма е кански здрав по моите наблюдения товарен кон на таква експлоатация я подлагам просто се чудя как се движи все още тази кола
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              Не разбира се. Обикновените работят само на разтегляне, и в някъв смисъл са просто противодействие на ресорите/пружините. То и така не е просто, а като тръгнат моменти и в двете посоки как се смята всичкото това представяш ли си?
                              Тия с напомпването с помпата за гуми не са двойнодействащи. Тоя номер е основно пре-сет, начално установяване, вдига купето при по-голямо натоварване, и го оставя по-високо при същата твърдост, за да запази поведението на колата и по-натоварена.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X