Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решен проблем с централно заключване на П2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Решен проблем с централно заключване на П2.

    Преди около месец, след сравнително скоростно преминаване на пътя за с. Емона, който съвсем не е в идеално състояние се появи проблем с централното заключване. В положение "отключено", ключалките започваха неистово да щракат, сякаш да се доотключат. Този "танц" освен че създаваше дискомфорт, несъмнено амортизираше моторчета. Налагаше се след отваряне на шофьорската врата копчето веднага да се натиска надолу.

    Предположих проблем с някоя от буксите или релето на централното заключване, но се оказа друго. В руския форум попаднах на тема http://pajero4x4.ru/bbs/phpBB2/viewt...p?f=30&t=55573 в която се описваше аналогичен проблем и решаването му и реших да тръгна по утъпкания от братушките път.
    Свалих кората на шофьорската врата, разкачих буксите към панела за управление на стъклата и сигналната лампа, отлепих полиетиленовото фолио.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Врата.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5981870

    След развиването на двата болта, освобождаване на лоста за задвижване и откачане на клемата моторчето, монтирано на метална шина беше в ръцете ми.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Моторче.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5981871

    Развих двата винта и минавайки внимателно през процепа с тънка плоска отвертка отворих капачето. Ето какво видях вътре:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Моторче отворе&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5981872

    В Паджеро 2 с ЦЗ "интелигентната част" на системата е именно съпътстващия механизъм на моторчето в шофьорката врата, а ключалките на останалите врати "повтарят" това, което се случва с шофьорската. Впрочем, ако отключите с ключ вратата на пътника, останалите също ще се отключат, но ако манипулирате с копчето и, останалите врати няма да реагират, т.е. и там има някаква интелигентност. Но да се върнем към механизма в моторчето на шофьорската врата. В дясната му на снимката страна се намира сектор от зъбно колело, което при сработване на механизма опира в единия или другия край на корпуса - оградените с червени елипси части. Този сектор управлява контакти, които индицират достигане на крайно положение и изключват двигателя(ите) на ЦЗ. За да се омекоти ударът на сектора в корпуса, инженерите от "Денсо" са предвидили гумени тампончета. Каучукът, който японците са използвали, очевидно не е разчетен за източно-европейски срок на служба на автомобилите и с времето деструктира, размеквайки се до консистенция на дъвка и се смачкват. Зъбният сектор вече не се позиционира правилно и не дава коректни сигнали към електромоторите. Ключалките започват да щракат. Размекнатата гумичка на ограничителя се вижда в горния край на снимката. В другия ограничител тя просто липсва.
    Използвайки опита на руснаците изрязах от ученическа гума за триене две парченца с подходящи размери и ги залепих с лепило "Момент" на Хенкел към корпуса. Ето какво се получи:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Моторче отворе&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5981873

    Въпреки лошото качество на снимката, за което се извинявам, надявам се да е ясно за какво става дума.

    Изпробвах работоспособността на устройството - всичко работи и сглобих всичко по обратния ред. Времето, което загубих за същинския ремонт се оказа по-кратко от времето за написване на тази тема. :

    Дано съм полезен на някой, сблъскал се с подобен проблем.
    VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
    MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

  • #2
    От: Решен проблем с централно заключване на П2.

    Наистина е полезна информация!
    Поздрави.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Решен проблем с централно заключване на П2.

      Много добро инфо.Браво колега.
      Pajero 2.8 tdi GLS къса база

      Коментар


      • #4
        От: Решен проблем с централно заключване на П2.

        Току що за 2.50 лв и аз си реших проблем по този начин.Благодаря
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #5
          От: Решен проблем с централно заключване на П2.

          Много полезна тема днес и аз се зблъсках със този проблем на ключалките ходих до един майстор който се занимава със аларми и централни закючванета и ми каза че трябва да ми смени централното защото това било заминало и за премахване на старото монтаж на новото щяло да ми излезе около 150-180лв.зависи какво централно искам да сложа.Прибрах се вкъщи погледнах нета и намерих тази тема направих всичко което е описано във нея и си реших проблема за 2 лева и 40 минути време и работи перфектно

          Коментар


          • #6
            От: Решен проблем с централно заключване на П2.

            Току що и аз приключих процедурата успешно, разходи 0 лв., нали съм габровец - намерих гума в гаража и лепило от комшията . Благодаря за темата, нищо че колегата не е влизал скоро тук.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Решен проблем с централно заключване на П2.

              Преди четири дена и аз го правих упражнението, ама произведох, като оригиналните ограничители. Е единият ще го преправям, че съм го направил явно по-тънък.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Решен проблем с централно заключване на П2.

                Моите станаха по-дебели от оригиналните, но няма проблем с работата. Ако лепилото е читаво, няма да има ядове.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X