Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа или Хюндай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа или Хюндай

    Здравейте колеги, предстои ми покупка на някакъв джип ли, паркетник ли и аз не знам. Насочил съм се към Киа Соренто, Хюндай Теракан, Киа Спортидж или Хюндай Тускон. Това което искам е колата да влиза само във фирмените сервизи за ремонт и обслужване, защото съм от дълбоката провинция и се напатих от майстори. В тази връзка искам да попитам коя от двете фирми има по-добър сервиз. Разбира се съм почитател на Митсубиши и Джип, но Балканстар тотално ме отказа от покупката на автомобили от тези марки. Фаворит ми е Теракана, но се заглеждам и по Сорентото. В крайна сметка това което купя ще се използва за каране по шосе и от време на време за риба (два пъти в сезона). Бюджетът ми е около 15 хиляди, като в тези пари не влиза сумата за първоначалното обслужване. Спрял съм се на двете марки, защото преполагам че са евтини за обслужване, но съм отворен и за други марки.

  • #2
    От: Киа или Хюндай

    Теракана го обслужвам в официалния сервиз по същите причини, които си описал по-горе, въпреки че в София има и добри майстори. Доколкото поддръжката, специално за него не бих казал, че е кой знае колко евтина. Да, спрямо Балканците може да е по-малко, но все пак. А спрямо лека кола ясно се усеща разликата. В темата Terracan в раздела Hyundai бях дал цени за обслужване в официалния сервиз на съответен пробег. От джипа съм много доволен - изненадва с хубави неща, не е давал сериозни проблеми! Но изискванията ти за предимно каране по шосе малко не пасват. Все пак цял заден мост, над 2 тона, 5 ръчни или 4 автоматични с-и - не е "магистрален". Като динамика аз го одобрявам, за такъв тип автомобил си е пъргав (но не като Х5 ). А за оф-роуд качества - мисля, че са достатъчно доказани. За другите модели нямам преки впечатления, нека колегите споделят.
    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

    Коментар


    • #3
      От: Киа или Хюндай

      Кията ми беше нова от магазина,по нашия край Пловдив ,сервиза на Киа е пълна скръп,Сервиза на Хюндай е в светлинни години напред.Виж по вашия край как са нещата,частите за Киа са по скъпи,често с еднакъв каталожен номер в Киа са два и три пъти по високи,като качество са еднакви,киа и х'юндай са едно и също в Кореа.За частите от неоторизираните магазини мога да кажа че са нормални и дори евтини за подръжка,както казах поддържам и Киа и Хюндай ......В фирмата имаме служебни туксони,новите спортидж и соренто,обаче още нямаме километри с тях за обективно мнение,стария туксон е добре !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Киа или Хюндай

        На колегата бюджета е добър и му позволява широк избор.Аз лично му препоръчвам да търси Соренто след 2006 г. за тези пари.С новия 170 кс. мотор и ESP.Много здрава машина и яко върви.Днес точно продадох моето вярно конче,Соренто 2003,дизел,с пауърбокса беше 170 кс.,и малко ми е мъчно днес.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X