Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло в антифриза на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло в антифриза на Теракан

    Преди два месеца си сменях капачката на радиатора поради две три завирания на антифриза. Всичко се оправи. Охлаждането беше добро. Вчера профилактично отворих разширителното казанче и капачката на радиатора.Всичко щеше да бъде добре ако в казанчето нямаше остатъци от масло както и налично такова под капачката на радиатора. Очистих общо количество около 20-30 милилитра. Тази нощ оставих колата и сутринта под капачката пак имаше около 5-6 милилитра.Маслото в картера е без промяна. Нивото му е практически непомръднало от смяната преди 4 х.километра. Възможните причини са много. дайте някаква идея за проверки за да се разбере откъде изтича масло. Иначе от смяна на глава до нещо по дребно.

  • #2
    От: Вода в антифриза на Теракан

    Предполагам,че сте сгрешили заглавието - Вода? в антифриза. На Теракан не мога да кажа,но колега с Витара прегря мотора, антифриза кипна и смеси масло. Оказа се избила гарнитура. Смени я,вече над 2000 км. всичко е точно с антифриза. Успех!
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Масло в антифриза на Теракан

      Спукана глава!

      Коментар


      • #4
        От: Масло в антифриза на Теракан

        Може ли и аз да дам мнение, утре други ден ще пусна и снимки с подробни указания. Преди месец и аз видях масло в охладителната система. При мен причината беше в остарели и пропускащи гумени пръстени на охладителя на маслото за турбото, което се намира в блока на двигателя. Има плочка на кояно е закрепен и филтъра на маслото. След сваляне на тази плоча отвътрешната и страна има маслен филтър, който се охлажда от охладителната система на мотора. Лошото е че трябва да се източи антифриза и да се купят гумичките. Гумичките ми струваха 10 - 12 лв в ИНД, трябва да проверя точно. Втората причина би могла да бъде наистина тази за която говори Кастро - спукана глава. При мен бяха гумичките. Пак казвам до няколко дни ще пусна подробно фото и обяснения за отремонтиране. Успех, ако имаш въпроси питай, може малко да се забавя с отговора НО си печа д-то на морето и по рядко се мяркам.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Масло в антифриза на Теракан

          Кити, разгледай темата "Ремонт на теч на масло в охл-с-ма", дано да съм ти помогнал.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Масло в антифриза на Теракан

            До средата на ноември карах докато установих 300-400 грама масло в охладителната система. Сагата започна и приключи и затова искам да споделя опит с колегите. Имах съмнение от пукната глава до втвърдени пръстени на радиаторчето за охлаждане на маслото. Вкарах колата на ремонт с поръчка да се свали главата и да се прегледа, да се смени гарнитурата и пръстенчетата. Това направих защото и при повредени пръстенчета нямаше гаранция ,че на гарнитурата на главата всичко щеше да е наред. Най много се страхувах за пукната глава.Оказа се най дребното- пръстенчетата на охлаждащото радиаторче, които струват 12 лева, а подмяната им най много 20 лева. Бяха се втвърдили. Аз за урок платих 460 лева тъй като сменях гарнитура , антифриз, шлайфах глава, ново масло и филтър и т.н. Добре,че майстора е приятел,че ме пожали. Ако мога да помогна на колегите с теракани препоръчвам им на 3-4 години без да чакат да си подменят гумените пръстенчета и да не чакат като мен. Стар автомобилист съм и за сетен път се уверих,че като не се погрижиш навреме за дребна повреда след това си бъркаш с боксова ръкавица в задника. Колеги не следвайте моя лош пример.
            Последно редактирано от Кити; 11-12-12, 16:55.

            Коментар


            • #7
              От: Масло в антифриза на Теракан

              Кити, нали ти писах а пък после и цяла тема пуснах със снимки.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X