Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

    Здравейте, от известно време заглеждам този тип автомобили модел 2007-2008 с бензинов двигател , някой има ли мнения и впечатления?

  • #2
    От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

    Познат има ЦХ 7, 2,3 турбо - 260 кс. Возил съм се - невероятна кола, изключително стабилно стои на пътя. Да подчертая, неговата е 4х4, тъй като знам,че има и само с предно. Ускорява доста добре, ако се не лъжа е под 8 сек. Според него макс.скорост, с която е карал е над 240 ( имам силни съмнения, за което ). Разхода в града е сравнително висок - между 17 и 19лтр, извънградско - между 12 и 14лтр. Разбира се това са субективни данни, тъй като разхода най-вече зависи от стила на каране. Нещо, което лично на мен не ми допада е,че няма опцията за автоматична СК ( поне за неговия модел - 2008г.) . За проходимост - спорен момент, казва,че зимата е много добре на пътя, а извън пътя го е жал да я изкара ( и напълно разбираемо ) .
    Качеството на материалите вътре е на високо ниво, изпипано, има всички екстри, които ти трябват основно - автоматични , няколкозонни климатроници,навигации и т.н. Абе..японска му работа
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

      Привет,

      може да не ти казвам нещо ново, но Мазда СХ -7 е почти 1:1 с Форд EDGE - това може да помогне в търсенето на повече информация. Карал съм Едж за кратко и то точно 2008-9 автомат (не помня дали беше с опция за шифттроник). В потвърждение на горното - държи се много стабилно на път и е доста комфортна. Но е СУВ, не истински джип. Има версия AWD и FWD. Не е много икономична, двигателя е мисля 3.5 V6.
      Като цяло според мен е добър автомобил. В момента e новия Експлорър го докарва на вид (не съм сигурен дали е така) и на платформа на Едж.

      Поздрави и успех в избора.

      Коментар


      • #4
        От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

        Слаб интерес към темата, явно не е много популярен този модел в БГ.

        Коментар


        • #5
          От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

          Един колега има дизел. На около година е вече и грижи не е имал никакви. Карах я малко. Кефи, ама си е джиповидна кола. Изключително е доволен от обслужването на вносителя. Откак я плати, докато му я докараха, му бяха дали оборотни, няколко модела. Сека леко я е дръннал отпред, и докато му сменят квото там, пак са му дали оборотна - MX-5. Колежка си купи мазда 2 - пак доволна до тук.

          Един от плюсовете е че се прави в Япония, до колкото ми е известно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

            и аз сега загледах Mazda Cx-7 и има няколко много примамливи обяви - коли на 5г под 100хкм до 20 000лв... Какъв друг мотор има освен 2.3 турбо, че едната обява е без информация за двигателя? Гледах едно ревю на Топ Гиър и там се споменава, че бензиновата версия директно са я отсвирили заради "thirsty engine", а дизело го хвалят... Естествено аз за дизел нямам парите, щото май са от 2010г...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Мазда , колко да е мазда след като са собственост на Форд? Само Дайхатсу , Субару и Рав4 (ТЛК) се правят в Япония!

              Коментар


              • #8
                От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                Нищо подобно - прави се в Японско!
                Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                Коментар


                • #9
                  От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                  като се замисля, градският разход от 17-19 литра и големия данък са не малък повод за невисоката цена... Дори без да има някакви дефекти в модела...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    като се замисля, градският разход от 17-19 литра и големия данък са не малък повод за невисоката цена... Дори без да има някакви дефекти в модела...
                    Да това никак не е без значение на днешно време.

                    Коментар


                    • #11
                      От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                      Някой има ли повече инфо за модела?
                      Интересува ме бензиновия двигател газифицира ли се безпроблемно?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        ...бензиновия двигател газифицира ли се безпроблемно?
                        дълбоко се съмнявам...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                          Бензинката 2.3/DISI (турбо) е с директно впръскване, а и турбо...
                          Според мен няма да е лесна газификацията...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: MAZDA CX-7 Мнения и впечатления

                            Имам колега с такава с агу на 7 такта газ пуска един бензин т.е. харчи и бенз. Аз което съм видял в нет-а е че се случва проблем с турбото (като е по-дълго на место почва да пуши)има и обяснение какво се прави ако не се реши се сменя турбо

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X