Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

    Здравейте,
    колеги имам следния проблем.Карам Форд Транзит 2.5 дизел 1998г, двойна гума, бордови.Диференциалът на камиончето е бърз.Искам да го заменя с бавен.Ходя по моргите - има задни мостове, но не зная как да ги разпознавам кой е бавен, кой бърз.Някой знае ли дали има някаква маркировка, която да гледам? Наясно съм че мога да въртя фланеца на кардана и да броя оборотите, но не навсякъде е възможно.Някои от камончетата са без гуми и направо на земята.Ако някой е наясно как се разпознават и колко вида дифове има за дизелите ще ми помогне много.
    telefonche@mail.bg
    Skype: cecycecyyes
    Варна

  • #2
    От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

    Имам свален мост от Транзит 2 бензин. Ако разбереш, дали ти върши работа ще се напъна да му видя предавателното число. Ще бъде на най-добрата на света цена.

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

      Колега благодаря ще се възползвам от предложението .Засега проучвам какви са предавателните числа .И евентуално маркировките
      telefonche@mail.bg
      Skype: cecycecyyes
      Варна

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

        Здрасти колега, аз също имам Транзит 2.5 Д с двойна гума, бърз е, а мотора е слаб и много ми се иска да му сложа бавни скорости или диференциал за да мога да го карам по стръмни участъци.
        Разбрах че имало оригинално монтирани скоростни кутии на Форд Транзит с бързи и бавни скорости(като камион), обаче май са на по-старите модели и не съм сигурен дали тези бързи и бавни не се отнасят само за 3-та и 4-та предавка, принципно аз искам бавна 1-ва и задна.
        Ти до къде стигна по този въпрос?
        Другото което на мога да си намеря е резервана гума(джантата 15' за двойна гума е проблема)
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

          Здравей колега, Фордовете, за които говориш са с оригинално 4X4, но са рядкост и са скъпички.Разглеждал съм такъв.Те са със скоростна кутия от Форд Маверик и имат бързи и бавни скорости.Интересното е,че бордовите Фордове и самосвалите имат в шасито отвори за закрепване на кутията /тампоните на кутията/ и раздатката.От Маверик кардана е различен.По-къс може да се направи,но си е играчка.
          Аз мисля,че ако си сложиш бавен дифф ще си решиш проблема.До тук разбрах,че има три вида дифове за двойна гума 15",за дизел.

          1- 37/8 4,63 бърз

          2- 36/7 5,14 бавен

          3- 35/6 5,8 още по-бавен

          но не зная как се разпознават,кой е бавен, кой бърз.
          telefonche@mail.bg
          Skype: cecycecyyes
          Варна

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

            Дано, не те подведа колега ,ама да го споделя все пак!
            Имам Транзит от по-старите и беше с бавен диференциал ,но го давах на всеки да гокара и да си върши работата, и накрая се счупи! Тогава купих цял заден мост /така го продаваха/ свалих само диференциала и го монтирах на моя си мост! В последствие се оказа ,че е от бързите-естествено и на мен не ми хареса!

            Та това ако може да те ориентира - тялото /ръкавите/ на моя заден мост беше, с квадратна форма , а на новия който купих бяха с кръгла форма! Това ако ти помогне добре ,иначе и аз не знам как се разпознават , или къде имат маркировка!
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за диференциал на Форд Транзит 2.5

              http://transit-club.com/forum/ ако знаеш руски....не може да го няма като инфо
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X