Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при смяна на семеринг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при смяна на семеринг

    тече ми масло от симерината на коляновия вал,ходих на 3 сервиза и все ми я връщат защото не могат да махнат колелото,има ли някакъв челъм,специални скоби правеха леви,десни резби и нещяло.

  • #2
    От: помагай те

    колата е киа срортидж 2tdi 97 godina

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при смяна на семеринг

      Егати и ангренажното колело,ако трябва ще купя резервно втора ръка ,а старото с флекса внимателно около вала и пак ще падне!Да не те баламосват нещо,знам ли!Винаги има начин!Да не е на система храповик с обратна резба или въобще на резба,ама не ми се вярва!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при смяна на семеринг

        А в сервизите какво точно се опитват да развият?Болта на коляновия вал ли?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при смяна на семеринг

          май да,днес се връщам от поредния сервиз, и там греда даже развалиха резбата на болта на оптягащата ролка на ангренажният ремък,ще ме побъркат баси некадърните майстори.Незнам как я зацепиха ама сега пуши отзад и не върви добре.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при смяна на семеринг

            На Киата ремъчната шайба се държи от 6 болтчета които се навиват в ангренажното колело,а то е захванато с голям болт за вала...ако ме разбираш...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при смяна на семеринг

              шайбата я махам болта също но колелото не мърда неще и неще

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при смяна на семеринг

                Скоба за вадене на лагери или с малки щанги/ще ти трябва помощ/,напрягаш и почукваш по вала/след като си махнал всички болтове/ с алуминиева вложка или някакъв подобен материал!Подобен проблем съм имал с Пежо,по някой път запичат по вала или шпонката има някои ангренажни колела на шлици, там е още по- гадно!Внимавай да не нараниш колелото,че трябва да го сменяваш!Успех!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при смяна на семеринг

                  Да не те плаша,ама съм заварявал обратен чук на такова запекло колело.После ново.Може да се измаистори скоба,или обратен чук захванат за резбите на малките болтчета,но се иска време и желание.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при смяна на семеринг

                    Правиш си скоба-плочка около 15мм. дебелина .Плочката е кръгла с диаметър малко по голям от отворите за шайбата . Пробиваш 6 отвора по мярка - шайбата .Правиш отвор със ситна резба в средата.Болта за тази резба не трябва да опира в резбата в кол. вал . Примерно оригиналния болт е М20 за плочката правиш М16х1 или 1,25.Колко дълъг болт-мериш в кол вал.Малките болтчета и големия за скобата-ЗАКАЛЕНИ 8.8 по - добре 10.9. С малките болтчета плочката трябва да е залепена на агр. колело. С големия болт като се навива колелото излиза.GS: 0888788178 Борислав Петров.При натегнат голям болт като се чукне смело по главата му агр. колело тръгва даже и на конус да е.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X