Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на ПВЦ улуци с метални

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на ПВЦ улуци с метални

    Здравейте,
    може ли да ме насочите към майстор/фирма ,която може да смени улуците на къщата ми ( около 45 метра) в София ? Става въпрос за къща от 3 етажа . Интересува ме подмяната на съществуващите ПВЦ с такива от метал . За съжаление от леда тази година има доста поражения по тях и се налага замяната им . Ако може и да ме ориентирате за цени . Вече звънях на няколко фирми , намерени в нета ,но повечето не се занимават с толкоз малък метраж .
    Благодаря
    Последно редактирано от bg2001; 16-08-12, 18:47.

  • #2
    От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

    Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
    За съжаление от леда тази година има доста поражения по тях и се налага замяната им .
    Сподели какво точно им стана?! Аз пък мислех с такива да сменявам металните...

    Коментар


    • #3
      От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

      И аз така смятам ....да правя,я сподели че почти ги купих !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

        Не забравяйте, че пластмасовите улуци трябва да се комплектоват с подгреватели, поради споменатите по-горе причини. Иначе при тежки зими и многократни цикли на замръзване и разтапяне се пукат. Наричат се подгревателни кабели и са със сравнително ниска мощност.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

          Потвърждавам, че пластмасовите са ден до пладне. При нас ги сменихме с метални след първата зима.

          Коментар


          • #6
            От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

            Аз си помислих в началото на темата, че ледът по ската на покрива се е плъзнал надолу и е потрошил улуците?
            Къде замръзват? Не ми се вярва във вертикалните тръби да е, а хоризонталните, като са полукръг, нали ледът не може да ги напъне?
            Тези нагреватели ги познавам от климатиците, но там има ваничка, която се изтака от тясно отворче и затова замръзва.

            Коментар


            • #7
              От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Сподели какво точно им стана?! Аз пък мислех с такива да сменявам металните...
              Недей.Поне не ги сменявай с ПВЦ.Линейните разширения не им понасят.Най-доброто от доста време са безшевните метални.А на твоите метални какво им е?

              Коментар


              • #8
                От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                При нас баш от теглото на снега се изпочупиха. Не изключвам и другия вариант за пагубно влияние върху пластмасата. Важното е, че извода е един - метални.

                Коментар


                • #9
                  От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  .А на твоите метални какво им е?
                  Ръждясаха, явно е пестен цинкът. Освен това текат на места, аз ги грундирах преди години, но май е било късно.
                  Бях се спрял на пластмасови, но сега ще се разровя за метални... може би нещо мед или алуминий

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                    Качи се в Бистрица и питай за Васко. Той се занимава с покриви и олуци и си има машините и сгодите и си ги прави.
                    Работил съм у тях, но му нямам телефона сега. Ако трябва, ще се поразтърся. За него мога да гарантирам, че е точен и е човек на място.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Ръждясаха, явно е пестен цинкът. Освен това текат на места, аз ги грундирах преди години, но май е било късно.
                      Бях се спрял на пластмасови, но сега ще се разровя за метални... може би нещо мед или алуминий
                      Ясно,време им е.Значи- метални безшевни, от ламарина с полиестерно покритие в няколко цвята.Не, че не може и мед , но само като материал идва към 4 пъти по-скъпо.Отделно и труда поскъпва заради фактора-мед.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                        Има различна дължина улуци - 1 м, 2 м, 3м.
                        Цената е около 3.50 лева/метър . Там някъде е и цената на водосточните тръби.
                        Трябват ти и скоби предполагам, но цената не знам. Трябват ти и казанчета. Те са от 12 до 24 лева/брой.
                        Ако говорим за цена с труда може да стигне 10 лева/метър...
                        Това са цени около Пловдив.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                          Не слагайте ПВЦ!
                          Аз бях пред същата дилема преди месец. И аз бях мераклия за ПВЦ, най-вече защото поцинкованите ми са грозни. Но след всичките обиколки по магазините и след консултация с няколко майстора се спрях на изтеглени безшевни улуци.
                          Като цена на линеен метър са по-скъпи (за труд също ми искаха с 1 лв. повече от ПВЦ-то), но като се сметне общо с консумативите (при ПВЦ-то има скоби, които доста оскъпяват цената) разликата е малка. И не на последно място, което за мен беше много важно, са много красиви.
                          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                            Напукаха се ,заради многото лед и сняг тази зима ,иначе са на 4 години и до сега не съм имал проблем . Ранната пролет ,когато започна топенето на снега всичко си пролича - започна да капе през всичките напукали се места ( пукнатините не са големи ,но дотатъчни да образуват капчуци) . Сега говрих с едни алпинисти ,които ми предложиха цена 25 лв на линеен метър ,което включва и поставяне на надулучна пола ,която изглежда така:



                            Общо взето това е схемата , при която трябва да се махне долния ред керемиди ( при мен те са битумни ) за да се монтират полата :





                            За сега съм се спрял на американски безшевни иначе другия вариант е поцинкован ( боядисан по избор ) или меден .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                              Още един глас против пластмасите. И аз се бях залетял, че наистина тия "поцинковани" не са първа хубост, ама майсторите направо ми се скараха . А иначе една разходка с разглеждане на нови кооперации из града може да откаже и най-върлия почитател на пвц. Почти няма някъде където да не са спукани. Знам поне за няколко кооперации които сега събират пари за подмяна, след 2 годишна експлоатация. Чак не мога да повярвам,че ги предлагат. Ама явно за топли страни стават. У нас не са решение.
                              висете отпуснато

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X