Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 26

Тема: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

Място
    София
    Публикации
    303
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Подмяна на ПВЦ улуци с метални

Здравейте,
    може ли да ме насочите към майстор/фирма ,която може да смени улуците на къщата ми ( около 45 метра) в София ? Става въпрос за къща от 3 етажа . Интересува ме подмяната на съществуващите ПВЦ с такива от метал . За съжаление от леда тази година има доста поражения по тях и се налага замяната им . Ако може и да ме ориентирате за цени . Вече звънях на няколко фирми , намерени в нета ,но повечето не се занимават с толкоз малък метраж .
    Благодаря
    Последно редактиран от bg2001 ; 16-08-12 в 18:47

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,033
    Точки (при гласуване)
    28

По подразбиране От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

Цитат Мнение на bg2001 Преглед на публикациите
    За съжаление от леда тази година има доста поражения по тях и се налага замяната им .
    Сподели какво точно им стана?! Аз пък мислех с такива да сменявам металните...

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,976
    Точки (при гласуване)
    10

И аз така смятам ....да правя,я сподели че почти ги купих !
    Kia Ceed 2009 г. 16 клапана бензин
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI къса база и диферинциал с работещо LSD
    Kawasaki Versys 650 2008 г.Staring Through My Rear View
    Анатолий Пейчинов o8875o9815

Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,042
    Точки (при гласуване)
    10

Не забравяйте, че пластмасовите улуци трябва да се комплектоват с подгреватели, поради споменатите по-горе причини. Иначе при тежки зими и многократни цикли на замръзване и разтапяне се пукат. Наричат се подгревателни кабели и са със сравнително ниска мощност.
    LZ1AIV
    0888/889 986

Място
    София
    Публикации
    1,739
    Точки (при гласуване)
    10

Потвърждавам, че пластмасовите са ден до пладне. При нас ги сменихме с метални след първата зима.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,033
    Точки (при гласуване)
    28

Аз си помислих в началото на темата, че ледът по ската на покрива се е плъзнал надолу и е потрошил улуците?
    Къде замръзват? Не ми се вярва във вертикалните тръби да е, а хоризонталните, като са полукръг, нали ледът не може да ги напъне?
    Тези нагреватели ги познавам от климатиците, но там има ваничка, която се изтака от тясно отворче и затова замръзва.

Място
    София
    Публикации
    910
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Сподели какво точно им стана?! Аз пък мислех с такива да сменявам металните...
    Недей.Поне не ги сменявай с ПВЦ.Линейните разширения не им понасят.Най-доброто от доста време са безшевните метални.А на твоите метални какво им е?

Място
    София
    Публикации
    1,739
    Точки (при гласуване)
    10

При нас баш от теглото на снега се изпочупиха. Не изключвам и другия вариант за пагубно влияние върху пластмасата. Важното е, че извода е един - метални.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,033
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на ALEX_Z Преглед на публикациите
    .А на твоите метални какво им е?
    Ръждясаха, явно е пестен цинкът. Освен това текат на места, аз ги грундирах преди години, но май е било късно.
    Бях се спрял на пластмасови, но сега ще се разровя за метални... може би нещо мед или алуминий

Място
    Дупница
    Публикации
    3,776
    Точки (при гласуване)
    13

Качи се в Бистрица и питай за Васко. Той се занимава с покриви и олуци и си има машините и сгодите и си ги прави.
    Работил съм у тях, но му нямам телефона сега. Ако трябва, ще се поразтърся. За него мога да гарантирам, че е точен и е човек на място.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    о886/598523 Сашо

Място
    София
    Публикации
    910
    Точки (при гласуване)
    8

Ръждясаха, явно е пестен цинкът. Освен това текат на места, аз ги грундирах преди години, но май е било късно.
    Бях се спрял на пластмасови, но сега ще се разровя за метални... може би нещо мед или алуминий
    Ясно,време им е.Значи- метални безшевни, от ламарина с полиестерно покритие в няколко цвята.Не, че не може и мед , но само като материал идва към 4 пъти по-скъпо.Отделно и труда поскъпва заради фактора-мед.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Има различна дължина улуци - 1 м, 2 м, 3м.
    Цената е около 3.50 лева/метър . Там някъде е и цената на водосточните тръби.
    Трябват ти и скоби предполагам, но цената не знам. Трябват ти и казанчета. Те са от 12 до 24 лева/брой.
    Ако говорим за цена с труда може да стигне 10 лева/метър...
    Това са цени около Пловдив.

Място
    Сандански
    Публикации
    688
    Точки (при гласуване)
    10

Не слагайте ПВЦ!
    Аз бях пред същата дилема преди месец. И аз бях мераклия за ПВЦ, най-вече защото поцинкованите ми са грозни. Но след всичките обиколки по магазините и след консултация с няколко майстора се спрях на изтеглени безшевни улуци.
    Като цена на линеен метър са по-скъпи (за труд също ми искаха с 1 лв. повече от ПВЦ-то), но като се сметне общо с консумативите (при ПВЦ-то има скоби, които доста оскъпяват цената) разликата е малка. И не на последно място, което за мен беше много важно, са много красиви.
    99 WJ V8, 5" lift 37"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

Място
    София
    Публикации
    303
    Точки (при гласуване)
    6

Напукаха се ,заради многото лед и сняг тази зима ,иначе са на 4 години и до сега не съм имал проблем . Ранната пролет ,когато започна топенето на снега всичко си пролича - започна да капе през всичките напукали се места ( пукнатините не са големи ,но дотатъчни да образуват капчуци) . Сега говрих с едни алпинисти ,които ми предложиха цена 25 лв на линеен метър ,което включва и поставяне на надулучна пола ,която изглежда така:

Общо взето това е схемата , при която трябва да се махне долния ред керемиди ( при мен те са битумни ) за да се монтират полата :

За сега съм се спрял на американски безшевни иначе другия вариант е поцинкован ( боядисан по избор ) или меден .

Място
    от София, но често по света
    Публикации
    1,017
    Точки (при гласуване)
    14

Още един глас против пластмасите. И аз се бях залетял, че наистина тия "поцинковани" не са първа хубост, ама майсторите направо ми се скараха . А иначе една разходка с разглеждане на нови кооперации из града може да откаже и най-върлия почитател на пвц. Почти няма някъде където да не са спукани. Знам поне за няколко кооперации които сега събират пари за подмяна, след 2 годишна експлоатация. Чак не мога да повярвам,че ги предлагат. Ама явно за топли страни стават. У нас не са решение.
    висете отпуснато

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,071
    Точки (при гласуване)
    13

За ориентировъчни цени. Ние продаваме улук 1м - 3лв, 2м -7лв. Казанче конусно - 5лв, трапец 7лв. За ф 100, то всъщност няма значение. И сякаш наистина има занижение в количеството цинк . Скобите са по 1 лв/бр. и са през метър, ъглите и те са около 3лв (2.80, ама не ми се става да проверя )
    Като тея казанчета нямат кой знае каква роля, по-скоро са козметични. Водосточните тръби, ако се налага да ги сменяш заради Ф-то, са 3лв
    За работа не съм сигурен колко взимат, ама зависимост от пазърлъка е от 3-5лв/м.

Това за нашия регион, като при нас с тея работи се занимават предимно ци.. такова интегрирани роми .
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Място
    София
    Публикации
    17,801
    Точки (при гласуване)
    67

... Къде замръзват? Не ми се вярва във вертикалните тръби да е ...
    Замръзва си във вертикалните като стой та гледай. И после, като почне да се топи от покрива снега, водата няма къде да отиде поради тапата в тръбите надолу и става весело! Питай ме откъде знам ...

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,033
    Точки (при гласуване)
    28

Ясно, отказахте ме! За тази година мисля да приключвам с ремонтите, ще си оставя време до догодина да проуча другите варианти на пазара.

Място
    София
    Публикации
    544
    Точки (при гласуване)
    4

Аз пък ви препоръчвам ПВЦ улуците - фирмата ни се занимава от над 12 години с внос от Италия на такива. Но това не е причината да ви ги препоръчам. На всеки фирмен обект сме сложили такива улуци и тръби. Нямали сме повече от минимални подмяни на метър или снадка, и то основно заради градушки. На единия ни склад си стоят от над 10 години вече и улуците, и тръбите, и единственото нещо, което им се е случило за целия този период е леко избледняване от слънцето. Който му е любопитно да види как изглеждат качествени ПВЦ улуци на над 10 години да ми пише на лично, ще му дам координатите в София, където ще може на спокойствие да ги разгледа.

Често слушаме за спукани, счупени или направо потрошени ПВЦ улуци или тръби. Първо майсторите идват при нас да пазаруват за клиентите си и ни махат с ръка като им обясняваме как правилно трябва да се монтират, защото си знаели или били имали хиляди метра улук и тръба зад гърба си... после ни се обаждат да се жалват, и като ги питаме на какво отстояние монтираха скобите за улуците, скобите за тръбите и самите тръби от пода, ни става ясно резултата какъв е. Подгревателите са необходимост само за (високо)планински къщи и сгради. Тази зима доста хора я определиха като тежка с големи студове... добрем, на нито една фирмена сграда в столицата не е правена подмяна на тръба/улук пролетта. Един от тези обекти се намира в Бояна, просто за справка.

Няколко години преди кризата се появиха българските ПВЦ улуци и тръби на пазара. Доста бързо го заляха и се набутаха в големите строителни хипермаркети с безбожно ниските си цени. Масово новото строителство от този период и след 2008ма започна да минава на тях, основно, за да си спести инвеститора едни "излишни" пари, и да разпродава апартаменти като лукс изпълнение (с най-евтините строителни решения разбира се!). В следствие сега ги гледаме как сменят цели дължини улуци и тръби, я със същите, я с други ПВЦ или метал. Да, българския производител допринесе за популяризирането на ПВЦ улуците и тръби, но като чета тази тема, май не с добро...

Не целя да разубеждавам който и да е или да отстоявам позиция или да зарибявам. Пред очите ми са минали достатъчно метраж от тези продукти, и всеки ден гледам как същите с правилен монтаж и поддръжка* си изпълняват ролята без забележки, та смятам, че мога да изразя адекватно мнение. Сметнах за коректно в темата да има поне едно мнение от човек в този пазар, за да е максимално обективна и съдържателна.

*
    Дам, като всяка канално/водоотвеждаща система, улуците трябва всяка година да се почистват от листа и боклуци, които иначе ще задръстят тръбите или канализацията след тях, в случайте, когато са заустени в земята. И когато се заледят тръбите, а това зимата ще стане без значение дали са метални или от ПВЦ, образувалата се тапа от боклуци позволява на леда да се разшири само така, че да спука по дължина тръбата. Зимата като вали сняг не е нужен боклук даже - ако тръбите са пуснати до долу и опират в тротоара, снега като ги затрупа и стегне или се заледи след това върху отвора, познайте дали образуващия се лед в тръбата има накъде да се разшири без да я спраска... Затова се монтират с достатъчно отстояние от земята, в зависимост от района на къщата разбира се.
    Последно редактиран от Коцето MTTU ; 21-08-12 в 19:31 Причина: уточнение за монтаж на тръби
    Fortune favours the bold.
    -----
    механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)
    LZ1BGE / А+

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Коцето MTTU Преглед на публикациите
    Аз пък ви препоръчвам ПВЦ улуците - фирмата ни се занимава от над 12 години с внос от Италия на такива. Н
    Често слушаме за спукани, счупени или направо потрошени ПВЦ улуци или тръби. Първо майсторите идват при нас да пазаруват за клиентите си и ни махат с ръка като им обясняваме как правилно трябва да се монтират, защото си знаели или били имали хиляди метра улук и тръба зад гърба си... после ни се обаждат да се жалват, и като ги питаме на какво отстояние монтираха скобите за улуците, скобите за тръбите и самите тръби от пода, ни става ясно резултата какъв е. Подгревателите са необходимост само за (високо)планински къщи и сгради. Тази зима доста хора я определиха като тежка с големи студове... добрем, на нито една фирмена сграда в столицата не е правена подмяна на тръба/улук пролетта. Един от тези обекти се намира в Бояна, просто за справка.
    Редно е да обясниш как се монтират ПРАВИЛНО . В твой интерес е според мен.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Подмяна на фарове за ZJ
    От ivied във форум JEEP
    Отговори: 34
    Последно мнение: 12-08-12, 21:11
  2. Паджеро 2 - подмяна на стопове
    От skitnik във форум MITSUBISHI
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-11-11, 20:09
  3. Подмяна на лагери на раздатката
    От mkenzie във форум ВАЗ