Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъги спорт

    Здравейте ,
    приятели на оффроуда.Първо искам да изкажа своите благодарности на организаторите на състезанието "Джип Траял София 2004",което се проведе на 25септември на полигона зад манастира в ж.к.Младост.Аз участвах в състезанието за любители със самоделно бъги-ЗАЗ и си отстоях третото място.
    На всички, които имат интерес към бъги спорта,обещавам,че ще направя специален репортаж придружен с богат снимков материал на две доста интересни самоделни машини.Дотогава чао и изживявайте всеки миг от оффроуда максимално!!!!!!!!

  • #2
    много ме върлнува темата за саморъчна направа на бъги! Когато бях ученик бях абониран за едно съветско тогава списание "Моделист-конструктор" в което братушките публикуваха доста конструкции на бъгита с мотоциклетни двигатели! Твоята идея определено е интересна. Имаш ли някаква техническа докумнтация или поне по-подробно описание на самото изработване? А имаш ли представа и колко ти струва това?

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от GAZ69
      много ме върлнува темата за саморъчна направа на бъги! Когато бях ученик бях абониран за едно съветско тогава списание "Моделист-конструктор" в което братушките публикуваха доста конструкции на бъгита с мотоциклетни двигатели! Твоята идея определено е интересна. Имаш ли някаква техническа докумнтация или поне по-подробно описание на самото изработване? А имаш ли представа и колко ти струва това?

      Аз мога да ти кажа.СТРАШНО много за сериозно бъги.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        Аз мога да ти кажа.СТРАШНО много за сериозно бъги.
        Супер, но как може да стане това!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от GAZ69
          Аз мога да ти кажа.СТРАШНО много за сериозно бъги.
          Супер, но как може да стане това!
          Еми братко спорет мен най-трудното е да направиш окачването.Иначе сичко друго е по просто.До толкова колкото са ми го обяснявали.Ако искаш да ти е просто с задно слагаш един двигател от някой мотоциклет и чрез верига си предаваш движението.Но в повечето случей спорет мен ти трябват поне 2 двигателя.Виждал съм из нета че слагали много от тия Иж-юпитер5 ли там какъв е.Той голям двигател и можел да движи бъгито.На едно място не помня каде бях видял бъги отпред с преден мост от VW-NEW BEATLE!Повече не мога да ти кажа защото не разбирам.
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #6
            http://www.soil.msu.ru/~captain/6x6.pdf

            http://wwwboards.auto.ru/uaz/297748.html

            Коментар


            • #7
              Еми братко спорет мен най-трудното е да направиш окачването.Иначе сичко друго е по просто.До толкова колкото са ми го обяснявали.Ако искаш да ти е просто с задно слагаш един двигател от някой мотоциклет и чрез верига си предаваш движението.Но в повечето случей спорет мен ти трябват поне 2 двигателя.Виждал съм из нета че слагали много от тия Иж-юпитер5 ли там какъв е.Той голям двигател и можел да движи бъгито.На едно място не помня каде бях видял бъги отпред с преден мост от VW-NEW BEATLE!Повече не мога да ти кажа защото не разбирам.
              Именно такива конструкции съм виждал най-често. С мотоциклетен двигател от Иж-е. Вярно мче окачването е най-сложната част на бъгито.Но мен ме притеснява факта ако се използва дмигател от мотоциклет дали може да се съчетае със заден мост от кола. Защото ако е с верига задвижването трябва да е или само на едното задно колело или да се задвижва цялата задна ос с верига и зъбен венец, а това доколкото знам нарушава движението в завой и прави бъгито по-нестабилно. Колкото до предното окачване то може да се вземе от която и да е соц.кола /защото би било най-евтино разбира се/.

              Весели празници на всички

              Коментар


              • #8
                Мисля че ако е взет двигател от мотоциклет който е с кардан!От там може би ще има някой заден мост който ще може да се съчетае с двигателя!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  Два двигателя са самоходен ужас. Когато въобще ходи ...
                  А ЗАЗ - а си е отлична конструкция. Че и готова. Башка дето торсионите издържат безобразни натоварвания без последствия.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Два двигателя са самоходен ужас. Когато въобще ходи ...
                    А ЗАЗ - а си е отлична конструкция. Че и готова. Башка дето торсионите издържат безобразни натоварвания без последствия.
                    Да за това няма спор.Имаме си даже готов пример.Повечето сме виждали великото бъги от Подгумер.То беше до колкото помня с двигател от ЗАЗ!
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      За двигателя съм съгласен. Но по тази логика биха били подходящи и от Шкода и от Фолксваген костенурка. А защо не и от Трабант? Но всъщност за мен е любопитно има ли някакви технически закономерности на които трябва да отговаря носещата метална конструкция и ако има какви са те? Или всичко се докарва на око?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от GAZ69
                        За двигателя съм съгласен. Но по тази логика биха били подходящи и от Шкода и от Фолксваген костенурка. А защо не и от Трабант? Но всъщност за мен е любопитно има ли някакви технически закономерности на които трябва да отговаря носещата метална конструкция и ако има какви са те? Или всичко се докарва на око?

                        Еми помисли малко.Няма да сложиш траби с 2 мм дебелина!Ще си го направиш здраво.Ако питаш как да се направи клетката както решиш за добре.Но само да ти пази тиквата като се катурне да не вземеш да я придържаш ти защото лошо.По дискавари са давали как да си направиш бъги от такива двигатели и препоръчваха да се слагат траби и покраи двигателя да го пазят!Абе обезопасяването е едно от най-важните неща!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          Както каза ДиДжейДевил обезопасяването е важно нетшто ИМАХ един приятел дето се обарна с неговата самоделка и си пречупи грабнака.Доста кофти ама.. Та слагаи си здрави трабички че не се знае кво може да стане.А интересувам се ж пловдиж има ли някжи такива мероприятия?!?!
                          -||||-----||||-
                          .......\o/
                          ........||
                          ......./ \
                          Dynamic
                          Carp fishing club

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Два двигателя са самоходен ужас. Когато въобще ходи ...
                            А ЗАЗ - а си е отлична конструкция. Че и готова. Башка дето торсионите издържат безобразни натоварвания без последствия.
                            А какво ще кажете за двигател и скоростна кутия с полуосите от новия модел москвич ?
                            Р.П.(RFF) 0898677590
                            Пътна помощ
                            ДЕНОНОЩНО

                            Коментар


                            • #15
                              Та има ли нов модел москвич
                              -||||-----||||-
                              .......\o/
                              ........||
                              ......./ \
                              Dynamic
                              Carp fishing club

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X