Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя фигура от гипскартон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направя фигура от гипскартон?

    Здравейте, приятели Правим коренен ремонт на една стая и имам въпрос към вас. Едната ми стена остава напълно празна, на нея ще виси само един телевизор в единия край, а така е грозно. Хрумна ни една идея за тези фигури от гипскартона. Гледах ги из нета и ми харесаха много. Днес извиках един майстор, който ми каза че това ще струва около 300лв. Сториха ми се много и реших да се пробвам сам, ама не ми е много ясно. Той каза, че се подлагало с някакви желязо/винкели, ама не ми е ясно как.
    Ето една снимка, да ме разберете за какво става въпрос. Ще се радвам някой да ми каже как може да го направя това.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4260.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5981501
    Последно редактирано от Preslav Peychev; 14-08-12, 22:09.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

  • #2
    От: Как да си направя фигура от гипскартон?

    Ей, разплаквате ме от умиление...ма пробвай, може пък да се получи.

    Първо се прави скелета на фигурата от профили за гипсокартон. Продават ги там където и картона. В твоя случай достатъчни са ти ud и cd. След като е готов "скелета" "обличаш" с гипсокартон. Това става като го прикрепваш посредством винтове за конструкцията. Тях също ги продават там. Огънатите елементи на конструкцията се правят като режеш профила на сектори частично. В някоя серия на Мисия Моя Дом е сниман процеса. Има ги в нета.

    Успех!

    П.П. И моля те, пускай снимки от процеса независимо от резултата. Така ще има полза от темата ти и за други.

    Коментар


    • #3
      От: Как да си направя фигура от гипскартон?

      Самото правене на рамките и обличането на фигурите, не е толкова пипкава работа, колкото шпакловането и завършването после...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Как да си направя фигура от гипскартон?

        Наистина шпакловането ще ти скъса нервите Аз съм правил подобни неща, но това си е увъртяно и според мен трябва да стане много финно. За последната ръка шпакловка си вземи финна бояджийска. Аз съм ползвал СуперКит и на Кнауф. Ако не си се занимавал с това преди ще те озори.

        Ако става въпрос за изработването само на правоъгълниците на стената, 300лв. според мен са МНОГО.
        Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Как да си направя фигура от гипскартон?

          И Аз съм на мнението на колегите, че ще ти е трудно . Не е лесна работа, малко са майсторите които могат да правят фигури от картон (перфектни). Като гледам има около 40м. профили, 20м. ъглови лайсни и един лист гипскартон, рапиди, дюбели и шпакловка. Тези материали излизат около 80лв. но самата направа и шпакловането е голяма играчка и майсторлък. Аз се занимавам точно с това и също бих поискал 300лв за изработката на тази фигура като материалите са във цената. Успех , ако се постараеш и не бързаш ще се справиш.

          п.п. В момента съм със счупен крак и по цял ден седя зад компютъра, ако мога да помагам от тук ще се радвам. Абонирам се за темата. Поздрави.
          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
          тел. 0889 017703
          0897 516030

          Коментар


          • #6
            Можеш да разгледаш и тук.
            http://napravisam.bg/forum/
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Как да си направя фигура от гипскартон?

              Пейчев, иди се хвани с нещо, дет го можеш, изкарай от него 300 лв и си викни човек, който с това се занимава.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Пейчев, иди се хвани с нещо, дет го можеш, изкарай от него 300 лв и си викни човек, който с това се занимава.
                +1
                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                тел. 0889 017703
                0897 516030

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                  Гена, тъкмо си помислих, че може да се направи нещо и ти ми уби надеждите
                  Ще разсмисля малко по въпроса и ще пиша. С майстор ли ще е, с какво ще е
                  С каквото и да се прави, снимки ще пускам !
                  Последно редактирано от Preslav Peychev; 15-08-12, 13:23.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                    Пейчев, иди се хвани с нещо, дет го можеш, изкарай от него 300 лв и си викни човек, който с това се занимава.
                    Съгласен напълно!
                    Бих те посъветвал преди да предприемеш каквото и да било, да си разчертаеш тези правоъгълници на стената и да ги боядисаш с цвета, който искаш. С малко въображение си ги представи триизмерни.
                    Може изненадващо да се разочароваш от идеята по ред причини.
                    Успех.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                      Освен, че съм съгласен с мненията по-горе, но и ако много го искаш този орнамент, защо не провериш колко ще ти излезе при някой мебелист-Дали ще е по-евтино, дали ще е по-бързо и с по-малко рискове.Правили сме какво ли не от гипсокартон,голяма врътня е.А точно този релеф ми се струва, че няма да си заслужава от този материал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        Освен, че съм съгласен с мненията по-горе, но и ако много го искаш този орнамент, защо не провериш колко ще ти излезе при някой мебелист-Дали ще е по-евтино, дали ще е по-бързо и с по-малко рискове.Правили сме какво ли не от гипсокартон,голяма врътня е.А точно този релеф ми се струва, че няма да си заслужава от този материал.
                        +1.Ако се заиграе с дръвце,ще си ги ползва и като етажерка за разни натурийки.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          +1.Ако се заиграе с дръвце,ще си ги ползва и като етажерка за разни натурийки.
                          Пък и винаги, ако не стане нищо, може да го хвърли в парното...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                            [QUOTE=edoors;1921331]Пък и винаги, ако не стане нищо, може да го хвърли в парното...[/QUOTE
                            Друга ми е мисълта,но ти ми даде идея-ако не в парното поне в пещта къде пека пици,баници и агнета мога да опаля.Но ми прави впечатление чалгата(кича) в строителство,архитектура,дизайн и ландшафт.Хората спряха да използват хубавите,естествени и трайни материали.Тия гипскартони дето ги правят на 20 км от Раднево от радиоактивна пепелина от сероочистките на Тец-а ,няма да я сложа и на кучето си(впрочем неговата барака е от дървена чамова ламперия).Но точно тия фигури на стената ще му легнат 50-60 лева(от дърво) заедно с лака,освен ако не са му наврени трайно и двете ръце до лактите в г@за.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си направя фигура от гипскартон?

                              Пейчев, предвид врътнята, мисля че майстора ти е поискал горе-долу колкото си струва като работа с включени материали. Като гледам на снимката е стуко венециано, с което пък, отиваш на още по-скъпо. Като си го представя в часове, никак не ми се вижда майтап работата.
                              И едни метри профили...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X