Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    BGM може да се качва и на други устройства.
    Имаш предвид BG Mountains? Поне на сайта не виждам версия за Магелан. Пък и последните версии на тази карта придобиха гигантски размери (май стигнаха над 600 МВ) и върви тегаво дори на по-мощни устройства.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

      Гармин.... кофти хардуер и добра карта на България, благодарение на някои хора Обаче пробвай Гармин в Африка на юг от средиземноморието и до там с него...
      Опън стрийт мап приложението с редовните ъпдейти на картите през два месеца на прилично андроид устройство са добро алтернативно решение. Поуядоха се и затлъстяха Гармин-ите. На писмото ми до централата защо не предлагат карти на района на Сахел ми отговориха бързо и по американски- уважаеми Г-н....... Х , въпросният регион не представлява икономически интерес за нашата компания и поддържаме само карти с основните пътища. И това при условие че е пълно с разкошни карти на региона от други източници.... Решително ги намразих

      Коментар


      • #33
        От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

        Garmin го намразих когато си взех в момента, в който излезе един GPSMAP 60CS... Ударо/влагоустойчив и т.н...
        Картите - тогава тъкмо 'прохождаха', ама все пак си е GPS...
        ОБАЧЕ:
        Фирмуера калпав - все едно сравняваш стара автомобилна 'заключена' навигация - ненастройваема, ненадстройваема - каквото ти е дал производителя - това... Лагав, ама айде - приех го защото все пак е ударо и влагоустойчив..
        Поне така си мислех докато не карах колелото в един дъжд... Да, вътре чарколаците му останаха сухи, но батериите бяха плувнали във вода въпреки, че GPS бе на кръста ми, а не в 'ботушите'
        Преглътнах и си казах - 'все пак е удароустойчив'....
        Три дена след дъжда, добре подсушен го закачам на кръста ми със заводската щипка. При едно навеждане заводската щипка явно заради износване на калпавото пластмасово зъбче изтърва и GPS падна от около 1м (колана на кръста)... Гледам го - външно няма драскотина... Все пак е удароустойчив...
        Е да, ама вътре дисплея спукан през средата. А падането съвсем не бе толкова страшно - телефоните съм си ги изтървавал къде-къде по-страшно но без последствия, въпреки, че не са удароустойчиви... Проверих за нов дисплей - ~400лв!!!!
        Реших, че втори такъв боклук не ми трябва...
        Ако някога си взема самолет или кораб - да, там заради сертификацията на конкретни модели може да си взема марката, ама иначе - НИКОГА!!! Надценен хардуер, калпав софтуер - не мерси...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

          Като изключим картите,от към хардуер гармин е боклук,с голямо Б,налях сума пари за нови модели 7 хх 2 хх 1 ххх и от тях ми работи само един 765 т който до момента го съживяване благодарение на 3 донора купени от колеги от форума.И работи с няколко компромиса.Да не говорим колко често гърми софтуера и си губя поитата.
          Жалко за добрата офрм
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            налях сума пари за нови модели 7 хх 2 хх 1 ххх и от тях ми работи само един 765 т който до момента го съживяване...........
            Намери си една дърта 250-ка и няма да имаш никой от горните проблеми,вервай ми.

            Коментар


            • #36
              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

              Факт - Гармин Устремно върви НАДОЛУ
              Картите са Добри, Но хардуера е ужасен ГПС-а на моето Нуви кам е най-лошият който съм виждал, самото устройство е Огромно, с ниска резолюция (поне процесорчето е ОК в сравнение с предишните модели който опресняваха картата по 5 минути ).
              Тоталното орязване на функции и възможности също е странно (да не кажа Тъпо) - флагмана не поддържа 3Д сгради, Не може да се показват повече от две полета с инфо (старият имаше дашборд с 4 полета (например скорост, височина, посока, колко остава..... сега само две и едното е фиксирано скорост, та ако те навигира, можеш да избереш само един показател ).
              В първият момент в който на Сабин картата излезне за по-смислена платформа (например Андройд) Гармин са Чао от мен, а имам 3 ГПС-а в момента с доживотно обновяване (Много добра екстра!).

              Коментар


              • #37
                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                ...
                В първият момент в който на Сабин картата излезне за по-смислена платформа (например Андройд) Гармин са Чао от мен, а имам 3 ГПС-а в момента с доживотно обновяване (Много добра екстра!).
                Е тя нали картата не зависи от ОС, а от конкретната програма за навигация... Би трябвало да може БГ картата да може да върви и на андроидски гармински софтуер (ама дали може да се лицензира - там вече Сабин може да каже )
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Е тя нали картата не зависи от ОС, а от конкретната програма за навигация... Би трябвало да може БГ картата да може да върви и на андроидски гармински софтуер (ама дали може да се лицензира - там вече Сабин може да каже )
                  Тя за лицензиране може да се лицензира, ама върху андроид проблема не е в картата, а в софтуера, понеже е краден от някакъв си телефон и портнат за останалите. Съответно върху един и същ телефон върху андроид 4.1.2 върви (някак), а върху 5.1 не ще - изобщо не може да се разбере с GPS приемника. Проблема може да е и в самия cyanogenmod за тоя телефон и тоя андроид, ама пък другите програми си вървят.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                    Нямах предвид нелицензиран софтуер... А лицензирането и ограничението възможностите за 'крадене' на самата карта... При Гармина е по-лесно поставянето на такова ограничение...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                      Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                      Гармин.... кофти хардуер и добра карта на България, благодарение на някои хора Обаче пробвай Гармин в Африка на юг от средиземноморието и до там с него...
                      Опън стрийт мап приложението с редовните ъпдейти на картите през два месеца на прилично андроид устройство са добро алтернативно решение. Поуядоха се и затлъстяха Гармин-ите. На писмото ми до централата защо не предлагат карти на района на Сахел ми отговориха бързо и по американски- уважаеми Г-н....... Х , въпросният регион не представлява икономически интерес за нашата компания и поддържаме само карти с основните пътища. И това при условие че е пълно с разкошни карти на региона от други източници.... Решително ги намразих
                      В развитието на всяка голяма компания идва време, когато стратегиите започват да се "пишат" от счетоводителите. Фокусът се измества от потребителя към финансовия резултат, компанията престава да работи за името си и оставя името (в което е инвестирала) да работи за нея. Там някъде, слоганите (Да пораснем заедно! Другари, дайте да дадем! Нашата основна цел са непрекъснато растящите нужди на Народа...) се заменят с несломимото, логично и неподлежащо на обжалване "Ти вече не си интересен за нас".
                      Друг неоспорим факт е, че с подобно отношение към пазара, големите корпорации дават хляб на множество алтернативи. Пазарът го има, необходимостта е веднъж създадена, отворила се е дупка в предлагането, летвата на цената е поставена, а знайни и незнайни завоеватели се опитват да играят Лимбо под тая летва. Някои от тях, със забележителен успех. Всички те, обаче, трябва да са, поне скришом, благодарни на мастодонта, който се е заринал в собствените си.... ъ-ъ-ъ-ъ, неповратливост и самодоволство- Гармин, Майкрософт... едва ли е нужно да изброявам.
                      В този смисъл, няма какво да се сърдим и обвиняваме когото и да било. Само трябва да се намери някой, който да вземе хубавините на Гармин, да поработи здраво над недомислиците и да каже "Воала- граби народе!".
                      А, да... и да не се сърди след години, че някое наперено, прохождащо програмистче му подяжда пазара, показвайки гъвкавост и инициатива, които първият е забравил отдавна.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        Намери си една дърта 250-ка и няма да имаш никой от горните проблеми,вервай ми.
                        Да ама не.
                        Гармин 250 купен оригиналдъ с карта ОФРМ от Метро преди доста години.
                        От самото начало при разрешаване на повечко детайли в картата каката в един момент почва да заеква и забива
                        Така и не се оправи гаранционно щото проблема бе само понякога и нямаше как да се демонстрира.
                        Сега вече с друг Гармин (не помня модела) си работи и не забива.

                        Ползвам в колата и Айфон със МапсМи за офлайн навигация ама картата не върши много работа офроуд но е добра за туризъм в градовете.
                        Ако мога да си купя офроуд карта за Айфон ще е перфектно
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                          можеш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Да ама не.
                            Гармин 250 купен оригиналдъ с карта ОФРМ от Метро преди доста години.
                            От самото начало при разрешаване на повечко детайли в картата каката в един момент почва да заеква и забива
                            Така и не се оправи гаранционно щото проблема бе само понякога и нямаше как да се демонстрира.
                            Лекува се еднократно и забравяш и за заекване,насичане на картата и др. ако има,а почва тракове да пише.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              можеш
                              Нещо съм пропуснал?
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Garmin........само име,нищо общо с добра навигация

                                Има Garmin Street Pilot за IPhone / IPad

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X