Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
    Значи няма нужда да разкоствам корпуса, дето лежи датчика с платката както е показано на PDF-a от първа страница?
    Колега,развиваш двете болтчета отгоре и с разклащане лекичко напред/назад вадиш самия датчик от корпуса/тръбата/Самия корпус да си стои захванат на филтърната кутия,няма нужда да се сваля.След това в долната част на датчика,ще видиш каналчето,където реално влиза въздуха и вътре в него трябва да се пръска!
    Виж снимките...
    Това е....
    Поздрави
    Прикачени файлове
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Първоначално публикуван от prepodobni Преглед на мнение

      Привет,опитах се и аз да почистя с това от снимката не стана номера и си поръчах нов в жълтата кутийка 1 x Дебитомер (0280217123) = 252,00 лв.
      ------------------------------------------------------
      Междинна сума: 252,00 лв.
      Безплатна доставка на 25/07/2012: 0,00 лв.
      Крайна сума: 252,00 лв.
      Естествено че с това на снимката няма да стане. Контактния спрей не само че няма да го почисти, ами ще го довърши окончателно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Колега,развиваш двете болтчета отгоре и с разклащане лекичко напред/назад вадиш самия датчик от корпуса/тръбата/Самия корпус да си стои захванат на филтърната кутия,няма нужда да се сваля.След това в долната част на датчика,ще видиш каналчето,където реално влиза въздуха и вътре в него трябва да се пръска!
        Виж снимките...
        Това е....
        Поздрави
        При мен ще се наложи да сваля и целия корпус, защото като махна филтъра се вижда страшна гняс по решетката пред сензора в тръбата. Толкова е затлачено, че съм сигурен, че пуши 1/3 от въздуха към сензора. Само да пристигне спрея и почвам...

        lubashki777, sparkybg - благодарности за съдейстието, нееднократно получавам правилни съвети, няма да мина само с бира, ще трябва и скара да се пали... xD xD

        Коментар


        • #34
          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Това е фабричния на мойта джипка който е зациклил в едно положение и напрактика не работи.
          В монета карам с този на Спарки.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maf.jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5400035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maf1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5400036

          Коментар


          • #35
            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
            Това е фабричния на мойта джипка който е зациклил в едно положение и напрактика не работи.
            В монета карам с този на Спарки.
            [ATTACH=CONFIG]482900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]482901[/ATTACH]
            Моя сегашния е точно същия.

            Стария ти, до колкото помня, работеше някак. Просто беше по-тромав, а джипката ускоряваше по-постепенно и мазно, но за разлика от моя случай си набираше максималната скорост. При мен като беше замърсен, едва доловимото свистене от турбото въобще не се чуваше, като я настъпя и влезе в обороти. Вече мога да твърдя че след почистването си е както си беше когато беше чисто нов. Свистенето си е там, усеща се "дръпването" като сработи турбото, и си набира както трябва. Това и по магистрала, и по горски път с много завои на ниски предавки. Преди имаше момент около 1000 оборота на втора по такъв път просто тъпчеше на тия 1000 оборота и не искаше да ги прескочи и да влезе в режим, като в същото време пушенето, което го има и трябва да го има, когато я сръчкаш на ниски обороти повече от необходимото, също го нямаше. С 2 думи, все едно не настъпваш педала до долу, ами например до половината. Сега и това е каквото си беше.

            А Търтьо може и да е прав и да не изкара много, нот в моя случай говорим за дебитомер на под 40000км, при положение че изкарват нормално 60-80000. Та, има някаква надежда че може да изкара едни примерно 20-ина хиляди още. Ама, колкото и да изкара, резервния ми е в багажника, та лесно и бързо мога да го хвана, още повече че вече го знам какви волтове трабва да дава в определени режими, и не ги ли даде, даже и с прост мултицет ще го хвана.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А Търтьо може и да е прав и да не изкара много, нот в моя случай говорим за дебитомер на под 40000км, при положение че изкарват нормално 60-80000. Та, има някаква надежда че може да изкара едни примерно 20-ина хиляди още. Ама, колкото и да изкара, резервния ми е в багажника, та лесно и бързо мога да го хвана, още повече че вече го знам какви волтове трабва да дава в определени режими, и не ги ли даде, даже и с прост мултицет ще го хвана.
              Аз че съм прав, прав съм. Това с тия дебиломери съм го играл ехее, преди години На това двг просто се хваща по-трудно дебиломера, че е заминал щото двигателя си е муден изначално.
              За да изкара повече си сменяйте филтрите редовно, забравете за тия спортните и те така.
              Ама пък при нашата мърсотия по улиците дори ... заминават си.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Зачетох се в темата и сега сън не ме хваща.
                Сега съм пред дилема - да чистя или да не чистя? Това е въпроса
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #38
                  От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                  Зачетох се в темата и сега сън не ме хваща.
                  Сега съм пред дилема - да чистя или да не чистя? Това е въпроса
                  И аз чета от самото начало, ама не се впечатлявам много..........Търтю е прав, по-честичко филтъра и може и да изкара повече.........голямата драма е че мноо скъп мамка му

                  Коментар


                  • #39
                    От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Той филтъра си върви комплект с маслото, така че там колебания няма.
                    Омазняването на дебиЛомера при мен се е появило преди много години в далечна Италия.
                    Въпроса сега е АЗ какво да го правя?
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                      Той филтъра си върви комплект с маслото, така че там колебания няма.
                      Омазняването на дебиЛомера при мен се е появило преди много години в далечна Италия.
                      Въпроса сега е АЗ какво да го правя?
                      Няма по-добър дебиломер от новия. Стига да не е кетайско менте, щото там плавно измемение на показанията нема и си малко като електронна игра - он/офф. Тва е добрия вариант де, иначе показва неадекватни глупости и колата не върви ))

                      Познава се лесно - откачате го, колата влиза в авариен режим (малко харчи като прахосмукачка) и ако се окаже, че върви по-добре от преди начи дебиломера е заминал.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Да попитам, Паджерото има ли таквоз нящо дебиломер?
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          Да попитам, Паджерото има ли таквоз нящо дебиломер?
                          Твойто няма.
                          Сега да не помислиш че си се прее ... таковал.
                          Оги вместо да чуди, да запише стойностите и да дойде да го премеря.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Аз че съм прав, прав съм. Това с тия дебиломери съм го играл ехее, преди години На това двг просто се хваща по-трудно дебиломера, че е заминал щото двигателя си е муден изначално.
                            За да изкара повече си сменяйте филтрите редовно, забравете за тия спортните и те така.
                            Ама пък при нашата мърсотия по улиците дори ... заминават си.
                            В моя случай не е от филтъра. Сменя се 3 пъти годишно. Там си има пари от картерната вентилация след гасене. Това го скапва.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                              И аз чета от самото начало, ама не се впечатлявам много..........Търтю е прав, по-честичко филтъра и може и да изкара повече.........голямата драма е че мноо скъп мамка му
                              Споко. Твоя е още по-скъп.

                              Ама и за теб има еквивалент на Pierburg. При теб - барабар с тръбата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                                Зачетох се в темата и сега сън не ме хваща.
                                Сега съм пред дилема - да чистя или да не чистя? Това е въпроса
                                Виж го какво дава по нанагорнище с газ до ламарината и примерно 3500 оборота. Ако е 4.2 - 4.3 волта, не барай нищо.

                                ПП: Уточнявам - това важи само за дебитомер на BOSCH. За HITACHI - не мога да знам, щото няма как да премеря.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X