Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

    78 килограмов вълк-единак е отстрелян преди седмица в района на Белмекен! Преди да бъде засечен и ликвидиран, хищника е успял да изтреби почти до крак жребчетата в табуните, които са на свободно отглеждане в района. По думите на местен пастир, толкова едър вълк не се е появявал от много години в района и най-вероятно става дума за доста старо и опитно животно.

  • #2
    От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

    Ами така е, там пасът много животни... Браво на ловджията
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

      Сега остава някой метросексуален природозащитник да се изцепи по темата.Браво на ловеца/стрелеца.Лова на такива екземпляри е почти винаги случаен и е голямо ловно постижение.Лично аз имам само опит за опит за лов на вълци(кучетата ни свиха опашки между краката и почнаха да се трият в ботушите).Справка-с.Евренозово,Странджа.Друга справка-За една зима 5 вълка бяха изяли 12 магарета в с.Евренозово -2002-2003 год.Горските там ги бяха кръстили с имена.Поне ги видях на живо.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        78 килограмов вълк-единак е отстрелян преди седмица в района на Белмекен! Преди да бъде засечен и ликвидиран, хищника е успял да изтреби почти до крак жребчетата в табуните, които са на свободно отглеждане в района. По думите на местен пастир, толкова едър вълк не се е появявал от много години в района и най-вероятно става дума за доста старо и опитно животно.

        Браво! И аз имам отстрелян вълк с точки за ,,злато'' и беше само ...40 кг.Като се почне с тия кила...

        Коментар


        • #5
          От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

          Снимки нямали?
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

            Преди около 40 години в Норвегия взели, че изтребили всички вълци. Доводите били долу горе същите като тук. Оказало се обаче, че дивечът през следващите 10 години намалял и то много. Преди 10 години тъкмо бяха внесли от Швеция около 50 двойки и сега се борят да ги разселят отново. И ги разселват не защото са "метросексуални природозащитници", а защото си правят сметката.
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

              Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
              Снимки нямали?
              Няма за съжаление! Инфото е от местен овчар, а по този край не са много по телефоните с камери и фотоапаратите (не са и по ловджийските лакърдии овчарите - затова считам инфото за достоверно и го публикувах)... По късно мога да ви кача една снимка на вълча следа от зимата (пак от този район), сравнена с цигарена кутия - да видите за какво иде реч...

              Коментар


              • #8
                От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                Може и следата да е от същия този единак!
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                  Една снимка на подобен За сравнение долу е подпрян един чакал

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:164773_491947476729_6091835_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5399185
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                    Преди около 40 години в Норвегия взели, че изтребили всички вълци. Доводите били долу горе същите като тук. Оказало се обаче, че дивечът през следващите 10 години намалял и то много. Преди 10 години тъкмо бяха внесли от Швеция около 50 двойки и сега се борят да ги разселят отново. И ги разселват не защото са "метросексуални природозащитници", а защото си правят сметката.
                    Не защото си правят сметката, а защото преди 40 години не са си направили правилно сметката. В Норвегия природащитниците са именно природозащитници и затова хората си имат природа, а в България нашите са точно такива каквито са описани по горе - пъпчиви тинейджърчета с 2 косъма по брадичките и дърти непоръбени лелки, които си мислят, че полагат някакви грижи като изхвърлят хранителни отпадъци през терасите си, за да хранят помиярите и котките зад блока.

                    В България няма опасност от пълното изтребване на вълците. Никой нито цели, нито призовава към това. Редуцирането на хищниците се отнася основно за чакалите и лисиците, които се развъждат почти безконтролно заради ловци, които си пестят патроните понеже същите не се ядат.
                    Колко от ловците пишещи тук са виждали вълк? Аз само веднъж и то от далеко. Следи много пъти. Това е изключително предпазливо и умно животно, които не се дава лесно. Много е трудно в България да се отстреля вълк и това се смята за "висш пилотаж" в лова особено ако се говори за възрастен екземпляр.

                    А по отношение на цитираните килограми - ами и аз не вярвам. Сигурно вълка е бил с наднормено тегло поради завишената употреба червено на конско месо. ( Не вярвам на ловджийски истории които включват килограми, разстояния и т.н. мерни единици ).

                    P.S. А по отношение на Норвегия и вълците се сещам за една история при която по време на лов е забелязана двойка вълци. Същите са охранявани от наземни моторизирани патрули и хеликоптер доката напуснат опасната зона. Шведът който ми разказа за случая ми каза също, че там ще ти наложат по-малко наказание ако по невнимание отстреляш човек, отколкото вълк. Баси, хората ги нямат за нищо...
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                      Браво за постижението. По нашите земи преди няколко години бяхме забелязали един, на излет за дива свиня, един колега ловджия стреля, но не можа да го събори. Само го рани, по кървавата следа го търсихме километри, до като не се изгубиха следите и така и не го намерихме. Друг, не съм виждал. С лисици е чакали е пълно. Миналата есен отстреляхме за един излет, трима човека 8 чакала. Но се вдигат от далече, доста и изпуснахме, даже накрая из едни шубраци се вдига на 2,3 метра от нас, но вече нулите бяха свършили, един колега го стреля със 7ца. От това разстояние го събори, но допълзя в трънаците и го оставихме там. Както казах 8 намерихме, но пак има доста, тази есен и зима пак няма да им прощаваме. Това, което ме учудва, че са доста дебели и охранени късна есен и зимата. Бием ги с 8/0 и 10/0.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #12
                        От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                        Относно недоверието ви - сигурно имате право, но на човечеца стадото му беше около стотина глави максимум,а го пазиха десет огромни и добре охранени кучета! Не вярвам да ги храни човека, ако няма за какво...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          Браво за постижението. По нашите земи преди няколко години бяхме забелязали един, на излет за дива свиня, един колега ловджия стреля, но не можа да го събори. Само го рани, по кървавата следа го търсихме километри, до като не се изгубиха следите и така и не го намерихме. Друг, не съм виждал. С лисици е чакали е пълно. Миналата есен отстреляхме за един излет, трима човека 8 чакала. Но се вдигат от далече, доста и изпуснахме, даже накрая из едни шубраци се вдига на 2,3 метра от нас, но вече нулите бяха свършили, един колега го стреля със 7ца. От това разстояние го събори, но допълзя в трънаците и го оставихме там. Както казах 8 намерихме, но пак има доста, тази есен и зима пак няма да им прощаваме. Това, което ме учудва, че са доста дебели и охранени късна есен и зимата. Бием ги с 8/0 и 10/0.
                          Малко не по темата колега,ама ти не стана ли скоро(2012 г.)ловец.Как ги биеш тия вълци ?На законен лов ли?Иначе и с карабината мога да го изплющя,че е и по-сигурно.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                            По документи да, иначе ходя с дружинката от по-рано, харесва ми. Разбира се без пушка, но сега вече съм редовен и е още по-вълнуващо.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                              Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                              Преди около 40 години в Норвегия взели, че изтребили всички вълци. Доводите били долу горе същите като тук. Оказало се обаче, че дивечът през следващите 10 години намалял и то много. Преди 10 години тъкмо бяха внесли от Швеция около 50 двойки и сега се борят да ги разселят отново. И ги разселват не защото са "метросексуални природозащитници", а защото си правят сметката.
                              На всички международни форуми за вълка предлагам на колегите от богатите на пари, но бедни на вълци страни да им продаваме евтино от нашите вълци, ама до сега никой не е поискал оферта... И да са купили от някъде, да знаете, че е ставало дума само за пари. Да не давам примери за отношението към едрите хищници в западните страни, спомнете си само съдбата на мечето-сираче, което маркирано с GPS, беше прогонено от Италия, обиколи околните страни и даде фира някъде из Франция.
                              Колкото до вълците в България - пределната численост при стопански поносими загуби през Соца беше около 150 екземпляра. Сега са няколко пъти повече, но никой не знае
                              колко.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X