Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за- Land rover/ Range rover V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за- Land rover/ Range rover V8

    И аз да питам оглеждам се за такъв звер с четири врати и бензинов двигател!Да си го правя за семейно возило че Патрола много окъся и ще се ползва само за грозни и тежки изпипания !А сега като ходих на море с децата/които вече са три/си представете що багаж за пет човека се мъкне!И нали съм си фен на джиповете сърце не ми дава да си взема някой утрепан миниван та за това си търся такъв параход!приказки от сорта колко гори не ме интересуват!гледам има няколко из мобилето,,или от вън да си търся на по сносна цена??
    Слаби места???
    Може ли да му сложа Патролски мостове от GR ?
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

    Примерно този
    Land rover Range rover V8
    Land rover Range rover V8

    Цена : 6 000 лв.
    Дата на производство септември 1993 г.
    Тип двигател Бензинов
    Мощност 200 к.с.
    Скоростна кутия Ръчна
    Категория Дълга база
    Пробег 164325 км
    Цвят Черен
    Други
    • 4x4
    • 7 места
    • Газова уредба
    • Тунинг
    Екстериор
    • Ксенонови фарове
    • Лети джанти
    • Ролбари
    • Халогенни фарове
    Защита
    • Каско
    • Централно заключване
    Интериор
    • Кожен салон
    Комфорт
    • Ел. Огледала
    • Ел. Стъкла
    • Климатик
    • Серво усилвател на волана
    • Стерео уредба
    Допълнителна информация:
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-08-12, 11:09.
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

      е виж и в раздел Продава се появи един V8

      Коментар


      • #4
        От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

        Много готина машина. Имах такава. Търси 3.9 инжекцион автомат. Слабо място за мен беше, че ми беше много малък багажника и сток не можех да сложа големи гуми. Разход 13-66/100 зависи от задпедалното устройство. Няма нужда от Патрулски мостове. Правен е от старата школа. Желязото вътре е желязо, дървото е дърво, кожата е кожа...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
          е виж и в раздел Продава се появи един V8
          То осмак ама аз си търся от старите!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

            Този си е чуденка - на него можеш просто да смениш полуоски и касети и до 35-ци няма чупене!
            В8-ка от обявата тук е от по-новият модел - П38 - прекрасен СУВ с много комфорт и сила, но за да го стегнеш за по-сериозен ОФФ ще трябват повече пари. За лек си е пригоден фабрично

            За мен далаверата е да си търсиш Рейндж, но невкарван в гората - има такива - като им видиш маски, фарове и т.н. ще ги познаеш
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

              Генерацията след класика става само за моргите. Карбураторните класици също не са много добре.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Генерацията след класика става само за моргите. Карбураторните класици също не са много добре.
                Дали па не се изказа лекинко гръмко, а - ходи да видиш първо каква е обявата тук, а?
                П38-ците най-много ги хулят заради въздушните възглавници (но осигуряват най-добрата возия) и заради БМВ двигателите - този е в В8 на ЛР.
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                  а тоя дето съм пуснал линка от мобилето по горе кво му е?като модел бива ли
                  иии аз за тежък офроуд машина си имам....
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                    Точно този от мобилето си е чуденка - има си кожен салон, вътре е запазено, НО - сам се сещай как ти си издевателствал над твоята машинка - добави към това, че има хора, дето карат докато не се счупи...
                    Ако си сигурен, че продавача не съвместява двете заедно и макар да я е юркал я е и гледал - купувай - Класика при разумни инвестиции се отплаща!
                    Ако не си сигурен - търси нещо, дето е виждало само асвалт - така ти ще си правиш корекциите, а класика в сток вид си става за лек офф на 100%.
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Дали па не се изказа лекинко гръмко, а - ходи да видиш първо каква е обявата тук, а?
                      П38-ците най-много ги хулят заради въздушните възглавници (но осигуряват най-добрата возия) и заради БМВ двигателите - този е в В8 на ЛР.
                      Даже мисля, че се изказах скромно. Не става. Ако ще и нов от магазина да е. Концепцията на първия е да те закара от тук до където поискаш щом имаш пари за бензин и да издържи малко след края на света, и да се ремонтира от неук арабин с елетрожен и тел, на следващия концепцията е да стигне до сервиза и да се ремонтира само от сервиза, ако изобщо успее да стигне. И да генерира годишен оборот от резервни части за ххххх лв и да се строши възможно най-скоро след като му е изтекла гаранцията. Две различни концепции на двама различни собственика на марката, само името е едно.

                      Относно този от снимката, аз бих пропуснал. Волана е на +400к км, салона не е оригинално кожен а тапициран, най-вероятно с винил, гумите дори и при лек офф биха нанесли щети по калниците, предполагам са сложени за продажбата. Ръчна кутия, много по слаба от почти вечния автомат на ЗФ. Смешно обявени конски сили. Залагам, че е 3.5 карбуратор по снимката, или има нещо сменяно. Отделно, че цената е безумна.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Даже мисля, че се изказах скромно. Не става. Ако ще и нов от магазина да е. Концепцията на първия е да те закара от тук до където поискаш щом имаш пари за бензин и да издържи малко след края на света, и да се ремонтира от неук арабин с елетрожен и тел, на следващия концепцията е да стигне до сервиза и да се ремонтира само от сервиза, ако изобщо успее да стигне. И да генерира годишен оборот от резервни части за ххххх лв и да се строши възможно най-скоро след като му е изтекла гаранцията. Две различни концепции на двама различни собственика на марката, само името е едно.

                        Относно този от снимката, аз бих пропуснал. Волана е на +400к км, салона не е оригинално кожен а тапициран, най-вероятно с винил, гумите дори и при лек офф биха нанесли щети по калниците, предполагам са сложени за продажбата. Ръчна кутия, много по слаба от почти вечния автомат на ЗФ. Смешно обявени конски сили. Залагам, че е 3.5 карбуратор по снимката, или има нещо сменяно. Отделно, че цената е безумна.

                        Доверявам се на твоето мнение изградено с опита и карането на доста модели джипове......но защо автомат?вярно на тоя кютюк с автомат ще му е по леко но аз попринцип съм скептично настроен към колите с два педала!или тук говорим че бензинов Рендж с голям двигател е по добре с автомат като препоръчвания от теб"" 3.9 инжекцион автомат""има и дискавърита с такава окомплектация!или имат разлика?
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                          Тъкмо редактирах поста да ти пиша, че за около 6к бих взел Диско 1 с 3.9 и автомат, и някакъв токов удар ми рестартира компа. На този мотор автомата е по здрав и значително по удобен от ръчната кутия. Аз ги следя редовно. Има три бензинови ръчки в момента, продават се от години, няма кой да даде такива пари за такава ламя. В един момент разхода си става фактор. Сложи разхода и данъка и започваш да се замисляш, още повече когато става въпрос за пътуване "на дълго". Най запазеният класик който съм виждал беше на Руси. На реални 80к. И той трудно го продаде и то на смешни пари. А защо Диско. Защото си струва пространството отзад и над главатат ти, а механиката е една и съща.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Тъкмо редактирах поста да ти пиша, че за около 6к бих взел Диско 1 с 3.9 и автомат, и някакъв токов удар ми рестартира компа. На този мотор автомата е по здрав и значително по удобен от ръчната кутия. Аз ги следя редовно. Има три бензинови ръчки в момента, продават се от години, няма кой да даде такива пари за такава ламя. В един момент разхода си става фактор. Сложи разхода и данъка и започваш да се замисляш, още повече когато става въпрос за пътуване "на дълго". Най запазеният класик който съм виждал беше на Руси. На реални 80к. И той трудно го продаде и то на смешни пари. А защо Диско. Защото си струва пространството отзад и над главатат ти, а механиката е една и съща.
                            Дааа Диско 3,9 автомат с четири врати ляв волан и в добро състояние.......трудна работа!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за- Land rover/ Range rover V8

                              Знам, че няма общо с това което си посочил за търсене, но все пак. Преди седмица може би се бях запътил на някъде. При което на пътя срещам едно такова

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27032011267cropnpLarge.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5399120Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27032011275cropnpLarge.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5399121

                              И се замислих, че е доста удобно. Просторно, подходящо за много хора и много багаж. Също така обаче възможност да си кривваш от пътя колкото си искаш =)
                              Не съм убеден дали това което видях беше точно такова, но ми се мярна руска регистрация. Може би няма да ти допадне, но мен ми хвана окото, особено като е направено с големите гуми, повдигнатото окачване и богатото оборудване =)
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X