Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Андроид и Гармин?

    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
    Само да си взема телефона от ремонт(заради гармина) и експериментите продължават..
    Имам работа а с гармина само се разсейвам. Пък и вечер трябва да се спи понякога ама след 2-3 дни ще му дойде времето.... пак.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #77
      От: Андроид и Гармин?

      Ето и моята РАБОТЕЩА сборка за HTC Sensation. В архива ще намерите инструкции за инсталация, спазвайте ги точно, особено в часта за задаване на права (permissions) на съответните файлове и папки.
      Сборката съдържа:
      1. Коригирани библиотеки за HTC Sensation - коректна резолюция + правилно отчитане на нивото на батерията. Благодарение на общите усилия и идеи на участници в няколко български форума.
      2. Карта на времевите пояси, чрез която часовникът показва точно време (след свързване със сателити).
      3. Български интерфейс. Благодарение на Vami!

      GARMIN StreetPilot за HTC Sensation

      Коментар


      • #78
        От: Андроид и Гармин?

        Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
        Ето и моята РАБОТЕЩА сборка за HTC Sensation. В архива ще намерите инструкции за инсталация, спазвайте ги точно, особено в часта за задаване на права (permissions) на съответните файлове и папки.
        Сборката съдържа:
        1. Коригирани библиотеки за HTC Sensation - коректна резолюция + правилно отчитане на нивото на батерията. Благодарение на общите усилия и идеи на участници в няколко български форума.
        2. Карта на времевите пояси, чрез която часовникът показва точно време (след свързване със сателити).
        3. Български интерфейс. Благодарение на Vami!

        GARMIN StreetPilot за HTC Sensation
        Браво, най-после някой от другия форум да пише и тук.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #79
          От: Андроид и Гармин?

          По принцип нямам нищо против да пиша в този форум, дори напротив. Следя раздела за GPS, а и не само.

          Проблемът в момента на този портнат GARMIN StreetPilot е, че е нестабилен. Поне при мен много често се случва да забива, оправя се само с ръчно спиране на процеса. Прави го през неопределено време. Все още не съм успял да намеря никаква връзка към евентуалната причина. Също така на повечето устройства (SAMSUNG) дори не иска да стартира. Общо взето с моделите на HTC най-добре се разбира, но за всеки модел трябва да се пипат библиотеките, за да чете нормално статуса на батерията и външната карта памет. А при библиотеките на Android това става само с HEX редактори.
          Хубавото е, че програмата има доста функции и е доста лека! В сравнение с другите навигации, които ползвам (Navitel и iGO Primo 2.0), телефонът ми почти не загрява! Интерфейсът е напълно взаимстван от последното поколение Nuvi (след 3790), което много ми допада!

          Като цяло се вижда светлинка в тунела за Android устройствата. Но най-хубаво ще е от GARMIN да пуснат официална версия за Android.

          Коментар


          • #80
            От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
            По принцип нямам нищо против да пиша в този форум, дори напротив. Следя раздела за GPS, а и не само.

            Проблемът в момента на този портнат GARMIN StreetPilot е, че е нестабилен. Поне при мен много често се случва да забива, оправя се само с ръчно спиране на процеса. Прави го през неопределено време. Все още не съм успял да намеря никаква връзка към евентуалната причина. Също така на повечето устройства (SAMSUNG) дори не иска да стартира. Общо взето с моделите на HTC най-добре се разбира, но за всеки модел трябва да се пипат библиотеките, за да чете нормално статуса на батерията и външната карта памет. А при библиотеките на Android това става само с HEX редактори.
            Хубавото е, че програмата има доста функции и е доста лека! В сравнение с другите навигации, които ползвам (Navitel и iGO Primo 2.0), телефонът ми почти не загрява! Интерфейсът е напълно взаимстван от последното поколение Nuvi (след 3790), което много ми допада!

            Като цяло се вижда светлинка в тунела за Android устройствата. Но най-хубаво ще е от GARMIN да пуснат официална версия за Android.
            За повечето неща си прав, но не съм съгласен че е нестабилен. И да ползвам го точно на недолюбваните самсунзи :-). Програмата както каза се държи доста леко -и досега нито веднъж не ми е забила. Единствения проблем в личен план който имам е че още не мога да подкарам спиидкамерите да ме уведомяват със звук.
            Показват се но няма звук. Камерите директно съм ги импортнал от програмата- има опция за import.export на .gpx файлове.
            Нещо повече.... за края на ноември или най-късно до края на годината се носи слух че от асус ще ъпдейтнат въпросния хибрид от който изтече "дъмпа". Така че нищо чудно скоро време освен на сандвича да заработи и на желираните бонбони....
            На запитване по имейл от потребител на падфон-а. от Garmin са казали че към края на годината планират да пуснат и официално streetpilot-a и за android общността(не че сега Navigon-a не е техен(от юли месец)).

            Коментар


            • #81
              От: Андроид и Гармин?

              Камерите не трябва да са в gpx ! Tе са в .gpi и се копират в папка POI. За да се чува камбанката трябва да се компилират без добавянето в директорията им ( на компютъра) на WAV файл. Ако искаш да има гласова фраза ( еднаква за всички категории) трябва да се използва звука от Symbian. Но пак повтарям , трябва .gpi файла да е компилиран без гласовете за предупреждение. Само картинката и .gpx файла. Компилирането се прави на компютъра с POILoader.
              П.П. Това не се отнася за Циклопите , това е за любителската база. Циклопите просто се копират в POI.

              Коментар


              • #82
                От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от mgmchannel Преглед на мнение
                На запитване по имейл от потребител на падфон-а. от Garmin са казали че към края на годината планират да пуснат и официално streetpilot-a и за android общността(не че сега Navigon-a не е техен(от юли месец)).
                Много се надявам това наистина да се случи! Каквито и други навигации да пробвам, винаги съм предпочитал GARMIN.

                Коментар


                • #83
                  От: Андроид и Гармин?

                  Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                  Това съобщение излиза, когато не са подменени правилно файловете и не са зададени съответните права. Става въпрос за:

                  1. libgarminos.so - за съответната резолюция - трябва да отиде във /data/data/com.garmin.android.apps.gmobilext/lib/
                  2. libgmxt.so - той се копира във /system/lib/, като първо въпросната папка трябва да се remount-не във r/w режим. След копирането задължително трябва да се зададат съответните права: "rw-r--r--" (chmod 644), иначе StreetPilot-а си ги подменя с неговите.

                  И двата файла трябва да се копират на файловата система на устройството, а не на SD картата.

                  Аз го инсталирах на Motorla Defy - MB525, като се наложи да downgrade-на от CyanogenMod 10 на CyanogenMod 9, точно заради 4.0.4. Почти няма проблеми - още не съм успял да го накарам да разпознава custom POI, както и камерите.
                  Здравей колега. Прочетох, че си успял да инсталираш Гармина не Defy_to. Бих те помолил за линк на твоя libgarminos.so Пробвах с всички и няма успех. Благодаря.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Андроид и Гармин?

                    Първоначално публикуван от vertu76 Преглед на мнение
                    Здравей колега. Прочетох, че си успял да инсталираш Гармина не Defy_to. Бих те помолил за линк на твоя libgarminos.so Пробвах с всички и няма успех. Благодаря.
                    Ето го файлчето: цък

                    Това е за резолюция 854x480.

                    Ето конфигурацията на която го подкарах:

                    Motorola Defy MB525 - Зелена леща
                    Cyanogenmod 9 - Android 4.0.4 ICS.

                    Наложи се downgrade от Cyanogen 10 - 4.1.1 понеже там не тръгна. Със друг ROM не е тествано.

                    Успех!
                    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                    Коментар


                    • #85
                      От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      Камерите не трябва да са в gpx ! Tе са в .gpi и се копират в папка POI. За да се чува камбанката трябва да се компилират без добавянето в директорията им ( на компютъра) на WAV файл. Ако искаш да има гласова фраза ( еднаква за всички категории) трябва да се използва звука от Symbian. Но пак повтарям , трябва .gpi файла да е компилиран без гласовете за предупреждение. Само картинката и .gpx файла. Компилирането се прави на компютъра с POILoader.
                      П.П. Това не се отнася за Циклопите , това е за любителската база. Циклопите просто се копират в POI.
                      Ако не те затруднява, би ли дал линк към готова сборка за компилиране с POILoader за цяла Европа(.gpi файлчетата + картинките).
                      Търсих но намирам само csv файлчета+ картинки.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Андроид и Гармин?

                        Good work wscientist!
                        Тествано на HTC SENSATION XE ICS4.0.3 S-OFF - Работи 100%

                        Коментар


                        • #87
                          От: Андроид и Гармин?

                          Има леко раздвижване по въпроса за андроид 4.1 за Samsung galaxy S2 -тествано работи.
                          От.4 ICS 4.0 ROM-а вземете файла libmedia.so и го преименувайте на libmedix.so и го запишете на компютъра.
                          Минавате на андроид 4.1, сваляте Libgarminos.so и Libgmxt.so от този линк:
                          http://www22.zippyshare.com/v/98127265/file.html

                          1. Копирате Libgmxt.so и libmedix.so от архива в /system/lib/ със пермишън 0644
                          2. Копирате Libgarminos.so в /data/data/com.Garmin.Android.apps.gmobilext/lib с пермишън 0644

                          Коментар


                          • #88
                            От: Андроид и Гармин?

                            Колеги, някой подкара ли POI точките на камери и засади с звук и гласово предупреждение? Аз пробвах да сложа готов gpi файл от http://paralax.org/garmin/, но Street Pilota не разпозна файла.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Андроид и Гармин?

                              Първоначално публикуван от SG mobile Преглед на мнение
                              Колеги, някой подкара ли POI точките на камери и засади с звук и гласово предупреждение? Аз пробвах да сложа готов gpi файл от http://paralax.org/garmin/, но Street Pilota не разпозна файла.
                              Според @milstan файлчетата трябва да бъдат в .gpi заедно с картинките заедно в една директория -и двете със същото име. На компютър с POILoader трябва да се компилират и да се пратят към устройството(разпознава се като garminstreetpilot). Като особеното е че не трябва да има .wav файл в директорията на файлчетата. В Garmin/POI съм сложил аз само циклопите. За съжаление немога да намеря сборка за цяла Европа която да съдържа .gpi файлчетата с картинките вътре. Намирам готови .csv файлчета с картинките вътре но тях незнам как да ги конвертирам към .gpi. Има онлайн конвертори с които конвертирам до .gpx, но оттам нататък незнам как да ги конвертирам до .gpi.
                              Aко някой е наясно ще се радвам да помогне.
                              С така готовата комбинация .gpx+картинките се импортват успешно - но няма звук -не се чува камбанката(отметките ги има в менюто)

                              Коментар


                              • #90
                                От: Андроид и Гармин?

                                В POILoader се слага точно комбинацията gpx+ bmp(картинката). Не можеш да заредиш в POILoader файл .gpi. Самия POILoader ги прави в .gpi формат ( от комбинацията .gpx + .bmp ) .

                                Слагаш комбинацията .gpx+.bmp в една папка , стартираш POILoader и му показваш папката и той ги конвертира до .gpi.
                                Точно както си го описал в последното изречение.
                                В POILoader включи на ръчен режим и задай принудително разстояние или скорост ( по избор) за известяването. Възможно е от .csv файла да не може да вземе данните.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от milstan; 30-11-12, 21:47.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X