Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да активираме дневни светлини на VW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да активираме дневни светлини на VW

    Инструкцията изисква притежаване на OBD кабел и софтуер VCDS (моята версия 10,60) бившето vagcom. В интернет пише, че е тествана на Голф - днес е тествана от мен на Touran 2004 г. В моя случай нямам дневни светлини и в менюто на колата не излизаше такава опция. В основните менюта на VCDS и в комфорт модула също не намерих възможност, за активиране на DRL. Резултата е активирани дневни светлини (къси светлини работещи на 50 % от силата си) без да свети таблото и задните габарити.
    В същност ви дава избор на 2 пакета:
    - Скандинавски пакет - светят всички светлини (къси, предни габарити, задни габарити) при положение на ключа "контакт"
    - Пакет Северна Америка - светят светлини (къси, габарити) при положение на ключа "контакт"
    - опция за регулиране на интензитета на късите светлини
    - не открих опция, за забавяне на фаровете- примерно 20 сек. след запалване.


    Използвайте VCDS за да активирате/деактивирате DRL (дневни светлини)

    Свържете VCDS с кабел за OBD2 порта и стартирайте софтуера. Внимание, показанията, които виждате може и да не съвпадат с вашите, защото зависят от парт. номера, кодове, модификации .... Не копирайте информацията от моите снимки, защото тя вероятно няма да съвпада с вашата кола. Това са примери само !
    Кликнете на " 09-central electrics" (This is the CECM).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5981194


    Ако нямате връзка отключете вратите и пробвайте пак !


    Сега кликнете на "coding" и после на "long coding helper".

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5981195


    Активиране/ деактивиране DRL

    След като сте в helper просто тикнете в съответните чекове в зависимост от това дали имате xenon HID или halogens. Кодовете автоматично се променят !
    Пример за xenon.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5981196


    Пример за halogen headlights.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5981197

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5981198

    Save и exit от модула.


    Използване на фаровете за мъгла като DRL - незнам дали е разрешено !

    има такова тикче в менюто - ако искате пробвайте


    Намаляване интензитета на светлината - Dimming DRL

    След като сте тикнали съответните ксенон или халогенни фарове със стрелка надолу намерете показаното меню "DimmingDRL" и намалете жълтата стойност в проценти 1% - 100%. При мен го оставих на 50 % и ми се струва доста добре. Ако сте с ксенон внимавайте- мисля, че е много опасно да намалите интензитета заради баласта. АКО СТЕ С КСЕНОН СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ ПРЕДИ ДА НАМАЛИТЕ ИНТЕНЗИТЕТА !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5981199



    Успех !
    Последно редактирано от mnaydenov; 09-08-12, 16:06.

  • #2
    От: Как да активираме дневни светлини на VW

    Имаш ли информация за какви модели е възможно?

    Коментар


    • #3
      От: Как да активираме дневни светлини на VW

      Предполагам за цялата VW група- всичко което може да се чете с VCDS. Намерих положителен коментар за Голф 2010 г.

      Коментар


      • #4
        От: Как да активираме дневни светлини на VW

        здравей найденов и мерси за инфо.ако искаш да направиш естествено срещу заплащане и на моя vw touran 2007g. тази процедура пиши на e-mail ventsispas@abv.bg

        Коментар


        • #5
          От: Как да активираме дневни светлини на VW

          Здравейте г-н Младенов,

          вчера извършихме "манипулацията" на моя Туран 2004, но с по-ниска версия на VAG-KOM - 708. Активирахме светлините, но проблема при мен е, че когато колата е на контакт светят къси светлини. Според мен е редно те да се активират след запалването на двигателя. Ще съм Ви много благодарен ако ми отговорите дали с тази версия на софтуера, светлините се активират при контакт или след запалването?

          Коментар


          • #6
            От: Как да активираме дневни светлини на VW

            Да и при мен е така- не открих начин фаровете да светват след запалване. Светват когато ключа е на контакт. Според мен проблема е в комфорт модула- аз нямам автоматични светлини нито функции като "изпрати ме до вкъщи" и вероятно затова няма таймер на фаровете. Затова си включих пакет Северна Америка при който не светят задните габарити и таблото, а късите ги намалих на 50%. С нормален акумулатор няма да има проблем, дори ще е добре, за през зимата защото фаровете ще подгреят електролита и стреса при запалване няма да тормози акумулатора. Да се надяваме дизелите да палят от първият път...

            Коментар


            • #7
              От: Как да активираме дневни светлини на VW

              Колеги, моля за малко помощ - опитвам се да пусна дневните светлини на Голф 3, изчетох темата, но нещо не се получава. Програмата се връзва с ДВГ-то, АБС и климатроника, а с централна ел.система не иска. Направих всичко, което бе описано по-горе и пак не става.. Имам и икона - "активиране на дневни светлини", но пак не се получава. Можеби не правя нещо, както трябва.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-03-20_17-13-51_692.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5465475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-03-20_17-14-58_924.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5465476

              Коментар


              • #8
                От: Как да активираме дневни светлини на VW

                А при ксенона има ли вариант за 50%?
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #9
                  От: Как да активираме дневни светлини на VW

                  АКО СТЕ С КСЕНОН СЕ КОНСУЛТИРАЙТЕ С РАЗБИРАЧ ПРЕДИ ДА НАМАЛИТЕ ИНТЕНЗИТЕТА !
                  Последно редактирано от mnaydenov; 15-05-13, 14:21.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да активираме дневни светлини на VW

                    Колега skandi66, не знам какъв съвет да ти дам - не съм специалист, просто съм споделил как може да стане. Не знам, защо не се получава с всички коли- аз не успях с Шаран 2002 г. Вероятно има различни версии на бордовия комп.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да активираме дневни светлини на VW

                      на голф 3 го няма!
                      няма ли раздвижване по темата

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да активираме дневни светлини на VW

                        Просто Голф 3 няма такова управление на светлините. Там може да сложиш реле за автоматично пускане на късите или да монтираш DRL модул за пускане с намален интензитет на дългите. (потърси SmartDRL в гугъл )

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X